Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT Punto II FL usterka zatrzasku bagażnika ;/

08 Feb 2011 15:28 8257 14
  • Level 9  
    Witam.Mam problem z zatrzaskiem bagażnika w Punto II FL z 2004 r.Polega on na tym że pewnego razu zatrzaskując bagażnik spostrzegłem że ten się nie zamyka.Szukam od jakiegoś czasu schematu tego zatrzasku ale nie mogę go odnaleźć.Moje pytanie:-czy miał ktoś już z tym problem,i czy da się naprawić samemu bez potrzeby wizyty w ASO Fiata,jeśli tak to prosiłbym o instrukcje i jakiś schemat zatrzasku.Na poniższym zdjęciu jest widoczny stan zatrzasku po usterce (widocznie się coś wybiło)

https://obrazki.elektroda.pl/86_1297175195.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/72_1297175196.jpg
  • Level 27  
    Zdemontuj plastik osłaniający tylną klapę i wykręć zamek na zewnątrz sprawdź wtedy czy się ręcznie zatrzaskuje, jeśli nie to zamek do wymiany.
  • Level 11  
    Witam
    myślę, że nie ma co wymieniać zamka, ani rozbierać plastików skoro jest wszystko na wierzchu. W pierwszej kolejności otwórz klapę bagażnika, weź jakiś cienki śrubokręt i wciśnij w miejsce gdzie wchodzi bolec zamka zamontowany przy zderzaku. Jeżeli się zamyka to już masz stówę w kieszeni (bo tyle kosztuje nowy zamek) wyreguluj zamek przy zderzaku, 2 śruby 10, odkręcasz i wystarczy trochę podnieść i ustawić idealnie na środku, żeby równo wchodził w zamek. Jeśli to nie pomoże psiknij WD40 do zamka pewnie coś się zacięło. Jak coś chciałbyś jeszcze wiedzieć pytaj śmiało, dopiero co skończyłem naprawiać swój zamek w tym samym punciaku więc jestem na bieżąco.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    w i t a m

Chciałem się podłączyć do tematu jeśli można bo mam podobny problem.
    Kupiłem już jakiś czas temu P II rocznik 2003 przed FL i problem polega na tym, że moja lampka bagażnika WOGÓLE nie świeci po otwarciu bagażnika. Chciałem zapytać jakie mogą być tego przyczyny przy czym zaznaczyć chciałem, że żarówka jest na 100% dobra (sprawdziłem na postowej lampie).

Dotychczas ustaliłem, że włącznik w/w lampy jest w zamku widocznym na zdjęciu jasona1991 ale... rozkręciłem swój zamek i... nic. Żadnego przewodu (masy nie liczę bo przecież ta idzie z karoserii). Proszę o sugestie co, jak i gdzie podłączyć lub o wskazówki jak to wyglądać powinno.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za podpięcie się pod temat
  • Level 27  
    Do zamka muszą dochodzić dwa lub trzy przewody, (w zależności od wersji), masa do mikro włącznika, który jest zamontowany w zamku, jest też doprowadzona przewodem, nie jest brana z nadwozia jak wyżej kolega to napisał.
  • Level 11  
    Czy można prosić o zdjęcie zamka i w/w kabelków ? Jak to wygląda i jak jest podłączone bo u mnie nie ma żadnych przewodów :/
  • Level 27  
    Proszę bardzo oto fotka.
    FIAT Punto II FL usterka zatrzasku bagażnika ;/
  • Level 11  
    W i t a m
    p o n o w n i e

Dziękuję za dotychczasową okazaną pomoc.
    Zdaję sobie sprawę, że mogę być trochę upierdliwy ale nie mam nic do stracenia a już wiele zyskałem :-)

Chciałem jeszcze zapytać jak mogę sprawdzić jak to powinno wyglądać u mnie ? Tzn jak mam sprawdzić ile kabli powinienem mieć (bo poszukałem na necie jeszcze innych zdjęć i okazało się, że ilość kabli waha się od 2 do 4) i przede wszystkim dokąd one idą (do lampki ? - na logikę to tak ale wolałbym się upewnić). Moje auto jest po L-ce (ale co dziwne nie ma po tym śladu w dokumentach) i poprzedni właściciel poucinał wszystko w diabły żeby wyprowadzić oświetlenie do L-ki i teraz ja nie wiem z czym to się je. Dodam tylko jeśli to się okaże pomocne, że mój Punto jest z października 2003 (nie FL).
  • Moderator of Cars
    W Punto II lampka w bagażniku była opcją (płatną) podejrzewam więc, że zamek występował w wersji ze stykami i bez. Jeśli jest lampka a zamek bez styków to zapewne ktoś go wcześniej wymieniał (lub całą klapę).
  • Level 11  
    Dzięki za pomoc ale Twoja odpowiedź nie pozwala mi stwierdzić jak się ma sprawa w mojej kropce. Żeby to ustalić potrzebuje więcej wskazówek odnośnie kabli, tzn jak pisałem wcześniej potrzebuje wiedzieć dokąd te kable idą od zamka. Sprawdzenie dokąd idą/łączą się z czymś pozwoli mi stwierdzić ile ich jest a od tego już krok do naprawy/przeróbki mojego oświetlenia bagażnika choć zakładam, że mój Fiat jest w opcji z lampką i to tylko kwestia kabelka do zamka, który został z niewiadomych mi, aczkolwiek podejrzewanych, o czym pisałem wcześniej przyczyn ucięty.

