Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...

07 Feb 2011 22:05 6380 15
 • Level 9  
  Witam.
  Jestem posiadaczem wyżej wymienionej zmywarki już od kilku dobrych lat. Do tej pory działała bezawaryjnie, jednak dzisiaj w czasie zmywania po prostu odmówiła posłuszeństwa. Zakończyła zmywanie ot tak sobie po około godzinie zostawiając wodę w środku. Wszystkie diody jakie są na panelu nie świecą. Oczywiście w gniazdku jest prąd. Wygląda na to tak jakby nie dochodził do niej prąd.
  Mam w związku z tym pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, może to jakieś prozaiczne zdarzenie i jakaś podpowiedź uratuje jej życie.
 • Level 26  
  zobacz czy do programatora dochodzi prąd... jeśli tak to wskazanie jest na programator.
 • Level 9  
  Prąd dochodzi do włącznika, włącznik działa ponieważ go wyjąłem i sprawdziłem to znaczy, że programator ile to może kosztować na oko wygląda jak nowy.
 • Level 39  
  Podepnij się do końcówek zasilania programatora i zobacz czy jest tam napięcie - jak chcesz wymieniać to warto mieć 100% pewność. W ramach tej pewności zobacz jeszcze czy zwiera/rozwiera wyłącznik drzwiowy i standardowo podociskaj wszystkie przewody - w tym przy filtrze sieciowym, wyłączniku i programatorze.

  Podaj numery serwisowe, może się coś znajdzie do niej.
 • Level 9  
  numer serwisowy : 8542 999 10410. Niby wszystko podociskane, ale ten wyłącznik sieciowy, który jest od przycisków on /off to jakby spalony chociaż jak go wyjąłem i sprawdzałem czy przewodzi prąd na włączonym "on" to przewodził w niego wchodzi wiązka przewodów w "on" to w niej jest prąd w tej co wchodzi w w "off" to nie sprawdzałem. Cała zmywarka nie daje żadnego znaku życia, nie świeci żadna dioda etc, etc...
 • Level 9  
  Witam. Jakoś ustały wpisy. Doszedłem do tego, że nie działa ten duży moduł, który jest na dole ile taki moduł może kosztować w internecie nie mogę znaleźć.

 • Level 20  
  poszukaj ceny dla modułu o indeksie 481221478328.
 • Level 39  
  Wpisy ustały bo prosiłem Cię o upewnienie się że dochodzi napięcie do modułu i działa wyłącznik drzwi. Ale skoro nie widzisz potrzeby (albo sprawdziłeś, nie wiem jak ustalałeś że nie działa) to ja oczywiście mogę zawsze Ci opchnąć moduł, mi bez różnicy :)
 • Level 9  
  Witam.
  Napięcie do modułu tego na dole dochodzi, wyłącznik drzwi też ok moduł na dole nie nosi żadnych oznak przepalenia ścieżek, dzisiaj był nawet człowiek, który kiedyś prowadził serwis whirpoola i posprawdzał co się da na 99% stwierdził, że to ten moduł na dole i takiego mam pecha, że wygląda on jak nowy, jakby było cos poupalane, przerwne ścieżki to by naprawił, a tak to trzeba cały kupić. To coś może trochę kosztować, a części do whirpoola to raczej tylko w punktach serwisujących. Więc z jaka ceną mam sie liczyć.
  Pozdrawiam i dziękuje za wpisy.
 • Level 11  
  Witam. Też mam uszkodzony taki moduł. Uszkodzona sekcja triaka włączającego elektrozawór pojemnika soli. Triak wymieniłem ale dalej jest rezystor i jakiś tranzystor? Pewnie i on jest uszkodzony. Bez schematu ani rusz. Zmywarka działa tak już od dawna ale zmywa w twardej wodzie:(. Może ktoś zna wartości tych elementów lub może odsprzedać mi taki moduł?
 • Home appliances specialist
  Mam taki moduł.

  Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci... Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci... Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...
 • Level 39  
  Jakby józek otworzył pokrywkę i odczytał Ci wartość elementu zamiast naciągać na cały moduł to byłoby fajnie.

  Jako że natura nie znosi pustki, jutro wygrzebię taki w pracy i odczytam.
 • Home appliances specialist
  Nie ma problemu mogę odczytać wartość elementów

  Już nie raz pomogłem poza elektrodą piszącym do mnie w różnych naprawach.
 • Level 39  
  Szukałem, patrzyłem. Nie znalazłem dokładnie takiego modułu (zabytek), ale w tych które mam nie ma żadnych tranzystorów po drodze z procesora. Jest jeden rezystor przewlekany zaraz przy triaku.
 • Level 11  
  Przepraszam za nieobecność. Najlepiej będzie jak zrobię zdjęcie interesującego mnie fragmentu płytki. Triak wymieniony. Rezystor R039 na 330Ω.
  Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...
  Tranzystor? Dla jasności to dolny moduł.
 • Level 39  
  Jeśli wybuch był na tyle duży że uszkodził triaka i rezystor, to najprawdopodobniej jest też upalona nóżka w procesorze. Możemy się dogadać na PW w kwestii przejrzenia i ew. naprawy ale raczej wiele bym sobie na twoim miejscu nie obiecywał po tym module.