Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odcięcie zapłonu w Enforcer 300N

07 Feb 2011 23:58 2473 8
 • Level 27  
  Witam

  Podejrzewam spalenie centralki Enforcer 300N, gdyż alarm wyje cały czas (w dźwięk wyłączyłem kluczykiem przy syrenie), nie świeci się dioda alarmu, ani żadne światła zewnętrzne - alarmu nie da się wyłączyć ani pilotem, ani za pomocą przycisku VET. Oczywiście samochodu również nie da się odpalić. I tutaj mam pytanie do bardziej obeznanych kolegów w tych sprawach, a mianowicie, po wypięciu centralki jak połączyć ze sobą te przewody (białe i żółty), aby można było normalnie odpalić samochód z kluczyka?
  W załączniku podsyłam schemat alarmu.

  Odcięcie zapłonu w Enforcer 300N

  P.S. Alarm założony w Astrze F. Z góry dzięki za odpowiedź.

  Edit: Z tego co się doczytałem to wnioskuję, że wystarczy tylko połączyć ten przewód, który został przecięty, a w który zostały wpięte białe kable od centralki??
 • Level 42  
  Tak , dwa białe , ale pytanie ; rozrusznik nie kręci?
 • Level 27  
  Rozrusznik nie kręci...
 • Level 27  
  Ok. Jak wrócę z pracy to wywale te dwa białe przewody, złączę ten, który został przecięty i dam znać co się dzieje. Na razie dziękuję za info.. :)
 • Level 10  
  Kolego przed wyrzuceniem alarmu sprawdź czy masz zasilanie centrala alarmu bo może przepalił się jakiś bezpiecznik i przez to masz brak zasilania podtrzymania syreny (podpięte razem z alarmem) i brak reakcji centrali autoalarmu
 • Level 27  
  Alarm już zdjąłem - samochód pali normalnie, ale nie bardzo rozumiem co masz na myśli kolego bigszef. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki w samochodzie i nie znalazłem żadnego przepalonego. Centrala dostaje +12 z aku zgodnie ze schematem i masę. Nic nie działa tylko wyje syrena, więc sugerując się schematem, który wrzuciłem w pierwszym poście centrala podaje od razu 12V na syrenę, natomiast jej masa jest ściągana z inst. samochodu i nie idzie z centrali (sprawdzę to jeszcze jutro dokładnie)...
 • Helpful post
  Level 42  
  Bigszef - nie mieszaj , umiesz czytać blokówkę , to popatrz , a potem zabieraj głos.

  Comer , bez paniki , zrobiłes jak trzeba.
 • Level 27  
  Padnięta centrala. Temat zamykam.