Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KD czy może stereo? Budżet 5000 pln.

kocix 09 Lut 2011 02:49 3096 26
  • #1 09 Lut 2011 02:49
    kocix
    Poziom 8  

Witam

Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem laikiem w temacie audio i w związku z tym zwracam się do Was o pomoc przy wyborze KD bądź Stereo do pokoju o wymiarach 3,5m x 5,5m2 przy budżecie maks. 5k PLN. Zaznaczam, że sprzęt ma służyć częściej do muzyki niż do filmów. Muzycznie to blues, rock, gitarowa i szeroko rozumiany heavy metal, rzadziej elektroniczna bądź rozrywkowa a także koncerty. Obecnie mam KD (jeśli tak to można nazwać) Samsung HT TZ 315 i nie jestem z niego zadowolony z uwagi na brak pasma tonów średnich, dudniący płaski bas i szeleszczące soprany, które dodatkowo powodują drgania plastikowych kolumienek co doprowadza mnie do pasji. W filmach ten sprzęt sprawuje się w miarę poprawnie zwłaszcza w DTS ale słuchanie na tym muzyki to koszmar.W związku z tym pragnę zmienić ten marketowy zestawik na coś lepszego i tu nasuwa się pierwsze pytanie:

Stereo czy KD???

Odnośnie KD mam już wstępnie upatrzone zestawy jakimi są:
    1. Yamaha RX-v467 + NS-777( NS-555 też by pewnie mogły być) +ns-444+ns-333
    2. Onkyo TX-sr 608 + NS-777( NS-555 też by pewnie mogły być) +ns-444+ns-333
    3. Onkyo TX-sr 608 + Klipsh f-3 bądź F-2 +c-2 + B2 w tym przypadku chyba się nie zamknę w budżecie

Odnośnie Stereo to o wzmacniaczach nie mam zielonego pojęcia i poza tym nie wiem czy jest możliwość podpięcia takiego zestawu do TV i komputera co jest dla mnie istotne
    1. wzmacniacz + Yamaha NS-777
    2.wzmacniacz +Klipsh F-3 bądź F2

Kolumn Yamahy nie odsłuchiwałem natomiast Klipsh f3 słuchałem na ONKYO 608 i rx-v467. Jak dla mnie klipsh na ONKYO grał bardzo dynamicznie przy bardzo sprężystym basie i przy tonach wysokich miękko tworzących scenę , średnica natomiast była jakby nieczytelna, ginąca gdzieś w tle. Na rx-v467 Klipshe moim zdaniem zachowywały się bardziej uporządkowanie i właściwie tyle.
    Klipshe generalnie przypadły mi do gustu ale wole się wstrzymać z kupnem bo zdaję sobie sprawę, że brak mi punktu odniesienia i mam nadzieję, że doradzicie coś w co warto utopić 5k.

W grę wchodzi też 3 opcja tzn. stereo z upgradem w przyszłości do KD ale wątpie czy da się w ogóle coś takiego poskładać.

Na sam koniec dodam jeszcze, że od sprzętu oczekuję w miarę równowagi dźwięku w każdym zakresie pasma z lekką przewagą na bas z uwagi na brak suba. Ponadto od razu zaznaczam, że kolumny Mission w ogóle nie wchodzą w gre.

Za udzieloną pomoc z góry dziękuje.

-1 26
  • #2 09 Lut 2011 08:28
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Lut 2011 19:44
    kocix
    Poziom 8  

prosiłbym też o opinie co do KD.
    W warunkach marketowych udało mi się posłuchać Dali Concept 6 na denonie (modelu nie pamiętam) i wywołały u mnie bardzo pozytywne wrażenie , dużo lepsze niż Klipsh f3 czy QQ5000 ale to moja subiektywna ocena. Jeśli miałbym wybierać KD to mam na mysli Dali C 6 i Yamaha z ns555ns444ns333. Którą z pozycji bardziej polecacie ewentualnie z jakim ampli?????

0
  • #5 09 Lut 2011 20:37
    kocix
    Poziom 8  

tonsil siesta raczej nie wchodzą w grę . Mimo , że ich nie słuchałem to myślę, że 130 mm membran to za głębokiego basu nawet z "ciemnego" wzmacniacza niewiele wykrzeszę, że nie wspomne o ampli a przecież pisałem wyżej, że muzyka heavy i blues będzie na tym słuchany. Dużo czytałem o wzmacniaczach NAD cXXX z kompletem frontów Aelite 3 co o tym myślicie??

