Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 06 Sty 2010 19:49 1099878 7260
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Silnik zamontowałem na ramie nad tylnym kołem tak że oryginalny łańcuch był na styk sporo dała przekładnia z mini crosa skierowana w dół niestety jest problem dość duża musiała by być zębatka na kole żeby nie korzystać z pedałów wtedy V max będzie raczej mizerny .
  • MetalworkMetalwork
    melonik :)
    Poziom 10  
    a jak miałeś pojemność silnika . ja chce równo przekładnie ostawić jak mam pedała . a ile jechałeś na tym . a psy nic nie mówili na to
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Pojemność silnika 50cm3 tu masz podobny projekt .http://www.youtube.com/watch?v=z3FpuYNR6m4&feature=related.
    Poziom 10  
    A masz zdjecia tego roweru z silnikiem . A na czym go montowałeś ten silnik
    jozcho
    Poziom 22  
    Zgodnie z przepisami rower nie może być pozbawiony pierwotnych cech użytkowych, musi posiadać pedały. Podstawę prawną podałem w poprzednim poście.
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Zdjęć nie mam bo rower już nie istnieje silnik był montowany do zwykłego górala na kołach 26 teraz mam stary silnik MAW oryginalny do roweru i puki co jestem zadowolony.
  • MetalworkMetalwork
    Poziom 10  
    A to jest ten rower na filmie
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Nie to jest podobny projekt można by powiedzieć że bardziej zaawansowany mój miał mniejszą ramę pod silnikiem (stalowa) i bez tego tłumika co kosmicznie wygląda ,tak że silnik wysoko obrotowy ze sprzęgłem odśrodkowym mi osobiście nie przypadł do gustu .
    Poziom 10  
    no ja chce coś takiego zamontować .

Nieaktywny link skasowałem.
    Duduś74
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Nie przesadzaj z tym 125:) dobre 50cm jest w sam raz gdzie ty chcesz tym jezdzić ? na mały silniczek policja nie zwraca uwagę a ty chcesz 125 po pierwsze rama nie wytrzyma ,koła nie utrzymasz kierownicy ,kup sobie lepiej oryginalny silnik rowerowy a na pewno będziesz zadowolony, zawsze możesz pokombinować z zębatkami żeby prędkość maksymalna była większa tyle że z miejsca nie ruszysz a co do aukcji z aledrogo to miałem identyczny silnik .pozdr. i życzę miłego fantazjowania:).
    Poziom 10  
    no dobra 50 niech będzie . ale ja nie mam wyboru zębatkami bo mam tylko jedna :( a gdzie chce jeździć ze skuterami jeździć:P
    skoti1996
    Poziom 15  
    Może silnik od hayabusy ??. .. 125 ... echh kolega nie wie co mówi . Zębatkę można na allegro kupić za grosze ... Najlepiej od pocketa bo rowerowa jest za słaba . Pozatym mariusz83x83 dobrze napisał ... ;)
    Poziom 10  
    to mówicie ze nie warto się bawić . lepiej kupic nowy silnik . to nie będę robił kupie sobie simka

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

A czy 50 ccm nie będzie za słaba żeby jechać 50 km no i jak ja mam coś robić to dobrego żeby dużo jechało i mogło spalić gumę gdzieś :)
    skoti1996
    Poziom 15  
    To zależy - od mocy , przełożenia, wagi pojazdu itp. Te silniki od pocketów są wystarczające (tak mi się wydaje .. ) , gumę na nim spalisz (trzeba tylko wiedzieć jak ^^ ) do 50 km/h te małe bzyki się rozpędzają (ważą 20 kg + waga kierowcy ~ 65 kg - ty z rowerem chyba nie wyniesiesz więcej ? )
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Jak by tak pomyśleć to mini bike ma małe koła i pojedzie 50km/h to taki przykład jak by silnik z motorynki wraz z zębatką koła założyć do komara pojedzie ale mocy zero .
    skoti1996
    Poziom 15  
    Ten silniczek .. :) jakbym taki miał .... :) Bezawaryjny , ekonomiczny , malutki , można go jak się chce ułożyć . :) miód .;)
    mariusz83x83
    Poziom 20  
    Silniczek może i fajny ale rolka już nie ,nie ma to jak łańcuch a z drugiej strony odpalanie na sznurek też nie najlepsze wyjście przerabiałem wiele projektów i rolka jest dobra na krótkie i spokojne wyjazdy jak i sprzęgło odśrodkowe.
    skoti1996
    Poziom 15  
    są i takie z el. startem ale droższe . ... Ja wolę pociągnąć za sznurek niż więcej płacić . ;)
    skoti1996
    Poziom 15  
    Wiadomo , cudem techniki to nie jest , ale na domowe możliwości jest ok . :D A poza tym podczas deszczu najlepiej pod drzewem posiedzieć . ;)
    zylax4
    Poziom 16  
    Najlepiej jeździć normalnie bez wspomagania.Później brak formy i brzuszek na starość.:D
    skoti1996
    Poziom 15  
    no i to jest najlepszy cud techniki - ludzkie nogi ^^
    Adziu :-)
    Poziom 12  
    Kilka lat temu miałem zrobiony rower z tym silnikiem lecz napęd był na rolkę cierną i jak zaczął padać deszcz to był już koniec jazdy. Napęd był zrobiony bez sprzęgła a jak trzeba było stanąć to cały ekwipunek był podnoszony. Teraz chciałbym jeszcze raz zrobić taki pojazd, lecz z napędem poprzez pasek klinowy lub rozrządu z auta. Ma ktoś jakieś pomysły ? Przypominam, że w silniku nie ma sprzęgła, jest tylko przekładania ale ona raczej nie zda egzaminu.

