Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS42B430P2W iskrzenie na matrycy

08 Lut 2011 12:44 3134 8
  • Poziom 24  
    Witam.
    Plazma jak w temacie zakupiona przez znajomego jako uszkodzona więc nie znam historii tego TV. Po włączeniu próbuje się uruchomić ale na taśmie - po prawej stronie patrząc od tyłu TV - widać iskrzenie na ścieżkach prowadzących z panela do pojedynczego wtyku do modułu X-BUFFER. Wydaje się że ścieżki są jakby "poupalane" na taśmie przyklejonej do szkła i w tych miejscach po włączeniu iskrzy - no i w tym momencie plazma wyłącza się. Iskrzących ścieżek jest wiele - nie są to pojedyncze ścieżki.
    Moje pytanie jest takie: czy uszkodzona jest tylko matryca czy też tą usterkę spowodowało uszkodzenie na jakimś module? Może da się jakoś to ominąć - wszystkie ścieżki prowadzą na module w jeden punkt. Czy można gdzieś zdobyć taką matrycę w rozsądnych kwotach - jej model to: S42AX-YB08.
  • Poziom 24  
    No tak, tylko mnie bardziej interesuje czy sam panel do wymiany czy tą usterkę mogło spowodować coś z "zewnątrz", mam na myśli uszkodzenie na modułach.
    I jeszcze pytanie czy można gdzieś zdobyć taki panel w "rozsądnych" granicach cenowych?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jak zamówisz panel poprzez serwis Samsunga to otrzymasz panel z modułami sterowania. Jest to niski model i zamówienie nowego panela staje się już mało ekonomiczne. Co do powodu uszkodzenia niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam.
    Ten model powinien być jeszcze na gwarancji więc prawdopodobnie serwis odmówił naprawy gwarancyjnej . Sprzęt może być np. po zalaniu płynem.
    Jak podasz pełny model code i nr seryjny to sprawdze Ci ile kosztuje nowy panel.
    Pozdr
  • Poziom 24  
    Model code: PS42B430P2WXXC
    serial : 887334PZ300144N
  • Poziom 43  
    janomo napisał:

I jeszcze pytanie czy można gdzieś zdobyć taki panel w "rozsądnych" granicach cenowych?

A co to są rozsądne granice cenowe, gdy weźmie się pod uwagę, że nowy porównywany TV kupisz za 1500 -2000 zł?
  • Poziom 30  
    Odbiornik z 2010 roku więc po co pchałeś w niego raczki skoro jest na rynek polski i na gwarancji. Panel ok 1200-1250 pln nowy
  • Poziom 24  
    zorbek napisał:
    Odbiornik z 2010 roku więc po co pchałeś w niego raczki skoro jest na rynek polski i na gwarancji. Panel ok 1200-1250 pln nowy

Hmm, po co pchałem rączki... Plazma kupiona przez znajomego na hurtowni w Niemczech jako uszkodzona, więc o gwarancji nie ma mowy. Taki głupi nie jestem żeby pchać się do plazmy która jest na gwarancji.
    Dzięki za info o cenie - tak też się spodziewałem że wymiana panela nie będzie opłacalna, ale wolałem zapytać żeby mieć 100% pewności i mieć czarno na białym informację dla znajomego.
    Dzięki