Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 450 - gry strasznie się tną

09 Lut 2011 01:45 3271 18
  • Poziom 9  
    witam i mam nadziej ze ktoś będzie mi w stanie pomóc a więc
    nie dawno kupiłem kartę graficzną ge force 450 gigabyte oc1 a gry takie jak black ops po prostu się tną lepiej juz szło na gf 9500 zeby nie było błednych podpowiedzi napisze czego juz próbowałem najnowsze stery do płyty i grafiki kupiłem mocniejszy zasilacz ocz 600vat i nic ram test nie wykrył zadnych błędów karte graf. sprawdziłem na innym kom. i wszystko pięknie śmiga a to mój kom...

płyta asus M3N78-VM
    pamięć goodram 3gb ddr2 800mgr
    dysk SAMSUNG HD502HJ ATA 500gb
    AMD Athlon(tm) 7850 Dual-Core Processor 64-bit 2.8 GHz
    karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 450 gigabyte
    zasilacz ocz 2 600vat
    wszystko pod kontrolom windows 7 32 bit
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Zainstalowałeś najnowsze sterowniki dla tej karty graficznej?

Dodano po 2 [minuty]:

Zainstaluj te: Link

Restart komputera i sprawdzenie jak działają gry.
  • Poziom 9  
    tak te najnowsze 266. i te od producenta karty

Dodano po 51 [sekundy]:

na xp też prubowałem i to samo
  • Poziom 36  
    Sciagnac programy:

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Teraz nalezy uruchomic program "msiafterburner" i odchaczyc okno z monitoringiem.
    Okno monitoringu przesunac np. w prawa czesc ekranu.
    Nastepnie uruchomic program "hwmonitor" i umiesic go obok okna "msiafterburnera".
    Uruchomic "menadzera zadan" w zakladce "wydajnosc" i umiescic nad wczesniej uruchomionymi programami.

Przyklad:

Teraz uruchom gre, ktora sie "tnie" i pograj z 15 minut.
    Zakoncz gre i zrob zrzut ekranu z wynikow wszystkich programow.
    Fotke wklej na forum za pomoca "dodaj obrazek".

Zobaczymy jak sie przedstawia ogilna kondycja platformy.

EDIT: przedstaw tez zrzut ekranu z programu "gpu-z"

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy wyszło wyraznie

Dodano po 6 [minuty]:

nie wiem czemy ale nie moge dodac zdjęć???

Dodano po 7 [minuty]:

GeForce 450 - gry strasznie się tną GeForce 450 - gry strasznie się tną

Dodano po 32 [sekundy]:

ok juz mam
  • Poziom 43  
    Przekładałeś kości ram?Masz 3x1Gb?
  • Poziom 9  
    nie tego jeszcze nie robiłem

Dodano po 20 [sekundy]:

mam 2 i 1 gb

Dodano po 28 [sekundy]:

sprawdzałem ram testem i wszystko gra???

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 31 [sekundy]:

no teraz lepiej widać wyniki

Dodano po 36 [sekundy]:

a to nowy 3d marc

Dodano po 36 [sekundy]:

• Poziom 43  
    Zainstaluj program: ASUS PC ProbeII V1.04.72 i pokaż na forum.Wszystkie sterowniki Asus zainstalowane?
  • Poziom 43  
    Chodzi o zdjęcia z pulpitu owego programu.
  • Poziom 9  
    Nie bardzo rozumiem ten program nie pokazuje ster. mozesz wkleic jakis scren

Dodano po 7 [minuty]:

czy o coś takiego chodziło
  • Poziom 33  
    piotrGrzeg napisał:
    karte graf. sprawdziłem na innym kom. i wszystko pięknie śmiga a to mój kom...

płyta asus M3N78-VM
    pamięć goodram 3gb ddr2 800mgr
    dysk SAMSUNG HD502HJ ATA 500gb
    AMD Athlon(tm) 7850 Dual-Core Processor 64-bit 2.8 GHz
    karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 450 gigabyte
    zasilacz ocz 2 600vat
    wszystko pod kontrolom windows 7 32 bit

Kartę graficzną sprawdziłeś na podobnej konfiguracji sprzętowej m.in. taktowanie CPU/L2-L3, ilość ramu itp.
    Każdorazowa zmiana sterowników do karty graficznej następowała po odinstalowaniu starych przy pomocy programu w stylu DriverSweeper.
    Sprawdź sterowniki http://www.side.pl.pl/ oraz czy w sterownikach nie masz wymuszonych filtrów AA, AF na wysokich ustawieniach.
  • Poziom 36  
    Procesor nie wyrabia, to i karta pracuje na 50% swojej mocy.
    Widac to na wykresach "menadzera zadan" i "msi afterburner".

Mozna podkrecic procesor jesli taka opcja wchodzi w gre, lub kupic mocniejszy.
    Karta grafiki musi byc odpowiednio wsparta przez jednostke centralna.

Proponuje jednak kupic nowy procesor z rodziny atchlon II lub lepszy phenom II.

Przy takiej opcji nalezy dokladnie sprawdzic model plyty i jej rewizje i na tej podstawie dobrac odpowiedni procesor wedlug listy ponizej:

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ovqEgLFRjnSClhSV&templete=2

W zakladce "CPU support list" sa wszystkie procesory, ktore musza pracowac na tej plycie glownej.

Wazne jest, aby przed wymiana procesora wykonac aktualizacje biosu plyty glownej na obecnym procesorze do wersji, ktora odpowiada wybranemu procesorowi.
  • Poziom 9  
    Witam podkręciłem procesor do 3100 wrzuciłem kilka pahy do black ops i jest o 90% lepiej niz było ale i tak przycinka jest z tego co czytałem w necie grają na full na słabszych platwormach niz ja mam ... czy więc konieczna jest już wymiana mojego be 7850 ??? a juz jak jest tak nie za ciekawie to czy mozesz mi wysłać link na jakiś procesor amd który wystarczy na chociaz 2 lata
  • Poziom 43  
    Wentylator prawie 4000rpm a procesor 42 stopnie.Coś nie tak z chłodzeniem lub procesorem.Co to za chłodzenie?Wentylator na chłodzeniu procesora z PWM?
  • Poziom 9  
    standardowy od amd

Dodano po 2 [minuty]:

planuje zakup jakiegoś lepszego do oc procesora
  • Poziom 9  
    Próbowałeś na innych grach sprawdzić? BlackOps to nie jest dobry przykład do sprawdzania wydajności, ponieważ ta gra ma całkowicie skopany silnik graficzny. Może karta się przegrzewa i następuje obniżenie taktowania.
  • Poziom 9  
    tak star wars 2 chodzi prawie idealnie na pewno lepiej niż na 9500 mafię 2 też sprawdzałem i tu już szału nie ma to znaczy 1200 na 720 od czasu do czasu przycinka sam nie wiem co jest zgrane wcześniej ktoś zauważyłem że wiatrak od procesora za szybko śmiga na tym wogule się nie znam czy to może być przyczyną ???
  • Poziom 36  
    piotrGrzeg, jeszcze raz napisze dla czego masz problemy w grach.
    Tym problemem jest slabej wydajnosci procesor.

Bardzo dobrze prezentuje to wynik z Twojego testu:

Na czerwono zaznaczona jest krzywa obciazenia procesora, a na zolto wykorzystanie gpu karty grafiki.
    Wyraznie widac, ze procesor jest maxymalnie obciazony i nie pozwala karcie na wydajniejsza prace.
    Karta grafiki pracuje ledwo na 35-40%.
    Poza tym, procesor musi jeszcze obslozyc fizyke w grze, co jak widac, nie za bardzo jest w stanie wykonac.
    Taki stan rzeczy bedzie sie poglebiac w raz z wyjsciem nowszych gier, ktore beda pisane pod procesory wielordzeniowe z nowymi instrukcjami.

Rozwiazaniem jest wymiana procesora na nowy model amd II, ktory pozwoli karcie na osiagniecie swoich maxymalnych osiagow.