Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logamax U004-24K zapala się i gaśnie.

pjoe 08 Feb 2011 20:01 8717 9
 • #1
  pjoe
  Level 9  
  Witam. Zostawiłem córce na głowie starego 7-letniego Buderusa Logamax U-coś tam, atmosferyka, którego nikt nie może ustawić, pali jak dzwon, gaśnie co chwilę, proszę o pomoc. Ostatnio pisała mi że słychać iskrę a raczej jest to taki terkot kilku iskier, gaz zapala się i od razu gaśnie. Po kilku próbach zapalają się czerwone lampki i kocioł wchodzi w stan awarii. Zdalnie kazałem jej podkręcić potencjometry na płytce, i coś jej to chyba pomogło ale płomień zrobił się dużo większy i spalanie chyba wzrosło. Czy to mogło być spowodowane wiejącym halnym?
 • #2
  jaqb_s
  Level 13  
  Witam
  Podaj proszę dokładny model tego kotła
  Pozdrawiam
 • #3
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Prawdopodobnie zabrudzona elektroda jonizacyjna.
  Najlepiej wezwać dobrego serwisanta na przegląd.
 • #4
  jaqb_s
  Level 13  
  Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał - może to być elektroda jonizacyjna, czasami wystarczy tylko przeczyścić złącza, ale sprawdzić można tylko dokładnym miernikiem. Może być również problem ciśnienia gazu lub zabrudzonego filtru czy zabrudzonej siatki na ścieżce gazowej, 004 startuje z niskiego ciśnienia i może nie być jonizacji. Tak jak kolega pisze wezwij DOBREGO serwisanta
  Pozdrawiam
 • #5
  pjoe
  Level 9  
  Witam i dziękuję za skądinąd świetną radę: DOBRY serwisant. Było za mojej bytności kilku fachowców, nawet pierwszego uruchomienia dokonywał serwisant (hehe) bez ustawiania ciśnień manometrem.... Coroczny przegląd polegał na odkamienianiu wymiennika wtórnego i pobieraniu kasy, co w końcu zacząłem uskuteczniać sam (odkamienianie a nie pobieranie kasy). Nie namierzyłem w okolicach Wieliczki dobrego serwisanta, z Krakowa nie mają czasu, a złota rączka odpada, to nie te czasy że wystarczy chęć szczera i śrubokręt. Czy elektrodę jonizacyjną i zapalającą może samodzielna kumata dziewczyna przeczyścić samemu papierkiem ściernym i czy to pomoże? Siatka na gazie była czyściutka rok temu, elektrody były wtedy czyszczone, a i tak od czasu do czasu robią się takie numery z awarią tego typu i to w sezonie grzewczym.
 • #6
  jaqb_s
  Level 13  
  Napisz mi które diody zapalają się przy awarii
 • #7
  pjoe
  Level 9  
  Witam. Zapala się środkowa czerwona dioda.
 • Helpful post
  #8
  jaqb_s
  Level 13  
  Witam
  Problem dotyczy elektrody jonizacyjnej lub płomienia(ciśnienie gazu). Przesyłam Tobie poniżej link z instrukcją serwisową, na stronie 17 jest algorytm postępowania - nie będę opisywał - przeczytaj i jak nie będziesz czegoś wiedziała to pisz - pomogę
  link
  http://www.ins-tech.pl/buderus/u004/u004serwis.pdf
  Pozdrawiam
 • #10
  pjoe
  Level 9  
  Witam. Problem rozwiązałem, dziękuję za pomoc, pomógł mi algorytm postępowania w przypadku zabrudzenia elektrody jonizacyjnej. Poradziłem sobie we własnym zakresie, serwisant nie był potrzebny. Prąd jonizacji wzrósł od zera do 5-6 mikroamperów, sądzę że elektroda jeszcze trochę pożyje.