Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dźwięku, touchpad nie działa.

1989tomasz1989 08 Feb 2011 23:47 2253 4
    1989tomasz1989
    Level 11  
    Witam. Mój problem to brak dźwięku, touchpad nie działa.
    Za każdym razem gdy włączam komputer pojawia się informacja o wykryciu nowego sprzętu jednak żadne sterowniki nie dam rady zainstalować pod to. Gdy instaluje sterownik pojawia się problem:
    "błąd instalatora urządzenia system windows nie może załadować instalatora dla..."

Dodam jeszcze ze ten problem występuje od początku. Zamieszczam screeny z danymi. czy pomoże ktoś rozwiązać ten problem?

sorki za jakość screenów ale nie mogłem coś sobie poradzić
    among
    Level 31  
    Może byś napisał co to za laptop? Marka i dokładny model.
    1989tomasz1989
    Level 11  
    Sorka, o najważniejszych rzeczach zawsze się zapomina

Acer Aspire 5738ZG
    Intel Pentium T4300 2.1GHz 800Mhz
    Ati radeon Hd4570
    4Gb RAM
    among
    Level 31  
    Przede wszystkim odinstaluj oba urządzenia znajdujące się na drugim zdjęciu obok, których widnieje wykrzyknik. Po odinstalowaniu oczywiście komputer restartujemy.

Po ponownym uruchomieniu zaczynamy od zainstalowania sterowników chipset'u: Link

Po zainstalowaniu pierwszego zestawu przystępujemy do instalacji sterowników Audio: Link

Kolejnym krokiem będzie TP, którego sterowniki pobieramy stąd: Link

Na zakończenie restart i sprawdzamy co nam pokazuje Menadżer Urządzeń.
    1989tomasz1989
    Level 11  
    zrobiłem tak jak pisałeś ale- nie dało się odinstalować tp bo wyświetlał się komunikat iż narzędzie może być przydatne podczas rozruchu systemu, urządzenie audio odinstalowałem ale teraz ono wogóle znikneło z urządzeń w menadżerze zadań. oczywiście zachowałem się do twoich instrukcji o ile się dało.
    "System windows nie może załadować instalatora dla mouse. skontaktuj się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania pomocy" taka wiadomość wyskakuje gdy chce coś zainstalowac

podczas instalacji również pojawia się błąd:
    "Uruchomienie tej aplikacjii nie powiodło się ponieważ nie znaleziono sfc.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem"