Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT Punto II FL usterka zatrzasku bagażnika ;/

08 Lut 2011 15:28 7339 14
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem z zatrzaskiem bagażnika w Punto II FL z 2004 r.Polega on na tym że pewnego razu zatrzaskując bagażnik spostrzegłem że ten się nie zamyka.Szukam od jakiegoś czasu schematu tego zatrzasku ale nie mogę go odnaleźć.Moje pytanie:-czy miał ktoś już z tym problem,i czy da się naprawić samemu bez potrzeby wizyty w ASO Fiata,jeśli tak to prosiłbym o instrukcje i jakiś schemat zatrzasku.Na poniższym zdjęciu jest widoczny stan zatrzasku po usterce (widocznie się coś wybiło)

https://obrazki.elektroda.pl/86_1297175195.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/72_1297175196.jpg
  • Poziom 27  
    Zdemontuj plastik osłaniający tylną klapę i wykręć zamek na zewnątrz sprawdź wtedy czy się ręcznie zatrzaskuje, jeśli nie to zamek do wymiany.
  • Poziom 11  
    Witam
    myślę, że nie ma co wymieniać zamka, ani rozbierać plastików skoro jest wszystko na wierzchu. W pierwszej kolejności otwórz klapę bagażnika, weź jakiś cienki śrubokręt i wciśnij w miejsce gdzie wchodzi bolec zamka zamontowany przy zderzaku. Jeżeli się zamyka to już masz stówę w kieszeni (bo tyle kosztuje nowy zamek) wyreguluj zamek przy zderzaku, 2 śruby 10, odkręcasz i wystarczy trochę podnieść i ustawić idealnie na środku, żeby równo wchodził w zamek. Jeśli to nie pomoże psiknij WD40 do zamka pewnie coś się zacięło. Jak coś chciałbyś jeszcze wiedzieć pytaj śmiało, dopiero co skończyłem naprawiać swój zamek w tym samym punciaku więc jestem na bieżąco.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    w i t a m

Chciałem się podłączyć do tematu jeśli można bo mam podobny problem.
    Kupiłem już jakiś czas temu P II rocznik 2003 przed FL i problem polega na tym, że moja lampka bagażnika WOGÓLE nie świeci po otwarciu bagażnika. Chciałem zapytać jakie mogą być tego przyczyny przy czym zaznaczyć chciałem, że żarówka jest na 100% dobra (sprawdziłem na postowej lampie).

Dotychczas ustaliłem, że włącznik w/w lampy jest w zamku widocznym na zdjęciu jasona1991 ale... rozkręciłem swój zamek i... nic. Żadnego przewodu (masy nie liczę bo przecież ta idzie z karoserii). Proszę o sugestie co, jak i gdzie podłączyć lub o wskazówki jak to wyglądać powinno.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za podpięcie się pod temat
  • Poziom 27  
    Do zamka muszą dochodzić dwa lub trzy przewody, (w zależności od wersji), masa do mikro włącznika, który jest zamontowany w zamku, jest też doprowadzona przewodem, nie jest brana z nadwozia jak wyżej kolega to napisał.
  • Poziom 11  
    Czy można prosić o zdjęcie zamka i w/w kabelków ? Jak to wygląda i jak jest podłączone bo u mnie nie ma żadnych przewodów :/
  • Poziom 27  
    Proszę bardzo oto fotka.
    FIAT Punto II FL usterka zatrzasku bagażnika ;/
  • Poziom 11  
    W i t a m
    p o n o w n i e

Dziękuję za dotychczasową okazaną pomoc.
    Zdaję sobie sprawę, że mogę być trochę upierdliwy ale nie mam nic do stracenia a już wiele zyskałem :-)

Chciałem jeszcze zapytać jak mogę sprawdzić jak to powinno wyglądać u mnie ? Tzn jak mam sprawdzić ile kabli powinienem mieć (bo poszukałem na necie jeszcze innych zdjęć i okazało się, że ilość kabli waha się od 2 do 4) i przede wszystkim dokąd one idą (do lampki ? - na logikę to tak ale wolałbym się upewnić). Moje auto jest po L-ce (ale co dziwne nie ma po tym śladu w dokumentach) i poprzedni właściciel poucinał wszystko w diabły żeby wyprowadzić oświetlenie do L-ki i teraz ja nie wiem z czym to się je. Dodam tylko jeśli to się okaże pomocne, że mój Punto jest z października 2003 (nie FL).
  • Moderator Samochody
    W Punto II lampka w bagażniku była opcją (płatną) podejrzewam więc, że zamek występował w wersji ze stykami i bez. Jeśli jest lampka a zamek bez styków to zapewne ktoś go wcześniej wymieniał (lub całą klapę).
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc ale Twoja odpowiedź nie pozwala mi stwierdzić jak się ma sprawa w mojej kropce. Żeby to ustalić potrzebuje więcej wskazówek odnośnie kabli, tzn jak pisałem wcześniej potrzebuje wiedzieć dokąd te kable idą od zamka. Sprawdzenie dokąd idą/łączą się z czymś pozwoli mi stwierdzić ile ich jest a od tego już krok do naprawy/przeróbki mojego oświetlenia bagażnika choć zakładam, że mój Fiat jest w opcji z lampką i to tylko kwestia kabelka do zamka, który został z niewiadomych mi, aczkolwiek podejrzewanych, o czym pisałem wcześniej przyczyn ucięty.

