Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek inwalidzki

20 Paź 2004 20:37 3413 8
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Wózek inwalidzki samojezdny sprowadzony z niemiec nie jestem w stanie podać modelu. W każdym razie ma wiele pudełek z elementami a za oparciem aluminiowe pudełko z 3 płytkami drukowanymi - pudełko to służy za radiator tranzystorów wykonawczych.
    Manipulator to jojstik, 3 podświetlane przyciski (awaryjne, światła i włącznik), przełącznik kierunkowskazów, włącznik od klaksonu i 6 - cio pozycyjny włącznik prędkości (obrotowy).
    Uszkodzone były 2N.... w sterowaniu skrętem. Po wymianie nie mogę wózka uruchomić - to znaczy po włączeniu włącznika zaświeca się kontrolka pod przyciskiem od włączania świateł i "wrzeszczy" brzęczyk.
    Może ktoś wie o co tu chodzi - a może jakiś kawałek podobnego schematu?
    Z Góry dzięki - jak będą jakieś pytania mogące pomóc w ustaleniu modelu to odpowiem.
    Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Odkryłem ciekawy element - może Ktoś się spotkał - wygląda jak starej daty odgromnik telekomunikacyjny ma 2 nogi, czarną pastylkę średnicy ok 0,8 cm i grubości ok 3 mm. Nogi wychodzą z góry i dołu pastylki na stożkach o średnicy ok 3mm. Po wyjęciu z układu w jedną stronę przewodzi (na zwarcie) przy czym po chwili zachowuje się jak dioda.
    można na tym zobaczyć Znak M w kółku i oznaczenie ZL14.
    Może Ktoś wie co to może być i czy jest to sprawne?
    Pozderawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    to jest dioda zenera 14V !
  • Poziom 37  
    dariuszm2 napisał:
    Cześć.
    Wózek inwalidzki samojezdny sprowadzony z niemiec nie jestem w stanie podać modelu. W każdym razie ma wiele pudełek z elementami a za oparciem aluminiowe pudełko z 3 płytkami drukowanymi - pudełko to służy za radiator tranzystorów wykonawczych.
    Manipulator to jojstik, 3 podświetlane przyciski (awaryjne, światła i włącznik), przełącznik kierunkowskazów, włącznik od klaksonu i 6 - cio pozycyjny włącznik prędkości (obrotowy).
    Uszkodzone były 2N.... w sterowaniu skrętem. Po wymianie nie mogę wózka uruchomić - to znaczy po włączeniu włącznika zaświeca się kontrolka pod przyciskiem od włączania świateł i "wrzeszczy" brzęczyk.
    Może ktoś wie o co tu chodzi - a może jakiś kawałek podobnego schematu?
    Z Góry dzięki - jak będą jakieś pytania mogące pomóc w ustaleniu modelu to odpowiem.
    Pozdrawiam.

witam,masz tutaj schemat wózka,może będzie pomocny.pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Powróciłem do tematu - ten element to dioda MR 750 - ale jaki będzie zamiennik - bo oczywiście w sklepach brak (mało popularny element).
    k3048 do poznania zasady działania schemat O'K, ale mam problem tego typu, że jest tu kilka obciętych kabelków - może Ktoś wie gdzie dorwać jakiś schemat - na ramie znalazłem naklejkę z napisem "ORTOPEDIA" i chyba znakiem firmowym.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Rozebrałem manipulator i znalazłem naklejkę: "ORTOPEDIA"
    "BG04AA" - to pewnie model, i nr "001974" oraz "35/90"
    Może Ktoś coś będzie miał na jego temat?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Ponawiam prośbę o jakiekolwiek informacje na powyższy temat (najlepiej schemat, ale może Ktoś się spotkał z czymś takim i pomoże mi ustalić model czy typ).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    http://www.ortopedia.de/
    napisz do nich
    opisz że dostales wózek dla kogoś kto nie ma kasy na taki i mu naprawiasz za friko -może się zlitują i przyslą schemat
    sprobowac nie zaszkodzi :)
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Już to próbowałem - pisała Koleżanka po niemiecku 2 razy - i nawet się nie odezwali aby napisać, że przykro im bardzo - czy coś w tym stylu.
    Może jakby mi Ktoś z Kolegów pomógł ustalić model, to coś by się ruszyło.
    Pozdrawiam.