Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD SCANDIC brak dźwięku w głośnikach

08 Lut 2011 00:38 990 5
  • Poziom 2  
    Witam przywiozłem sobie podczas pracy w hiszpanii DVD firmy SCANDIC model dvd 700.postaram sie wszystko opisać szczegółowo,a więc gdy podłączam dvd do TV przez eurozłącze,i podłączam głośnik do dvd tam gdzie jest jego miejsce jedyne co uzyskuje to ściszenie głośnika(lewego lub prawego) w TV.nie rozumiem na czym polega problem,poniżej daje zdjęcie wejść z tyłu DVD,oraz mam dodatkowe pytanko do czego służą wejścia obok wejsc na głosniki? do nich też probowałem podjąć głosnik ale niestety uzyskałem tylko szum.proszę o pomoc pozdrawiam

DVD SCANDIC brak dźwięku w głośnikach
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 31  
    Nie za bardzo da się to zrozumieć. Co masz na myśli pisząc "ściszenie głośnika"? To jest tam dźwięk czy go nie ma, a może jest ale cicho?
    Co do gniazd z tyłu:
    - 6xChicnch z lewej strony służy do podpięcia głośników 5.1
    - MR oraz ML służą do wyprowadzenia sygnału np. do wzmacniacza
    - Coaxial jest cyfrowym wyjściem audio
    - VIDEO wyprowadza sygnał wideo za pomocą gniazda Chinch
    - Niebieskie, Czerwone i zielone to tzw. Component Video czyli standard analogowego przesyłania obrazu.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 34  
    Czy to DVD ma wzmacniacz?
    Z opisu problemu wynika, że nie są to wyjścia głośnikowe ale do podłączenia do wzmacniacza 5.1.
  • Poziom 2  
    no właśnie w głośnikach od TV jest ale ciszej,a satelitą którą podłączam ledwo drzy.

Co do tego czy ma wzmacniacz to nie mam zielonego pojęcia,ponieważ jest hiszpańską instrukcja i wielkie G rozumiem,ale skoro są wyjścia 5:1 to służą one do podłączenia głośników,prawda?
  • Poziom 34  
    Czy to są głośniki od niego?
    Według mnie to są wyjścia do wzmacniacza, a nie kolumn, bo do kolumn są inne zaciski.
  • Poziom 31  
    Zacznijmy od tego, że kazikszach ma rację. Do tych wyjść podłączamy np. amplituner kina domowego lub głośniki 5.1, ale posiadające własny wzmacniacza. Można podłączyć zestaw głośników komputerowych 5.1 jak np. Logitech X-540