Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Vitara 1,6 podświetlenie deski rozdzielczej

08 Lut 2011 11:25 3567 2
 • Poziom 9  
  Koledzy pomóżcie w problemie. Sprawa dotyczy podświetlenia deski rozdzielczej. Po włączeniu świateł zapala się podświetlenie i po chwili przepala się bezpiecznik a czasami przepala się natychmiast. Po wpięciu w miejsce bezpiecznika żarówki cały czas świeci, czyli mamy tu typowe zwarcie. W tym modelu instalacja jest tak zrobiona że jeden bezpiecznik jest w obwodzie tylnej lampy i drugi bezpiecznik jest na drugiej tylnej lampie. Do czego zmierzam? Po wyjęciu jednego bezpiecznika żarówka, która jest wpięta w miejsce bezpiecznika zaczyna słabiej świecić, po wyjęciu drugiego bezpiecznika żarówka gaśnie całkowicie. W chwili gdy bezpieczniki są wyjęte deska rozdzielcza się nie podświetla, czyli wnioskuję że są na wspólnym obwodzie. Przekaźnik był podmieniany na inny i problem nie ustępuje. Gdy włożę bezpiecznik a w miejsce przekaźnika (styków zwiernych ) wpinam żarówkę, również świeci. Opisałem problem i swoje spostrzeżenia i próby naprawy, ale na razie bez efektu. Jeśli macie jakieś pomysły sugestie to proszę o pomoc.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 24  
  Proponuję wziąć do ręki miernik i pomierzyć rezystancję jaką masz na poszczególnych obwodach, Przy włozonych żarówka, bez zarówek, Potem możesz rozpiąć lampy, ostatnia spinka jest za tylną lewą lampą w ten sposób odłaczysz prawąstronę, natomiast spinka do całęgo tyłu znjadziesz za plastikowym boczkiem tuż przy lewej nodze kierowcy jakieś20cm oniżej komputera. Możesz odpiąć zegary, takie uszkodzenie powinineś naprawde szybko zlokalizować instalacji za wiele do przeglądania nie masz.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Problem naprawiony chociaż dopiero znalazłem czas aby napisać. Powodem przepalającego sie bezpiecznika był przetarty przewód podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Temat zamykam