Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Concerto - domykanie szyb, centralny zamek

qwelukasz 08 Lut 2011 16:45 7536 15
  • #1 08 Lut 2011 16:45
    qwelukasz
    Poziom 9  

Panowie,

przed chwilą z kumplem wymienialiśmy w jego Seacie (Ibiza 6l) syrenke bo stara padła.
    Ale do rzeczy, od momentu gdy zakupił auto ma dwa alarmy: fabryczny + Seo

Aby zamknąć drzwi musi używać fabrycznego, a seo zezbraja alarm.

Teraz pytanie:
    Gdzie i jak podłączyć aby SEO zamykał drzwi tak jak fabryczny alarm? (aby miał jeden pilot, ten od SEO), alarm jest o tyle dziwny, że kluczyki ma z DOLPHINA a układ z Concerto.

Schemat alarmu:

Jak użyć pinów 2 oraz 3? Tzn. gdzie należy je podłączyć? Dodam, że w samochodzie nie znalazłem innych wtyczek (także będe musiał jakoś dorobić taką wtyczkę), ma czujniki ruchu ale żadnej kostki gdzie by je można podłączyć, jakby ktoś dał czujniki ale nigdzie ich nie podłączał, nawet kable są związane :|

I pytanie bonusowe: jak ten alarm podłączyć żeby domykał szyby? (po przekręceniu kluczyka w zamku szyby się domykają).

p.s.
    temat już był poruszany na forum, ale nigdzie nie pisze jak podłączyć ten centralny zamek;/

1 15
  • Fibaro
  • #2 08 Lut 2011 18:19
    tomqoo
    Poziom 11  

Musisz się podpiąć z tymi przewodami z SEO (2i3) do centralki albo do siłolwnika w drzwiach kierowcy. Które są od zamykania czy otwierania z łatwością sprawdzisz próbnikiem.

0
  • Fibaro
  • #3 08 Lut 2011 18:35
    qwelukasz
    Poziom 9  

centralka jest za tapicerka? (muszę ją zdjąć?)

0
  • #4 08 Lut 2011 18:51
    tomqoo
    Poziom 11  

ale wiązkę kabli pewnie masz na wierzchu

0
  • #5 08 Lut 2011 18:58
    qwelukasz
    Poziom 9  

ok, to z tym pokombinujemy jutro, a da rade cos z tymi szybami zrobić ?

0
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #6 08 Lut 2011 19:02
    tomqoo
    Poziom 11  

trzeda wydłużyć impuls zamykania, jest to do zaprogramowania w centralce seo

0
  • #7 08 Lut 2011 20:03
    qwelukasz
    Poziom 9  

jeszcze szybkie pytanie mam

Code:
    Chwilowe dotknięcie przewodem awaryjnym do masy przy wyłączonej stacyjce spowoduje 

zrestartowanie się procesora co potwierdzone będzie zamigotaniem diody LED

który to przewód awaryjny na schemacie z pierwszego posta?

0
  • #8 08 Lut 2011 22:11
    xwit
    Poziom 33  

Które ma seo?Schemat masz z nowszego a przewód awaryjny był w tym do 04 roku.A tak na marginesie gdzie jest tak napisane,że zwarcie przewodu powoduje reset procka????Ja tyle to montowałem i nie widziałem takiego zdania nigdzie.A i który rok tej ibizy?Bo te oznaczenia mi sie pier...

0
  • #9 09 Lut 2011 00:46
    qwelukasz
    Poziom 9  

Ibiza 6L z roku 2004

alarm: Seo Concerto (taki jak TU ) a kluczyk taki jak (TEN) z Dolphina.
    Ten dlugi czarny kabel na pierwszym zdjęciu jes ucięty na długość około 5cm i chyba nie nie jest nigdzie podłączony, tzn. nie jeden do drugiego.

A to zdanie o przewodzie awaryjnym z tego http://www.przeklej.pl/plik/programowanie-seo-concerto-pdf-0009a40pq84e2j6
    wygooglowalem coś takiego, czyli przypuszczam, że ten co jest powyżej się programuje inaczej? Jak?

Dodam, że nigdzie nie widzialem diody wiec albo jest kabel odciety albo gdzies schowana, kabla tego potrojnego tez nie ma wiec pewnie go ktos nie podlaczyl. No i zostaja czujniki ruchu tez nie podlaczone do niczego :|

0
  • #10 09 Lut 2011 01:02
    xwit
    Poziom 33  

To co ty włączasz tym super podłączonym alarmem.Bo teraz już nie kumam o co tu biega.Ten pilot co pokazałeś zamyka samochód?

0
  • #11 09 Lut 2011 01:09
    qwelukasz
    Poziom 9  

no właśnie nie, dlatego chce to zrobić :P
    pilot tylko zezbraja/rozbraja syrene i nic wiecej :P samochód zamyka fabrycznym kluczykiem.

chce zrobić tak, aby tym alarmem z seo kumpel mógł:
    - zamykać drzwi, czyli dodać obsługę central zamka ale to juz kolega @tomqoo powiedział mi gdzie mam szukać
    - automatyczne domykanie szyb (i tu musze wejść w programowanie i zmienić czas zamykania na dłuższy niz domyślny).

w ogóle nie rozumiem po co ktoś tak z polowy ten alarm podłączył, ale skoro juz jest to chciałbym mu go do końca podłączyć.

[+]
    To chyba jest opis konfiguracji dla tego alarmu
    http://www.elsmed.pl/instrukcje/autoalarmy/seocinstr.pdf

0
  • #12 09 Lut 2011 10:03
    xwit
    Poziom 33  

A szukałeś schematu na forum.Jest napewno.

0
  • #13 09 Lut 2011 10:08
    qwelukasz
    Poziom 9  

Code:
    Znaleziono 155 wyników: +seo +concerto

Wydaje mi się że wszystkie wyniki przewertowałem, a to tylko jedno możliwe zapytanie. Przy takiej ilości tekstu nie jestem w stanie wszystkiego dokładnie przeczytać ;]
    Ale chyba już znalazłem schemat (link dwa posty wyżej).

Jeżeli któryś z forumowiczów wie gdzie mam się wpiąć kablami do centralnego zamka aby ryglować drzwi to byłbym wdzięczny za udzielenie informacji.

p.s.
    plusiki polecą wieczorem :)

0
  • #15 10 Lut 2011 23:45
    qwelukasz
    Poziom 9  

dobra, jeszcze szybkie pytanie, jakiś pomysł co to może być?

Bo też znalazłem nie podłączone, wygląda jak jakiś bezpiecznik ale nie wiem z czego.
    Na pierwszym zdjęciu widać, że kabel jest uciety i zaklejony czarną taśmą, na drugim, że jest podłączony do jakiegoś czarnego przewodu - chyba z wysokiego napięcia sądząc po grubości kabla.

0
  • Pomocny post
    #16 10 Lut 2011 23:51
    xwit
    Poziom 33  

Nie byłeś nigdy fanem łupanki w samochodzie? :D :D Poprzedni właściciel pewnie był jak widać. To jest bezpiecznik do wzmacniacza samochodowego.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo