Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić BOSCH czy SIEMENS

dusław 08 Lut 2011 12:41 31319 15
  • #1 08 Lut 2011 12:41
    dusław
    Poziom 11  

Mam pytanie do kolegów pada mi pralka i muszę kupić nowa i tu jest problem jaki model????
    Chciałbym kupić coś na parę lat użytkowania ale czy warto dlatego chcę się poradzić!!!!
    Poczytałem forum i polecacie BOSCH lub SIEMENS i wybrałem parę modeli

Z najnowszym silnik bez szczotkowy DD –jak z awaryjnością ???????

Wsad 7-8kg ---------- nie wiem czy to nie duża na 4osobowa rodzinę ??????

Panel sterowniczy elektroniczny-----czy może lepiej prostszy bez bajerów?????

BOSCH WAS 28742PL czy Siemens WM16S742PL

BOSCH - WAS 28743 PL czy SIEMENS WM 14S743PL

lub

BOSCH WAS 28462PL

BOSCH WAS 24462PL

Może ktoś ma taki model i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami!!!.Pozdrawiam

1 15
  • Deimic Smart Home
  • #2 08 Lut 2011 14:30
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  

Nie wiem ile przecie Państwo w domu,więc na pytanie czy 7-8kg to nie będzie za dużo na 4 osobową rodzinę,musicie sobie Państwo sami odpowiedzieć.

W tej chwili pralki posiadają automatykę wagową,i jeśli wrzucimy 3kg prania,to ilość prądu i wody pralka zużyje proporcjonalnie do 3kg,jeśli 5kg to automatycznie więcej prądu i wody pójdzie.

Im mniej bajerów tym mniej ma się co psuć-prosta sprawa.

3
  • #3 09 Lut 2011 16:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Deimic Smart Home
  • #4 10 Lut 2011 14:04
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Nie sugerowałbym się za bardzo tym, że jak pralka ma ładowność 7-8kg, to jej bęben na pewno jest bardzo duży. Seria WAS ma w prawdzie niemały bęben (pojemność jest chyba nawet podana na stronie Bosch/Siemens), lecz nie powiedziałbym, że jest za duży dla 4 osobowej rodziny. Sam mam u siebie model z serii WMxxE i nie mam najmniejszej ochoty wciskać do bębna 6-7 kg bawełny - z prostego powodu - panowałby wtedy bardzo duży ścisk wśród ubrań. Efektywność prania musi wtedy spadać, chociaż pewnie się jeszcze utrzymuje w oznaczonej klasie A. Druga sprawa - maksymalne ładowności dotyczą prania bawełny. Dla syntetyków będzie to około 2,5-3kg. W nowej serii WAS/WMxxS pojawiły się ostatnio silniki indukcyjne, więc poziom głośności jest już na pewno akceptowalny - wcześniej, o ile mnie pamięć nie myli - występowały silniki szczotkowe.

2
  • #5 10 Lut 2011 14:31
    ~wac
    Poziom 20  

Ja mam Boscha z serii WAS 28740 PL .Jest bardzo pojemna.Ładuje do pełna ,ale nie przepełniam bo się źle pierze.Dla 4 osobowej rodziny jest ok.Ma sensor załadunku i nie musisz czekać aż będzie w pełni załadowana.

Pozdrawiam

2
  • #6 10 Lut 2011 16:58
    skryn
    Admin grupy AGD

~wac napisał:
    .Ma sensor załadunku i nie musisz czekać aż będzie w pełni załadowana.

A jaki to sensor i gdzie jest umiejscowiony, bo mnie to ciekawi?

0
  • #7 10 Lut 2011 20:58
    ~wac
    Poziom 20  

Nie wiem gdzie i nawet nie chce wiedzieć .Tak pisalo na stronie Boscha przy tych modelach z serii Logixx więc tak mówie jak jest.Zresztą czas prania jest przeróżny i poziomy wody też .Jak się załaduje wiecej na programie przykładowo który trwa 58 min. i jest na 3.5 kg to za chwile pokazuje 1,06 h , bo jest cięższe pranie niż przewiduje to program.

1
  • #8 11 Lut 2011 09:47
    dusław
    Poziom 11  

Ograniczyłem swoje poszukiwania do tych modeli!!!!

