Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Sondą Renault CAN-Clip

przemek19840 08 Lut 2011 06:35 27314 26
  • #1 08 Lut 2011 06:35
    przemek19840
    Poziom 10  

Jak w temacie mam problem z tym urządzeniem, zainstalowałem oprogramowanie wszystko ładnie pięknie.
    Podłączyłem autko zawołało sterowniki dokładnie 4 też je prawidłowo zainstalowałem i program działał.
    Postanowiłem to także zrobić na drugim laptopie z systemem win xp, ale tu po zainstalowaniu programu i podłączeniu sondy do komputera zawołało tylko o 2 sterowniki a nie o 4.
    Na urządzeniu wcześniej świeciły się 4 diody czyli na dole czerwona zielona i na górze także, teraz na dole świeca się diody a na dole przy ikonce akumulatora świeci się tylko czerwona dodam że na pierwszym laptopie też ten problem zaczął występować.
    Prosił bym o pomoc dlaczego tak się może dziać.
    Samochód to Renault Megane z roku 2000.
    Na obu laptopach są systemy WIN XP.
    Program do diagnostyki Renault CAN-Clip Version 104

Z góry dziękuję za pomoc.

0 26
  • #2 03 Lip 2011 20:57
    niemcow
    Poziom 10  

Witam mam podobny problem...

Mam soft działający w wersji V108. Podłączyłem 4 auta. Przy podłączaniu 5 miałem włączony net WIFI. Przy uruchamianiu programu rezerwacja sondy nie wystartowała a uruchomiła się aktualizacja oprogramowania sondy i stanęła na 20%. i komunikat "rezerwacja sondy zakończona niepowodzeniem". Na początku świecą 4 diody po jakimś czasie gaśnie zielona dioda CAN. Wydaje mi się, że uwaliłem soft w sondzie? Wiem, że można zgrać pamięć z sondy i przywrócić w tej uwalonej. Tylko za którą kość się zabrać na płytce?

Podobno 24lc01?

To już moja druga sonda. Poprzednią reklamowałem u Chinki, która jest sprzedawcą takiego sprzętu. Wysłała mi drugi i znowu padł tylko inaczej. Wcześniej padł mi scalak odpowiedzialny za komunikację USB i nie wykrywało sondy w ogóle o symbolu AN2135 niedostępny w PL. Ale Ci co naprawiają muszą mieć do nich dostęp. Tak czy inaczej nie opłacało mi się ściągać tego z UK za 120zł.

Teraz mam inny problem gdyby mógłby się ktoś podzielić doświadczeniem w podobnym temacie byłbym wdzięczny.

Ostateczność to znów wysyłka do Chin.

0
  • #4 19 Wrz 2011 22:17
    niemcow
    Poziom 10  

Swoja sonde wyslalem na gwarancje do Chin. Niestety nie mialem okazji naprawic. Instrukcje naprawy wpadly mi dosc niedawno. Po krotce.

Zdjecie z lokalizacja AN2135SC:

Link gdzie mozna kupic:
    Link do shopu

Biny pamieci odpowiedzialnych za komuniakcje CAN ISO naprawia usterke aktualizacji wlasnej 20%:

http://www.easy-share.com/D4F8D2D0E2FB11E09676002481FAD55A/CLIP CAN ISO.RAR

Lokalizacji na plytkach nie mam. Jak rozbiore swojego to moze zrobie zdjecie.

Czasami pewne podzespoly wysypuja sie przy niskich temperaturach. Testowanie ktore to to juz kwestia fantazji lub doswiadczenia.

Mam nadzieje ze mi sie nie przyda :)

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

0
  • #6 20 Wrz 2011 15:10
    wloc
    Spec od samochodów

Spróbuj go podgrzać ciepłym powietrzem czasami pomaga jeśli nie to do wymiany układzik pokazany na zdjęciu

0
  • #7 20 Wrz 2011 20:38
    RADOSŁAW
    Poziom 15  

Tak zrobiłem, topnik i gorące powietrze, poprawiłem luty na wszystkich elementach.
    Wcześniej był problem że nie wykrywał urządzeń to CAN-a to ISO po lutowaniu już OK tylko pozostał ten jeden problem. Twierdzicie że AN2135SC do wymiany może wpierw zamienić miejscami między płytą CAN a płytą ISO.

0
  • #8 26 Wrz 2011 20:37
    RADOSŁAW
    Poziom 15  

Okazuje sie że na płycie CAN jest AN2136SC a na płycie ISO jest AN2135SC więc zamienić się nie da.
    Dziś odczytałem flash-e, wsady są OK same układy też są dobre, kasują i programują się poprawnie. Chyba będzie trzeba wymienić tego AN-a tylko którego? Z płyty ISO czy z CAN.

