Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Którą lokalizację detektora wybrać?

jart 08 Feb 2011 21:46 1337 3
    jart
    Level 2  
    Które miejsce montażu detektora czadu będzie optymalne?

Łazienka jest mała, kierunek obiegu powietrza chyba niezbyt sprzyja detektorowi. Producent zaleca zachowanie > 200 cm od źródła i > 150 cm od podłogi.
    A - wg mnie najlepsze miejsce. Ale odległość to tylko 180 cm.
    B - najbardziej estetyczna wersja. Ale czy to nie jest "martwy punkt" obiegu powietrza? Nad czujnikiem byłaby duża szafka.
    C - chyba zbyt blisko Junkersa, czy tak?

Którą lokalizację detektora wybrać?

Czujnik to Kidde 900-0230PL.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    buslo
    Level 12  
    Witam.

Śmiało możesz zamontować detektor w punkcie B a jeszcze lepiej na ścianie
    pomiędzy punktem B i C.

Tlenek węgla w odróżnieniu od innych gazów nie ściele się po podłodze ani nie unosi się w górę, lecz z łatwością miesza się z powietrzem i równo się w nim rozkłada. Zalecana wysokość 1,5 jest dla tego że jest to średnia wysokość osób które mogą przebywać w pomieszczeniu więc jeżeli najczęściej przebywają tam osoby dorosłe to można detektor zamontować wyżej, jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu osoby leżącej w wannie to proponuje zamontować niżej.

Jeżeli chodzi o wentylację grawitacyjną to przy zamkniętych drzwiach i bez mechanicznego wentylatora w kratce możliwość wpływu wentylacji grawitacyjnej na rozpływ tlenku węgla jest znikoma.
    jart
    Level 2  
    Dziękuję za podpowiedzi. Tak przypuszczałem że wentylacja grawitacyjna nie ma dużego wpływu na rozkład powietrza. Detektor zamontuję między pkt B i C, h=140cm. Tak jak napisano najbardziej zależy mi na ochronie osób korzystających z wanny.