Regulamin p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię! Zdania rozpoczynamy wielką literą, wstyd o tym przypominać...[Pablo]

0
  • #6 09 Lut 2011 20:55
    dues
    Poziom 28  

kocix napisał:
    tonsil siesta raczej nie wchodzą w grę . Mimo , że ich nie słuchałem to myślę, że 130 mm membran to za głębokiego basu nawet z "ciemnego" wzmacniacza niewiele wykrzeszę...

I tu mocno się mylisz. Nie schodzą w prawdzie bardzo nisko ale na brak basu na pewno nie można narzekać. Mam je w 15m, dokupiłem także subwoofer Tonsil Aktiv 250 który jednak włączam bardzo sporadycznie gdy chcę posłuchać głośno.

0
  • #7 09 Lut 2011 21:14
    kocix
    Poziom 8  

właśnie o ten niski głęboki "dół" właśnie mi chodzi bo w bluesie jest on bardzo istotny a nie mocne dudniące "łup-łup" , głębie taką zauważyłem właśnie dali Concept 6 podłączonych do Ampli denona w stereo i to w warunkach marketowych przy wyzerowanym wskaźniku basu jak i sopranu. Odsłuchiowałem też QQ 5000 na onkyo 608 ale bez rewelacji. Po odsłuchu dali C 6 moim zdaniem połyka w całości klipshe F3, które w tym samym sklepie grały na onkyo 608 w stereo.

0
  • #9 09 Lut 2011 21:54
    kocix
    Poziom 8  

tak czytałem temat i to kilkakrotnie.... tak więc ide W KD ponieważ to dla mnie bardziej wszechstronne rozwiązanie ale ma to być zestaw 5.0

0
  • #10 09 Lut 2011 22:38
    zukzukzuk
    Poziom 20  

kocix napisał:
    tak czytałem temat i to kilkakrotnie.... tak więc ide W KD ponieważ to dla mnie bardziej wszechstronne rozwiązanie ale ma to być zestaw 5.0

Zapewniam Cię, że KD w Twoim metrażu, to zdecydowanie przerost formy nad treścią:(
    Tym bardziej, że słuchasz głównie i co nieco ciekawszej muzyki (z czasem może odkryjesz jeszcze lepszą brzmieniowo).
    Na kolumnach i amplitunerze KD będzie to brzmiało 2/3 klasy niżej od porządnego zestawu stereo, którą to Twój okazały budżet powinien zapewnić:) Oczywiście - nie nowy sprzęt...
    Mam również prawie pewność, że dobre zestawienie stereo zrobi Ci takie kino, że szybko zapomnisz o zestawie 5.1, a przy tym muzyka będzie brzmiała tak, że palce lizać!

Lecz wszystko zależy od Ciebie...

Pozdrawiam!

0
  • #11 09 Lut 2011 23:27
    kocix
    Poziom 8  

Pewnie zukzukzuk masz rację jednak zwróc uwagę, że wiele osób właśnie z takim bądź zbliżonym metrażem przeznacza takie pomieszczenia do KD i są zadowoleni. Nie jestem jaudiofilem ale jakieś tam pojęcie o dźwięku mam z uwagi na to, że gram na kilku instrumentach min. gitara basowa jaka zwykła sześciostrunowa. Muzyka jest w związku z tym dla mnie bardzo ważna jednak nie chcę się pozbawiać dźwięku przestrzennego na rzecz samego stereo, które zaproponuje mi dźwięk niewiele lepszy bądź ciężko będzie mi wychwycić różnicę w tym przedziale cenowym. Zwróć uwagę, że już wcześniej wspomniałem o tym, że plastikowy samsung HT tz 315 grał dla mnie znośnie i poprawnie w DTSie i pewnie dlatego nawet poustawiane głośniki z zestawu Dali Concept 6 na denonie bodajże avr 1311 zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie, większe niż Klipshe f3 podpięte pod Onkyo 608 z uwagi na przejrzystość dźwięku i głęboki aczkolwiek niedudniący bas. Wobec tego proszę o konkretne propozycje zestawów KD do 5000 pln.

