Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara 1,6 pod¶wietlenie deski rozdzielczej

heros5 08 Feb 2011 11:25 4821 2
lampy.pl
 • #1
  heros5
  Level 10  
  Koledzy pomóżcie w problemie. Sprawa dotyczy pod¶wietlenia deski rozdzielczej. Po wł±czeniu ¶wiateł zapala się pod¶wietlenie i po chwili przepala się bezpiecznik a czasami przepala się natychmiast. Po wpięciu w miejsce bezpiecznika żarówki cały czas ¶wieci, czyli mamy tu typowe zwarcie. W tym modelu instalacja jest tak zrobiona że jeden bezpiecznik jest w obwodzie tylnej lampy i drugi bezpiecznik jest na drugiej tylnej lampie. Do czego zmierzam? Po wyjęciu jednego bezpiecznika żarówka, która jest wpięta w miejsce bezpiecznika zaczyna słabiej ¶wiecić, po wyjęciu drugiego bezpiecznika żarówka ga¶nie całkowicie. W chwili gdy bezpieczniki s± wyjęte deska rozdzielcza się nie pod¶wietla, czyli wnioskuję że s± na wspólnym obwodzie. PrzekaĽnik był podmieniany na inny i problem nie ustępuje. Gdy włożę bezpiecznik a w miejsce przekaĽnika (styków zwiernych ) wpinam żarówkę, również ¶wieci. Opisałem problem i swoje spostrzeżenia i próby naprawy, ale na razie bez efektu. Je¶li macie jakie¶ pomysły sugestie to proszę o pomoc.
 • lampy.pl
 • #2
  globus
  Level 24  
  Proponuję wzi±ć do ręki miernik i pomierzyć rezystancję jak± masz na poszczególnych obwodach, Przy włozonych żarówka, bez zarówek, Potem możesz rozpi±ć lampy, ostatnia spinka jest za tyln± lew± lamp± w ten sposób odłaczysz praw±stronę, natomiast spinka do całęgo tyłu znjadziesz za plastikowym boczkiem tuż przy lewej nodze kierowcy jakie¶20cm oniżej komputera. Możesz odpi±ć zegary, takie uszkodzenie powinine¶ naprawde szybko zlokalizować instalacji za wiele do przegl±dania nie masz.
 • #3
  heros5
  Level 10  
  Problem naprawiony chociaż dopiero znalazłem czas aby napisać. Powodem przepalaj±cego sie bezpiecznika był przetarty przewód pod¶wietlenia tablicy rejestracyjnej. Temat zamykam