Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...

07 Lut 2011 22:05 5948 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem posiadaczem wyżej wymienionej zmywarki już od kilku dobrych lat. Do tej pory działała bezawaryjnie, jednak dzisiaj w czasie zmywania po prostu odmówiła posłuszeństwa. Zakończyła zmywanie ot tak sobie po około godzinie zostawiając wodę w środku. Wszystkie diody jakie są na panelu nie świecą. Oczywiście w gniazdku jest prąd. Wygląda na to tak jakby nie dochodził do niej prąd.
    Mam w związku z tym pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, może to jakieś prozaiczne zdarzenie i jakaś podpowiedź uratuje jej życie.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 26  
    zobacz czy do programatora dochodzi prąd... jeśli tak to wskazanie jest na programator.
  • Poziom 9  
    Prąd dochodzi do włącznika, włącznik działa ponieważ go wyjąłem i sprawdziłem to znaczy, że programator ile to może kosztować na oko wygląda jak nowy.
  • Poziom 39  
    Podepnij się do końcówek zasilania programatora i zobacz czy jest tam napięcie - jak chcesz wymieniać to warto mieć 100% pewność. W ramach tej pewności zobacz jeszcze czy zwiera/rozwiera wyłącznik drzwiowy i standardowo podociskaj wszystkie przewody - w tym przy filtrze sieciowym, wyłączniku i programatorze.

Podaj numery serwisowe, może się coś znajdzie do niej.
  • Poziom 9  
    numer serwisowy : 8542 999 10410. Niby wszystko podociskane, ale ten wyłącznik sieciowy, który jest od przycisków on /off to jakby spalony chociaż jak go wyjąłem i sprawdzałem czy przewodzi prąd na włączonym "on" to przewodził w niego wchodzi wiązka przewodów w "on" to w niej jest prąd w tej co wchodzi w w "off" to nie sprawdzałem. Cała zmywarka nie daje żadnego znaku życia, nie świeci żadna dioda etc, etc...
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Witam. Jakoś ustały wpisy. Doszedłem do tego, że nie działa ten duży moduł, który jest na dole ile taki moduł może kosztować w internecie nie mogę znaleźć.
  • Poziom 20  
    poszukaj ceny dla modułu o indeksie 481221478328.
  • Poziom 39  
    Wpisy ustały bo prosiłem Cię o upewnienie się że dochodzi napięcie do modułu i działa wyłącznik drzwi. Ale skoro nie widzisz potrzeby (albo sprawdziłeś, nie wiem jak ustalałeś że nie działa) to ja oczywiście mogę zawsze Ci opchnąć moduł, mi bez różnicy :)
  • Poziom 9  
    Witam.
    Napięcie do modułu tego na dole dochodzi, wyłącznik drzwi też ok moduł na dole nie nosi żadnych oznak przepalenia ścieżek, dzisiaj był nawet człowiek, który kiedyś prowadził serwis whirpoola i posprawdzał co się da na 99% stwierdził, że to ten moduł na dole i takiego mam pecha, że wygląda on jak nowy, jakby było cos poupalane, przerwne ścieżki to by naprawił, a tak to trzeba cały kupić. To coś może trochę kosztować, a części do whirpoola to raczej tylko w punktach serwisujących. Więc z jaka ceną mam sie liczyć.
    Pozdrawiam i dziękuje za wpisy.
  • Poziom 11  
    Witam. Też mam uszkodzony taki moduł. Uszkodzona sekcja triaka włączającego elektrozawór pojemnika soli. Triak wymieniłem ale dalej jest rezystor i jakiś tranzystor? Pewnie i on jest uszkodzony. Bez schematu ani rusz. Zmywarka działa tak już od dawna ale zmywa w twardej wodzie:(. Może ktoś zna wartości tych elementów lub może odsprzedać mi taki moduł?
  • Poziom 39  
    Jakby józek otworzył pokrywkę i odczytał Ci wartość elementu zamiast naciągać na cały moduł to byłoby fajnie.

Jako że natura nie znosi pustki, jutro wygrzebię taki w pracy i odczytam.
  • Specjalista AGD
    Nie ma problemu mogę odczytać wartość elementów

Już nie raz pomogłem poza elektrodą piszącym do mnie w różnych naprawach.
  • Poziom 39  
    Szukałem, patrzyłem. Nie znalazłem dokładnie takiego modułu (zabytek), ale w tych które mam nie ma żadnych tranzystorów po drodze z procesora. Jest jeden rezystor przewlekany zaraz przy triaku.
  • Poziom 11  
    Przepraszam za nieobecność. Najlepiej będzie jak zrobię zdjęcie interesującego mnie fragmentu płytki. Triak wymieniony. Rezystor R039 na 330Ω.
    Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...Zmywarka Whirlpool adg 9999m - nie działa, nic nie świeci...
    Tranzystor? Dla jasności to dolny moduł.
  • Poziom 39  
    Jeśli wybuch był na tyle duży że uszkodził triaka i rezystor, to najprawdopodobniej jest też upalona nóżka w procesorze. Możemy się dogadać na PW w kwestii przejrzenia i ew. naprawy ale raczej wiele bym sobie na twoim miejscu nie obiecywał po tym module.