0
  • #12 09 Lut 2011 23:46
    Marios221
    Poziom 20  

Uwież mi nie interesuje mnie na jakich instrumentach grasz jeśli chodzi o dobór sprzetu audio do domu i własnie taki off top jest w ogóle nie potrzebny.
    Za 5000tyś szukaj stereo wzmaczniacz + 2 kolumny, ja nie wiem po co zadajesz pytanie na forum jeśli sam wiesz lepiej potrzebujesz amplituner do muzyki ok,,, ale nie wyskakuj z takimi tekstami na elektrodzie tutaj ludzie maja pojecie o tym o czym pisza i uwież mi jeśli wiecej słuchasz muzyki to potrzebujesz dobre stereo a nie KD.
    Do takiego metrażu FX-300 jest nawet za małe a jeśli potrzebujesz atomowego basu to kup dobry subwoofer a nie szukaj kolumn z niewiadomo jak mocnym zejsciem.

0
  • #13 10 Lut 2011 00:21
    kocix
    Poziom 8  

Ok, ok spokojnie...ja nie jestem specem w dziedzinie audio i dlatego pytam bo mam wątpliwości a jeśli pisałem o tym, że słyszałem jakies kolumny to przecież tylko moja subiektywna opinia-przykro mi, że niektórych to śmieszy -po prostu tak odbieram dźwięk i tyle. Dwa wątki wcześniej wyraźnie napisałem , że idę kierunku KD czy to nie jasne??? Po prostu doradźcie jakie zestawy brać pod uwagę to je odsłucham w salonie audio i wybiorę ten , który mnie będzie odpowiadał bo przecież ocena dźwięku jest subiektywna. CHodzi o to, że nie chcę utopić 5 k PLN w jakiś chiński szajs. Wobec tego proszę o konkrety czy to tak dużo.

0
  • #14 10 Lut 2011 00:25
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Marios221 napisał:
    Uwież mi nie interesuje mnie na jakich instrumentach grasz jeśli chodzi o dobór sprzetu audio do domu i własnie taki off top jest w ogóle nie potrzebny.
    Za 5000tyś szukaj stereo wzmaczniacz + 2 kolumny, ja nie wiem po co zadajesz pytanie na forum jeśli sam wiesz lepiej potrzebujesz amplituner do muzyki ok,,, ale nie wyskakuj z takimi tekstami na elektrodzie tutaj ludzie maja pojecie o tym o czym pisza i uwież mi jeśli wiecej słuchasz muzyki to potrzebujesz dobre stereo a nie KD.
    Do takiego metrażu FX-300 jest nawet za małe a jeśli potrzebujesz atomowego basu to kup dobry subwoofer a nie szukaj kolumn z niewiadomo jak mocnym zejsciem.

Spokojnie!
    Kolega ma prawo mieć wątpliwości (bo przecież inni są zadowoleni z KD!).
    To, że gra na instrumentach jest o tyle dobre, że słyszy jak trzeba:) Dobrze, że pisze. Przynajmniej wiadomo, z kim ma się do czynienia:)

Do atomowego basu w 20 (o ile się nie mylę, nawet mniej ma Kolega) i więcej metrach NIE POTRZEBA żadnego suba!
    Pomijając już to, że w 99% wypadków takowe rozwiązanie więcej lub mniej PSUJE brzmienie!
    Niektóre kolumny z 10, 12 calami na basie i dobrym wzmocnieniem zapewnią trzęsienie ziemi:)
    STX FX-300 też bez problemów powinny dać radę - choć ich nie polecam...

0
  • #15 10 Lut 2011 02:08
    kocix
    Poziom 8  

Nie potrzebuje atomowego basu i dlatego ma to być zestaw 5.0. Wspomniałem wcześniej, że Dali Concept 6 brzmią na Denonie avr 1311 bardzo przejrzyście dla mnie i prosiłbym abyście podali dla tego zestawu jakąś alternatywę.

0
  • #16 10 Lut 2011 09:08
    Pablo1964
    Moderator

kocix napisał:
    nie chcę się pozbawiać dźwięku przestrzennego na rzecz samego stereo, które zaproponuje mi dźwięk niewiele lepszy bądź ciężko będzie mi wychwycić różnicę w tym przedziale cenowym.

