Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzet audio za 4-5 tys. Pomozcie co kupic?

irecky 08 Lut 2011 18:19 2997 4
  • #1 08 Lut 2011 18:19
    irecky
    Poziom 1  

Chcialbym zakupic sprzet audio do nowego salonu okolo 30 m2 otwartego na kuchnie i hall. Nie mam pojecia co mam kupic jest tyle sprzetu na rynku ze nie wiem co wybrac. Myslalem o zestawie kina domowego zestawu 5.1 gdyz budujac dom porobilem wszystkie wyprowadzenia w scianach tak zeby nie puszczac kabli po podlodze ale ostatnio rozwazam opcje dobrego stereo. Mialem w bloku przez 5 lat marketowy sprzet 5.1 Philips i powiem szczerze ze moze ogladnalem na nim 5 filmow z dzwiekiem przestrzennym. Nie jestem wiec zapalonym kinomanem ale chcialbym od czasu do czasu kiedy juz cos ogladam to zebym mial z tego jakas satysfakcje.
    Za to duzo czesciej slucham muzyki ( na okraglo leci radio) wiec dobry dzwiek by sie przydal. Jakies tydzien zaczalem sie interesowac tym tematem. Raczej juz nie chce kina 5,1 za to wole dobre stereo. ( Chyba ze ktos mi opoda szereg zalet co przewazy za kinem) Jedna z opcji jest zestaw 4 kolumn frontowych rozstawiony bo rogach salonu. Przy muzyce mam stereo a filmach tylne kolumny sluza za efektowe. Myslalem tutaj o kolumnach TONSIL FIESTA i amplitunerze YAMAHA V467. Czy to jest dobry wybor? Porownywalem je na odsluchu z JAMO s608 i wydalawaly mi sie lepsze pod wzgledem dzwieku. Czy w ogole 4 duze kolumny to dobry wybor dla rozchodzenia sie dzwieku? Czy moze lepiej kupic sobie najpierw 2 kolumny i zobaczyc jak to bedzie gralo? Oferowano mi rowniez kolumny VISONIK REV4. CZy ktos moze mi cos doradzic? Prosze o pomoc. Jedno jest pewne kolumny i amplituner MUSZA byc czarne. Perfekt byloby gdyby byly czarny polysk. CANTON ma takie ale za wysoko na moja kieszen a nawet gdybym mial to tak jak mowilem nie jestem jakims zapalencem muzycznym. Po prostu slucham radia, ogladam MTV,VIVE itp oraz od czasu do czasu ogladam filmy. Za to jestem zapalonym milosnikiem futbolu. Czekam na pomocne komentarze. Dzieki

0 4
  • Filament
  • #2 09 Lut 2011 19:56
    naimadp
    Poziom 15  

Ja mam Heco Victa 700 + 2 mniejsze kolumny też heco + wzmak Sony. Dla mnie bardzo ładny dźwięk. Czysty i wyraźny. Piszę dla mnie bo zaraz ktoś się odezwie że jest brzydki :) Co do wzmacniacza to sony odradzam, kiedyś testowałem wzmacniacz denona pod te kolumny i dzwięk był rewelacja. Jak bym więcej słuchał muzyki i oglądał filmów to już dawno stałby u mnie denon, a że słucham ostatnio raz na tydzień albo raz na dwa to stoi dalej u mnie stary wzmacniacz.

0
  • Filament
  • #3 09 Lut 2011 22:21
    Pablo1964
    Moderator

Czy masz na myśli amplituner Yamaha RX-V467? Przecież pisałeś wcześniej, że decydujesz się na stereo. To jakieś nieporozumienie. Do słuchania muzyki najlepszy będzie wzmacniacz (lub amplituner) stereofoniczny i dwie kolumny. Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

0
  • #4 10 Lut 2011 09:41
    benek161
    Poziom 21  

Duża kasa jak na takie niskie wymagania (radio, MTV). Gdybym miał taki budżet robiłbym klony 3W Classic (ok 2000zł) i dokupił jakiś dobry ampli stereo (Lub wzmacniacz+tuner- niech się koledzy wypowiedzą bo z nowych wzmaków nie bardzo orientuje się) Jeśli nie chcesz robić (bawić się w DIY) to rzeczywiście Fiesta może być dobrym wyborem (zakładam że dyskotek ani prywatek nie robisz). Do kina na ban musiałbyś dokupić subwoofer gdyż Fiesty mają tylko po 2 głośniki niskośredniotonowe 15cm (w zasadzie 13cm)

0
  • #5 11 Lut 2011 09:38
    Ekspert_Philips
    Poziom 12  

Irecky, zamiast składać z oddzielnych elementów, możesz kupić gotowy zestaw stereo z funkcją odtwarzania DVD. Jednym z typów, które mógłbyś rozważyć jest MCi900 marki Philips. Jest to sprzęt, który odtworzy filmy, ale – ponieważ główne laury na rynku zbierał za właściwości dźwiękowe – świetnie sprawdzi się jako domowy odtwarzacz muzyki. Jeśli zapoznasz się z tym sprzętem (np. na oficjalnej stronie Philips), napisz czy spełniłby on Twoje wymagania.

Gdybyś miał pytania, możesz też napisać do mnie na adres: ekspert(malpa)philips.com

---

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p.2. Reklamę usunąłem. Dozwolona jest w wyłącznie w płatnym podpisie, który Kolega może wykupić za punkty uzbierane na forum. Za recydywę udzielam ostrzeżenia.

0