Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 22 Maj 2016 10:16 1070682 7166
  • OptexOptex
    bidguma
    Poziom 18  
    Wygląda bardzo słabo, cienka blaszka nie ryzykowałbym kupna czegoś takiego. A wyciąć jak najbardziej. Sam robiłem mocowanie pod zaciski w ramie damki tylko wspawałem a nie przykręcałem.
    Davvvi
    Poziom 27  
    A możesz pokazać jak to wyszło? Ja mam problem bo mam bagażnik i chciałbym aby pozostał i są ramy które mają mocowanie wewnątrz trójkąta. Chciałem już kupić taką ramę ale ciężko się z kolesiem dogadać. Moja rama jest aluminiowa ale aluminium też się da zespawać tylko jak to pomierzyć i ustawić?

Lub droższe ale coś takiego:

http://www.grawitacyjny.pl/p18512-adapter-mocowania-hamulca-tarczowego-do-ramy-a2z-dmuni.html
    Davvvi
    Poziom 27  
    Dzieki bidguma Twoje pomysły troche mi pomogły. Bylem w piwnicy i popatrzyłem jak wygląda zacisk hydrauliczny i on w przeciwieństwie do mechanicznych wystaje bardziej w stronę szprych. Co za tym idzie nawet montując go w zaczepie na skosnej rurce i tak zamontuje bagażnik wiec montując ten droższy adapter hamulca tarczowego wszystko sie zmiesci. Wiec myślę że jestem w domu.

Jak się wszystko uda to jutro zamawiam jackshafta.
  • OptexOptex
    -White-
    Poziom 7  
    Witam!
    Czy mógłby mi ktoś podać link gdzie mógłbym kupić lepszy jakościowo łańcuch do tego chińskiego silniczka? bo ten z zestawu już się nieźle wyciągnął po 3 latach i muszę wymienić a wolałbym kupić jakiś lepszy niż ten "oryginalny"
    Drugą rzeczą jaką chcę wymienić jest świeca. Na forum polecana jest NGK B7HS ja jeszcze zastanawiam się nad irydową Awina B7HNIXX ale nie wiem czy warto...
    Która była by lepsza? mój silniczek to 48cc

Z góry dziękuje za pomoc
    krisjack99
    Poziom 19  
    @-White-
    Kilka razy pojawił się już na tym forum temat łańcucha, ale ja CI nie pomogę.
    Zamontowałem jakiś czas temu tą Awinę i jest nieźle, silnik troszkę trudniej zalać i łatwiej odpalić. Polecam też zmienić CDI (z cewką).
    -White-
    Poziom 7  
    krisjack99 Dzięki za opinie, pewnie kupie tą Awinę. A CDI na razie zostawię te z kompletu.
    Co do łańcucha to jeśli ktoś wie gdzie mogę kupić zamiennik, to proszę o linka choćby na PW.

Pozdr.
    fake4r
    Poziom 13  
    Łańcuch YBN, rozmiar 415H - rometowski/ogarowski, tak pisano w tym temacie wielokrotnie.
    -White-
    Poziom 7  
    No właśnie przed chwilką trochę filtrowałem w temacie i też znalazłem kilka postów gdzie jako zamiennik wskazują ten YBN 415H.

Rozumiem, że na pewno będzie pasował?
    fake4r
    Poziom 13  
    Jeszcze wracając do olejów, to dziś zauważyłem że w zasadzie z Motula to są dwa popularne do 2T: scooter expert FC i 510 FD. Jakaś różnica zauważalna? Bo cenowo ten drugi droższy o ok 50%. Ja zamówiłem ten pierwszy.
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    Ledowy
    Poziom 20  
    510 - bardzo dobra jakość ,olej do bardziej wysilonych maszyn. A Scooter do naszych chińskich
    silniczków jest w sam raz. Używałem i polecam.
    fake4r
    Poziom 13  
    Tak myślałem właśnie, że wystarczy scooter do tego silniczka, i też etykiety to sugerują :) 510 pewnie do crossówek głównie i ścigaczy.
    docent161
    Poziom 13  
    Witam mam dylemat bo temat ogarniam i zabieram się kilka lat ale teraz jestem najbliżej realizacji Mam zamiar kupić silnik kosy np demon i przekładnię 1:5 od hulajnogi oraz wykorzystać dawcę składak 20 " koło z nexusem 3b .Moje pytanko jakią najlepiej zastosować zębatkę zdawczą i odbiorczą Bo temat wertowałem i nikt takiego swapu nie robił na kołach 20 "Wszelkie sugestie mile widziane A chcę na dodatek wykorzystać tego nexusa która tez jest z przekładnią wewnątrz . Pozdrawiam
    Sawe89
    Poziom 15  
    Witam w końcu po długiej przerwie w pracy nad moim nowy rowerem z silnikiem Honda GX35 udało mi się zagospodarować trochę czasu na odpalenie silnika.
    Silnik został zalany olejem i benzyną .Silnik z początku nie chciał odpalić już mnie nerwy brały potem linka z gazu pierdykła raz dobrze raczka z gazu odbijała a raz wogóle .
    Proszę powiedzcie mi ja ma być podłączony wyłącznik do silnika .Bo u mnie wyglądało to tak jakby świeca nie dawała iskry (na dodatek w komplecie dostałem klucz do świecy oczywiście za duży ) gdy podłączyłem do masy była iskra i zapalał ale na wyłączniku gdy przełączyłem na off nie dało się go wyłączyć.
    Taki wyłącznik mam jak na zdjęciu czy oby dwa przewody muszą być podłączone czy tylko jeden ?
    blockmen30
    Poziom 11  
    Panowie i Panie. Mam pytanie o korek do baku. Otóż tydzień temu na wyboju, mój korek w baku "wystrzelił" w taki sposób, że nie znalazłem go nigdzie. Jaki ewentualnie spasuje na zamianę, same korki chyba nie występują osobno w sprzedaży, tylko cały bak, a na to szkoda kasy. Rometowski? Może jakaś propozycja się znajdzie... :) pozdrawiam PS. manetka gazu u mnie od wfm-ki spisuje się rewelacyjnie, działa jak tempomat sztywno, ale działa...

Dodano po 4 [minuty]:

silnik ma nabite już ponad 700km, zero awarii, ale to kosmiczne spalanie ponad 3 litrów przeraża, jeżdżę nim dosyć ostro :) targa spokojnie 55km/h a i do 60km/h doszedłem, nie grzeje się bardzo. Jak sądzicie? Czy to, że mam opony dosyć szerokie, wysokie i z grubej gumy ma wpływ na wysokie spalanie?

Dodano po 50 [sekundy]:

Jutro odczytam model i rozmiar opony.
    Sawe89
    Poziom 15  
    A więc udało się usunąć awarię z załączeniem i wyłączeniem silnika.
    Zostaje mi naciągnąć linkę z gazu bo są momenty jak się zacina (prawdopodobnie zbyt długa linka ) tak sądzę ale to się jeszcze okaże .
    Mam pytanie do kolegów z forum którzy posiadają silniki 4 suwowe mianowicie czy macie je głośne bo ja mam honde gx35 i po załączeniu i dodaniu gazu jest głośna nie wiem czy nawet nie jest głośniejszy od chińskiego silnika.
    Może to jest spowodowane badziewnym wydechem ?Postaram się w najbliższym czasie zrobić jakiś inny wydech może wkręcę ten od chińskiego silnika.
    tak wygląda mój Board Tracker :)
    Sawe89
    Poziom 15  
    Zostaje mi jedynie dokupić nowe siedzenie ze skóry ,tylną lampę i sakwę skórzaną do przodu i pewnie będą też po bokach z tyłu .
    Gdyby nie chłopaki z forum to by nie powstał ten model Wielkie dzięki wszystkim ,którzy mi pomogli (odpisywali na głupie pytania) :) :)
    Wiele można się od was nauczyć chłopaki
    blockmen30
    Poziom 11  
    noooo niezły sprzęt, ile taka maszyna gna i spala?
    Sawe89
    Poziom 15  
    Jeszcze prędkości nie sprawdzałem ponieważ muszę zrobić linkę z gazu doporządku
    według kolegi Wojtall pisał kiedyś na początku w postach to 1,3 na 100km
    jariko
    Poziom 15  
    Mam silniczek 25 ccm 4T, od kosiarki. Na oryginalnym tłumiku jest to niestety pierdziawka, do której już się przyzwyczaiłem. Sprawnie dojeżdża do pracy i to jest najważniejsze. A to pierdzenie ma jeszcze zaletę, zagłusza hałas przekładni i 3 biegowej "skrzyni biegów" :) Po 2 latach w końcu poskładałem jakiś filmik.
    https://www.youtube.com/watch?v=T6drl5qec7U
    Wojtalll
    Poziom 12  
    Kolego Sawe89 jak chcesz żeby sprzęt długo Ci służył to musisz założyć tą plastikową obudowę, w przeciwnym wypadku bardzo szybko przegrzejesz ten silniczek.
    Sawe89
    Poziom 15  
    Aha szkoda bo tak bez tej osłony fajnie wygląda dzięki za info założę napewno :D

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Tak dzisiaj pierwsza jazda próbna jeździć jeździ .Mam parę pytań mianowicie
    - przy gażniku jest taka mała śrubka na krzyżak (to jest śrubka od obrotów?)
    -podczas załączenia silnika ssanie powinno być zamknięte czy otwarte (przy otwartym teraz był odpalany)
    -Prędkość jaką mi się udało narazie uzyskać to 35km żebatka 80z i 7z nie wiem czy ta 7 nie jest za mała jeszcze mam z zestawu oryginalną.Czy zamiana zębatek coś pomoże?
    Mnie się wydaje ,że przy tak dużych felgach i oponach nie ma szans na uzyskanie prędkości ok 45km.
    Panowie jakieś sugestie, rady z waszej strony :)
    docent161
    Poziom 13  
    Czy ktoś pomoże w temacie ??? Witam mam dylemat bo temat ogarniam i zabieram się kilka lat ale teraz jestem najbliżej realizacji Mam zamiar kupić silnik kosy np demon i przekładnię 1:5 od hulajnogi oraz wykorzystać dawcę składak 20 " koło z nexusem 3b .Moje pytanko jakią najlepiej zastosować zębatkę zdawczą i odbiorczą Bo temat wertowałem i nikt takiego swapu nie robił na kołach 20 "Wszelkie sugestie mile widziane A chcę na dodatek wykorzystać tego nexusa która tez jest z przekładnią wewnątrz . Pozdrawiam
    jariko
    Poziom 15  
    a tak sobie policzyć to jakiś problem? Silnik od kosy będzie miał nawet 10000 obrotów na minutę. Czy chcesz obroty silniczka zredukować 5 razy i łańcuchem napędzać tego nexusa 3 biegowego? Przekładnia 3 biegowa ma takie przełożenia 0,75 ; 1 ; 1,33 . Przy twoim założeniu redukcji 1:5 odpowiednio uzyskasz prędkości na poszczególnych biegach : 143 ; 228 ; 365 km/h wiec raczej wychodzi przekładnia 1: 50

Ale tak na wszelki wypadek sprawdź te moje obliczenia bo czasami tez robie pomyłki :)
    fake4r
    Poziom 13  
    @Sawe89 mógłbyś podlinkować ten widelec przedni? I napisać ile dałeś za niego? To jest coś typu ruff czy basman, bo są takie podobne na roowery.pl
    docent161
    Poziom 13  
    Jariko ja rozumiem ale silnik kosy raczej nie idzie w pełnych obrotach a i koło 20" jest o 8 " mniejsze czyli obroty też spadną ja myślałem o 14 z do 48 z tzn już na reduktorze 14 a na piaście 48