BOSCH WAS 28742PL czy Siemens WM16S742PL

BOSCH - WAS 28743 PL czy SIEMENS WM 14S743PL

podobno wersja WAS jest robiona w Niemczech .

Może ktoś użytkuje któryś z modeli więc prosze o opinię ??

0
  • #9 11 Lut 2011 10:28
    zwykły człek
    Poziom 20  

Wac, zasada dobierania czasu prania i ilości wody przez pralki jest zupełnie inna. Nie ma żadnego sensora załadunku. Kwestia polega na wchłanialności wody przez poszczególne tkaniny. Wprawdzie widziałem w Anglii pralkę z typowym czujnikiem obciążeniowym, która na wyświetlaczu pokazywała ile jeszcze możesz włożyć, ale u nas tego nie wiedziałem w żadnym modelu. Są pralki, które mają sensor zabrudzenia (jak zmywarki) i badają w pewnej fazie prania jak ono jest brudne dobierając precyzyjnie ilość detergentu, ale to juz zupełnie inna bajka.

1
  • #10 11 Lut 2011 11:01
    ~wac
    Poziom 20  

Nie bede sie sprzeczał może i tak jest.Ja tylko pisałem to co było mówione na stronie Boscha odnośnie tych modeli.Tak jak pisałem wczesniej jak jest dużo prania to z 58 min. robi się 1,06 h lub czasem nawet więcej

Pozdrawiam

0
  • #11 11 Lut 2011 19:12
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Tak, cały trik polega na ilości pobranej wody. U mnie jest odwrotnie. Tzn. jak ilość pobranej wody będzie poniżej pewnego ustalonego poziomu "x" to czas prania zostaje skrócony o około 15-35 min - m.in. w zależności od programu oraz tego czy jest włączone odplamianie, czy też nie (pralka pobiera wodę w kilku fazach, więc jak odpowiedni poziom wody (sygnały przesyła najprawdopodobniej hydrostat) zostanie zapewniony przy mniejszej ilości jej pobrań, to czas prania zostaje skrócony). Jeżeli ktoś chciałby z tego zrezygnować, to może zaraz po skróceniu włączyć program od nowa - czas prania nie będzie wtedy już skracany. Oczywiście wymaga to pewnej cierpliwości - czas przeznaczony na pobieranie i ewentualne dobieranie wody, to około 10 minut.

1
  • #12 11 Lut 2011 22:35
    dusław
    Poziom 11  

Ograniczyłem się do 2 typów:

BOSCH WAS 28742PL czy BOSCH - WAS 28743 PL

podobno wersja WAS jest robiona w Niemczech .

Może ktoś użytkuje któryś z modeli więc prosze o opinię ??:cry:

0
  • #13 11 Lut 2011 23:07
    zwykły człek
    Poziom 20  

dusław - rozważył bym jeszcze tą - PFD-1284 lub PFD-1484. Do tego dokupiłbym na stronie producenta gwarancję na 5 lat. Zaoszczędzisz kupę kasy, a parametry bardzo podobne.

0
  • #14 06 Cze 2011 15:13
    pacpaw
    Poziom 10  

Witam,

I jak pralka zakupiona? Który z modeli? Mógłbyś podzielić się uwagami, ponieważ sam jestem zainteresowany modelem BOSCH - WAS 28743 PL.

2
  • #15 06 Cze 2011 22:19
    tonyhawk
    Poziom 11  

Ja kupiłam ostatnio pralkę Siemens WS10X46APL (Link - pierwsza od lewej) i jestem zadowolona. Dla mnie ważniejsze od tego, żeby była ekonomiczna było to, żeby była wąska a 4,5 kg powinno wystarczyć dla 4 osób.

2
  • #16 13 Cze 2011 09:00
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Mam WAS 28743. Ma wagowy sensor załadunku. Waży wkładane pranie i pokazuje na wyświetlaczu poziom załadowania. Ogólnie działa bez zarzutu. Jak każda pralka nie lubi wirować z dużą szybkością, jeżeli ma mały wsad i jak wszystkie nowe pralki warto jej włączyć ekstra płukanie i więcej wody.

2