Ufff... Ale się spociłem przy poprzednim zdaniu :-)
  • Poziom 27  
    Nie wiem w jakim celu potrzebne są Tobie te informację, skoro rozchodzi się o zapalanie światełka oświetlenia bagażnika, z Twojej wypowiedzi powyżej wynika że nawet nie odkręciłeś osłony klapy bagażnika żeby sprawdzić ile przewodów masz w złączu od zamka. Napisz w końcu coś konkretnego bo na razie to tylko jakieś dziwne opowiastki snujesz.

1.Zdejmij osłonę klapy i sprawdź czy od zamka odchodzą przewody.
    2.Jeśli brakuje przewodów przy zamku poszukaj jakiegoś wolnego złącza które mogło by łączyć się z zamkiem.
    3.Jeśli nie ma żadnego wolnego złącza z przewodami, znaczy się że albo nigdy nie było i tylko ktoś sobie samą lampkę wcisnął, albo jak pisał kolega tzok ktoś wymienił klapę i nowa była cała kompletna od auta bez światełka w bagażniku, wtedy kupujesz zamek z przewodami, do jednego przewodu podłączasz masę, a na kolejnych sprawdzasz na którym masa zanika po zamknięciu zamka, wtedy wyprowadzasz ten przewód do lampki pod jeden styk żaróweczki, a pod drugi dajesz stały plus i sprawa załatwiona.
  • Poziom 11  
    W i t a m

Kolego/koleżanko Jawiczka.

Bardzo dziękuję za okazaną życzliwość i wyrozumiałość. Opowiastki wcale nie były opowiastkami dziwnej treści wyssane z palca. Dzisiaj się rozeznałem w temacie. Trochę podzwoniłem, popytałem i logicznie poskładałem cała tą mozaikę do kupy (bo najprostszego rozwiązania, czyli iść do kogoś znajomego i popatrzeć jak to działa w sprawnym aucie, nie mogłem "popełnić" z powodu najbanalniejszego pod słońcem - nie mam kogoś takiego kto miałby Punto II). Klapa była rozkręcana wcześniej ale nie wiedząc czego szukać (zacząłem od szukania jakieś mikroprzełącznika nie przy zamku a przy końcówce w karoserii ale tam znalazłem tylko linkę od otwierania bagażnika od środka) przegapiłem doklejoną taśmą samoprzylepną do przewodów od tylnej wycieraczki trójżyłową końcówkę, w którą wpina się końcówkę od zamka. Po przemierzeniu jej multimetrem stwierdziłem, że na dwóch z nich występuje napięcie a to pozwoliło mi stwierdzić, że to jest końcówka której szukam (że takowa powinna być wywnioskowałem z Twojej fotki). Wyobraź sobie moją rozpromienioną z radości gębę, gdy po zwarciu dwóch odpowiednich końcówek lampka bagażnika ochoczo do mnie zaświeciła :-) Prawdziwa rozkosz, bo obawiałem się najgorszego - że ktoś, jak pisaliście, wymienił całą klapę i dopiero się okaże na prawdę ile warte było auto w chwili zakupu.

Na szczęście sprawa ma swój szczęśliwy koniec i przystąpiłem już do szukania zamka z odpowiednią ilością kabelków bo mój aktualny nie ma ich wogóle. Jeśli nie znajdę tróżyłowego to kupie dwużyłowy i zastosuję się do Twojej rady. Pytanie tylko na koniec jeśli można. Od czego zależy ilość przewodów w zamku których może być 2, 3 lub nawet 4 ? Z tego co się dowiedziałem dzisiaj w jednej rozmowie telefonicznej to ponoć idzie tu jeszcze kwestia centralnego zamka. Jeśli tak to jak się ma sprawa w wersji tróżyłowej ?

I na koniec WIELKI SZACUN i dzięki za pomoc. Żałuję że to nie mój temat bo z przyjemnością kliknąłbym "POMÓGŁ" a tak... nie mam się jak odwdzięczyć.
    Proszę zatem przyjąć moje wyrazy wdzięczności.
  • Poziom 27  
    No i lala, teraz w końcu konkretnie napisałeś, co do trzeciego przewodu, to jeśli pamięć mnie nie zawodzi to idzie on do body komputera z sygnałem zamknięcia zamka, a czwarty przewód w wersji z centralnym zamkiem, ale nie pamiętam czy punto II miało otwieranie z pilota, na pewno grande punto i panda.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie usterki.
  • Poziom 11  
    W i t a m
    po raz kolejny

Na koniec chciałem zapytać (w końcu poczta polska dostarczyła zakupiony przeze mnie zamek z czterema przewodami - podłączyłem i działa) jak się ma sprawa lampki kontroli nie domknięcia klapy bagażnika w konsoli.
    Czy u Was świeci się ona jak macie nie zamknięty bagażnik ? Bo u mnie nic hu hu a wydawało mi się, że po to m. in. jest taka ilość kabli w zamku.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Case closed.Wielkie dzięki za pomocne informacje.Dawno mnie tu nie było ponieważ straciłem login i hasło do konta.Temat uważam za zamknięty.