0
  • #10 29 Gru 2011 11:56
    gulu666
    Poziom 17  

U mnie był podobny problem podgrzałem HOT AIR i teraz nie ma już 20% tylko przy szukaniu po VIN zatrzymuję się na 98% i nie wykrywa samochodu. Postawiłem od nowa eeprom w 24lc01 i nadal to samo. Co może być jeszcze przyczyną??
    Proszę o pomoc.

1
  • #12 18 Lut 2012 12:55
    mjakubczyk
    Poziom 11  

potwierdzam, wymiana AN i wszystko działa

0
  • #14 28 Lut 2012 13:30
    mjakubczyk
    Poziom 11  

AN kupiłem od kogoś kto dał ogłoszenie na tablica.pl

1
  • #15 01 Kwi 2012 13:26
    przemek19840
    Poziom 10  

Przepraszam za odgrzebanie tematu, U mnie też się ładowało do 98% podczas sczytywania numeru VIN. Tylko że na innym komputerze działa bez problemu być może mam coś nie tak z wersją programu a podczas próby odinstalowania wcześniejszej wersji wyskakuje mi komunikat aby podłączyć laptopa do prądu kiedy to robię problem nadal występuje i ciągle jest komunikat ab podłączyć urządzenie do zasilania domyślam się że chodzi tu o komputer a nie sondę bo z podłączoną sonda także próbowałem i efekt taki sam.
    Odinstalowanie przyniosło skutek w trybie awaryjnym, wszystko ładnie się odinstalowało jednak podczas próby zainstalowania nowszej wersji znowu komunikat o podłączeniu urządzenie do zasilania, niestety zainstalowanie w trybie awaryjnym nie przynosi skutku ponieważ wyskakuje że program w trybie awaryjnym nie może być poprawnie zainstalowany. Bardzo bym prosił o jakieś sugestie co do problemu. Dodam że AN-y są jak najbardziej sprawne.

0
  • #16 01 Kwi 2012 19:38
    mjakubczyk
    Poziom 11  

a nie próbowałeś aktualizować wcześniejszej wersji? jaką wersję próbowałes wgrać?

0
  • #17 02 Kwi 2012 07:34
    apokalipsa0
    Poziom 13  

Podany wyżej link do zrzutu pamięci układu nie działa :(
    Mógłby ktoś poratować ?

1
  • #18 02 Kwi 2012 13:46
    przemek19840
    Poziom 10  

Przy próbie aktualizacji jest ten sam problem. Wgrywałem wersje 114 a wcześniej miałem wersje 104.

0
  • #19 04 Kwi 2012 15:23
    apokalipsa0
    Poziom 13  

Podczas instalacji sondy, musi być ona podłączona do samochodu, by miała zasilanie.

0
  • #20 08 Kwi 2012 18:28
    vwaraf
    Poziom 10  

czy można poprosić o zdjęcie drugiej płytki znaczy iso

1
  • #21 10 Kwi 2012 15:22
    lukasx2
    Poziom 10  

Który układ odpowiada za komunikację z usb w Clipie? moją sondę system przestał wykrywać i pojawia się komunikat "urządzenie usb ma awarię i system windows nie może go wykryć". Sonda do tej pory działała bez zarzutu.

0
  • #22 10 Maj 2012 21:20
    przemek19840
    Poziom 10  

Panowie, ręce mi już opadają i nie mam już zielonego pojęcia co zrobić.
    Zainstalowałem wersje 107 instalacja przebiegła bez najmniejszego problemu, sterowniki się zainstalowały po podłączeniu sondy i na tym dobre wiadomości się kończą.
    Program nie potrafi odczytać numeru VIN automatycznie, proces zatrzymuje się na 98% dalej wywala błąd który widać na zrzucie ekranu.

Wpisanie ręcznie numeru VIN przechodzi ale robiąc testy kalkulatorów lub jakoś inna czynność pisze że sonda nie może wykonać testów, znaczy cały proces dobiega końca ale w tym okienku gdzie powinny być wyniki testów nie ma opcji aby przejść dalej.
    Dodam że system na laptopie był świeżo postawiony i jedyne co na nim było zainstalowane to sterowniki i właśnie Clip a system operacyjny to Windows MX8.1 Ale sprawdzałem na XP i jest tak samo.

0
  • #23 22 Maj 2012 19:45
    vwaraf
    Poziom 10  

spróbuj podłączyć się do nowszego auta, takiego które ma linie CAN np: laguna 2
    myślę że masz wywaloną komunikacje po linii K

0
  • #24 05 Cze 2012 18:30
    makas1982
    Poziom 9  

mam identyczny problem po can laczy sie np clio 2008 a po lini k nie chce nie wiem co mam zrobic czy da rade jakos to naprawic prosze o sugestie...

0
  • #26 16 Cze 2012 10:21
    makas1982
    Poziom 9  

dziwne jest to ze np z laguna 2 tez nie laczy sie a jest na canie a z nowszymi laczy sie chyba cos nie tak ztym clipem jest..

1
  Szukaj w 5mln produktów