Ufff... Ale się spociłem przy poprzednim zdaniu :-)
  • Level 27  
    Nie wiem w jakim celu potrzebne są Tobie te informację, skoro rozchodzi się o zapalanie światełka oświetlenia bagażnika, z Twojej wypowiedzi powyżej wynika że nawet nie odkręciłeś osłony klapy bagażnika żeby sprawdzić ile przewodów masz w złączu od zamka. Napisz w końcu coś konkretnego bo na razie to tylko jakieś dziwne opowiastki snujesz.

1.Zdejmij osłonę klapy i sprawdź czy od zamka odchodzą przewody.
    2.Jeśli brakuje przewodów przy zamku poszukaj jakiegoś wolnego złącza które mogło by łączyć się z zamkiem.
    3.Jeśli nie ma żadnego wolnego złącza z przewodami, znaczy się że albo nigdy nie było i tylko ktoś sobie samą lampkę wcisnął, albo jak pisał kolega tzok ktoś wymienił klapę i nowa była cała kompletna od auta bez światełka w bagażniku, wtedy kupujesz zamek z przewodami, do jednego przewodu podłączasz masę, a na kolejnych sprawdzasz na którym masa zanika po zamknięciu zamka, wtedy wyprowadzasz ten przewód do lampki pod jeden styk żaróweczki, a pod drugi dajesz stały plus i sprawa załatwiona.
  • Level 11  
    W i t a m

Kolego/koleżanko Jawiczka.

Bardzo dziękuję za okazaną życzliwość i wyrozumiałość. Opowiastki wcale nie były opowiastkami dziwnej treści wyssane z palca. Dzisiaj się rozeznałem w temacie. Trochę podzwoniłem, popytałem i logicznie poskładałem cała tą mozaikę do kupy (bo najprostszego rozwiązania, czyli iść do kogoś znajomego i popatrzeć jak to działa w sprawnym aucie, nie mogłem "popełnić" z powodu najbanalniejszego pod słońcem - nie mam kogoś takiego kto miałby Punto II). Klapa była rozkręcana wcześniej ale nie wiedząc czego szukać (zacząłem od szukania jakieś mikroprzełącznika nie przy zamku a przy końcówce w karoserii ale tam znalazłem tylko linkę od otwierania bagażnika od środka) przegapiłem doklejoną taśmą samoprzylepną do przewodów od tylnej wycieraczki trójżyłową końcówkę, w którą wpina się końcówkę od zamka. Po przemierzeniu jej multimetrem stwierdziłem, że na dwóch z nich występuje napięcie a to pozwoliło mi stwierdzić, że to jest końcówka której szukam (że takowa powinna być wywnioskowałem z Twojej fotki). Wyobraź sobie moją rozpromienioną z radości gębę, gdy po zwarciu dwóch odpowiednich końcówek lampka bagażnika ochoczo do mnie zaświeciła :-) Prawdziwa rozkosz, bo obawiałem się najgorszego - że ktoś, jak pisaliście, wymienił całą klapę i dopiero się okaże na prawdę ile warte było auto w chwili zakupu.

Na szczęście sprawa ma swój szczęśliwy koniec i przystąpiłem już do szukania zamka z odpowiednią ilością kabelków bo mój aktualny nie ma ich wogóle. Jeśli nie znajdę tróżyłowego to kupie dwużyłowy i zastosuję się do Twojej rady. Pytanie tylko na koniec jeśli można. Od czego zależy ilość przewodów w zamku których może być 2, 3 lub nawet 4 ? Z tego co się dowiedziałem dzisiaj w jednej rozmowie telefonicznej to ponoć idzie tu jeszcze kwestia centralnego zamka. Jeśli tak to jak się ma sprawa w wersji tróżyłowej ?

I na koniec WIELKI SZACUN i dzięki za pomoc. Żałuję że to nie mój temat bo z przyjemnością kliknąłbym "POMÓGŁ" a tak... nie mam się jak odwdzięczyć.
    Proszę zatem przyjąć moje wyrazy wdzięczności.
  • Level 27  
    No i lala, teraz w końcu konkretnie napisałeś, co do trzeciego przewodu, to jeśli pamięć mnie nie zawodzi to idzie on do body komputera z sygnałem zamknięcia zamka, a czwarty przewód w wersji z centralnym zamkiem, ale nie pamiętam czy punto II miało otwieranie z pilota, na pewno grande punto i panda.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie usterki.
  • Level 11  
    W i t a m
    po raz kolejny

Na koniec chciałem zapytać (w końcu poczta polska dostarczyła zakupiony przeze mnie zamek z czterema przewodami - podłączyłem i działa) jak się ma sprawa lampki kontroli nie domknięcia klapy bagażnika w konsoli.
    Czy u Was świeci się ona jak macie nie zamknięty bagażnik ? Bo u mnie nic hu hu a wydawało mi się, że po to m. in. jest taka ilość kabli w zamku.

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Case closed.Wielkie dzięki za pomocne informacje.Dawno mnie tu nie było ponieważ straciłem login i hasło do konta.Temat uważam za zamknięty.