Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mz etz 150 pierścienie wirnika

08 Lut 2011 16:54 2975 12
  • Poziom 18  
    Witam mam taki mały problem jak to w mz tradycyjnie brak ładowania odkryłem że pierścienie ślizgowe wirnika pokazują mi na mierniku że zwierają ze sobą w związku z tym mam pytanie czy tak powinno być
  • spec od auto-elektro
    Odłączyłeś uzwojenie.P
  • Poziom 18  
    Nie odłączyłem dlatego mam takie dziwne pytanie bo wcześniej pierścienie miały zwarcie z masą po prostu podkładka przed pierścieniami była wygieta i robiła zwarcie
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    Powinno być 3-4Ω.P
  • Poziom 18  
    No to muszę się w trochę lepszy miernik zaopatrzyć bo to cudo cyfrowe za 15zł pokazuje mi zwarcie dzienkuję za pomoc
  • Poziom 14  
    No jak w tym wirniku nie ma być prawa zwarcia. Piszesz, że nie masz ładowania a co sprawdzałeś? Jak wyglądają te pierścienie, nie są zużyte? Szczotki zmieniałeś?
  • spec od auto-elektro
    gugul1978 napisał:
    bo wcześniej pierścienie miały zwarcie z masą po prostu podkładka przed pierścieniami była wygieta i robiła zwarcie

Napisał że było zwarcie do masy.P
  • Poziom 18  
    Szczotki są nowe załatwiłem inny miernik okazuje się że wirnik jest ok kontrolka ładowania gaśnie mi przy 3tys obrotów ale przypuszczam że to robota regulatora napiecia mam jeszcze ten mechaniczny tak w nawiasie wie ktoś jak się reguluje to ustrojstwo
  • Poziom 9  
    witam.w tej etz-ce regulator firmowy można zamienić na elektroniczny od dużego fiata lub poloneza i będzie ok
  • Poziom 18  
    Wiem ale raczej wole trzymać się orginału a nowych mechanicznych już raczej nie kupie pozostaje mi regulacja mojego
  • Poziom 15  
    kolego przypatrz sie pracy twojego wirnika jak żle osadzony to ładuje tak jak wtwoim przypadku czy szczotki nie mają takich momentów że kontakt z wirnikiem słabszy?regulatora sie nie reguluje a wydaje mi sie że problem w osadzeniu wirnika na wale
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli pierścienie mają bicie promieniowe, to mogą dziać się cuda. Miałem też wirnik, gdzie strzelił jeden z przewodów na pierścieniu i przy wyższych obrotach, siłą odśrodkową, rozwierał się.
    Regulator mechaniczny ustawiasz według danych z tabeli (musisz sobie znaleźć, aktualnie nie mam pod ręką), naciągając sprężyny i regulując ograniczniki. Ogólnie - dość upierdliwa robota. Dużo łatwiej i lepiej założyć jakąś elektronikę.
  • Poziom 18  
    Spróbuje go jeszcze wyregulować mam już tabele z ustawieniami tego cudaka jak się nie uda to chyba jednak wstawie elektroniczny dzienkuję wszystkim za pomoc proszę o zamknięcie tematu