nowakus
    Poziom 19  
    witam
    też chciałbym doczepić silnik mojej kolarzówce. Ma koła 28. Zbudowałem silnik jak kolega gmer4 z 2 stront tego wątku. Wszystko co nie potrzebne mam odcięte ale zostaje jeszcze jedna kwestia rolka. Z czego kolega zrobił? ja wymyśliłem że na wał przykęce kółko od deskorolki (miałem już tak zrobione przy silniku elektrycznym 100W) jestem świadom że lekki deszczyk i koniec jazdy. Proszę o wskazówki.
    P.S. silnik miał być do agregatu prądotwórczego, lecz okazał się za słaby - agregat dostanie obciętą WSK 125 a komarka dostanie rower :D
    Pozdrawiam.
    Poziom 12  
    Ja używałem już kilka rolek napędowych gumowych z ukośnymi wcięciami, gładkich, później aluminiowych, a na końcu kółka z wrotek z przyklejonym papierem ściernym. Trzeba także pamiętać o dobrym dociśnięciu rolki do opony. Żadna nie zdała pełnego egzaminu :( W takim napędzie trzeba się liczyć, że nie spalimy gumy, a ostre dodanie gazu kończy się dziurą w oponie, dlatego ja teraz planuje inny napęd.
    skoti1996
    Poziom 15  
    Jak dla mnie , rolka nie zdałaby zadania w żadnym pojeździe ... Rower , ma za słabe koła (nie wspominając o ramie ) , szybko bd. się giąć .
    Poziom 12  
    Tak masz rację ale nie tylko koła, a także szybsze zużycie łożysk, hamulcy itp. Czasami warto spróbować, taki rowerek to dzisiaj niezła gratka :).
    skoti1996
    Poziom 15  
    no tak , chociaż jakby zamontować mocniejsze łożyska , trochę pogłówkować nad hamulcami i wstawić wzmacnianą felgę z piastą ... może zdałoby egzamin ... ale i tak opona nie wytrzymała by i starła by się po 2 dniach jazdy ;)
    jozcho
    Poziom 22  
    Moja maszyna przekroczyła 1000 kilometrów, silnik spisuje się przyzwoicie. Niestety ujawniły się dalsze wady:
    1. Odpadł tłumik, zmęczenie materiału koło spawu na wejściu rury do tłumika. Naprawa: spawanie i podparcie tłumika objemką i zamocowanie do ramy.
    2.Oberwanie osłony łańcucha przy mocowaniu do silnika.
    Naprawa: wzmocnienie osłony kawałkiem blachy na nitach.(Spawanie niemożliwe z powodu wykonania osłony z blaszki z puszek do konserw).
    3.Oberwanie blaszki mocującej silnik do ramy.
    Naprawa: spasowała blacha do mocowania anteny telewizyjnej do masztu.
    4.Słabe odpowietrzenie zbiornika paliwa, naprawiono poprzez wykonanie w korku paliwa otworu wiertłem 0.5 mm.
    5.Spadająca fajka ze świecy, wymieniona na fajkę ze Skody Favorit.
    6.Słaba moc magneta 3 Waty 12 Volt, do układu zapłonowego wystarcza, ale wykorzystanie części prądu do porządnego oświetlenia roweru moc za mała.
    Zastanawiam się nad wymianą kół w rowerze, przód roweru na koło z roweru holenderskiego z hamulcem bębnowym lub hamulcem tarczowym.Wymiana widełek na amortyzowane.Tył koło z przekładnią Sachs S3 lub Sram z biegami w piaście i hamulcem rolkowym w piaście. Jazda na dotychczasowych hamulcach na silniku jest ryzykowna, a gdy poczują wodę to" Boski Wiatr Kamikadze".:D