To nie będzie niewielka różnica. Ze względów, o których pisałem w artykule, amplituner KD brzmi w muzyce porównywalnie do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereofonicznego. Z tego trzeba sobie zdawać sprawę. Owszem, można szukać kompromisu w postaci amplitunera KD z wysokiej półki. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie - droższe niż połączenie amplitunera ze wzmacniaczem poprzez pre-out. Chociaż... przy Twoich preferencjach może warto by się rozejrzeć nad używanym amplitunerem KD z górnej półki... Ich ceny spadają lawinowo. Coś, co parę lat temu kosztowało 10 tys. zł, dziś można "upolować" za skromny ułamek tej kwoty.

0
  • #17 10 Lut 2011 09:40
    zukzukzuk
    Poziom 20  

kocix napisał:
    Nie potrzebuje atomowego basu i dlatego ma to być zestaw 5.0. Wspomniałem wcześniej, że Dali Concept 6 brzmią na Denonie avr 1311 bardzo przejrzyście dla mnie i prosiłbym abyście podali dla tego zestawu jakąś alternatywę.

A więc wybrałeś:cry:

Jeśli jesteś na prawdę muzykiem, to powinieneś wiedzieć, że wszelkie występy, koncerty muzyczne odbywają się w ten sposób, że zespół czy orkiestra jest z przodu, przed oczyma słuchacza. Po jaką cholerę Ci 5.0 do słuchania MUZYKI?
    Za te pieniądze możesz mieć dużo bardziej przejrzyste kolumny STEREO.

Albo nie wiesz czego chcesz, albo coś plączesz...

0
  • #18 10 Lut 2011 16:36
    kocix
    Poziom 8  

Jest jeden fakt o którym wcześniej nie wspomniałem i wydaje mi się , że istotny otóż odsłuchałem wiele zestawów KD a tak naprawdę nigdy nie słyszałem dobrego stereo.

0
  • #19 10 Lut 2011 19:49
    zukzukzuk
    Poziom 20  

kocix napisał:
    Jest jeden fakt o którym wcześniej nie wspomniałem i wydaje mi się , że istotny otóż odsłuchałem wiele zestawów KD a tak naprawdę nigdy nie słyszałem dobrego stereo.

Ufff...

W tym wypadku, jedyne co mógłbym Ci zaproponować - to wizytę w Krakowie...

0
  • #20 11 Lut 2011 02:20
    kocix
    Poziom 8  

Konkretnie jakieś salony audio możesz wskazać w Krakowie, gdzie można posłuchać sprzętu?

0
  • #22 11 Lut 2011 12:17
    zukzukzuk
    Poziom 20  

kocix napisał:
    Konkretnie jakieś salony audio możesz wskazać w Krakowie, gdzie można posłuchać sprzętu?

W salonie nie kupuje się kolumn! W ogóle sprzętu.
    W każdym razie, nie jest to korzystny wybór dla osób, które "plątają" się po elektrodzie... (bez urazy - bo dla mnie też:).
    Co najwyżej można posłuchać i odkupić gdzieś kilkuletnie za ułamek ceny.
    Proponuję Ci wizytę w "prywatnych" salonach, gdzie można posłuchać PRAWDZIWEGO dźwięku za b. dobre pieniądze w relacji cena/jakość.

0
  • #23 11 Lut 2011 22:12
    globus1987
    Poziom 29  

Marios221 napisał:

Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
    2x18cm midoofery w niespełna 20m2 to mało?, radzę ci się zastanowić a najważniejsze odsłuchać tych kolumn to nie będziesz pisał bzdur.

zukzukzuk napisał:
    [/quote_]

A może, wreszcie ich posłuchasz?.
    Bo na razie to kolejny temat w którym ktoś podaje propozycję tych kolumn lub monitorów mx-140 stanowczo odradzasz oraz masz najwięcej do powiedzenia o kolumnach które widziałeś jedynie na oczy na zdjęciach.
    Przykro mi , że nie każdy chce się zachwycać kolumnami infinity.
    Nie ma znaczenia czy lubię blues , jazz , house, electro.
    Czy lubię ogromne zejście, czy cofnięty bas a wysunięta średnice, twoje lekarstwo na problemy ludzi jest jedno INFINITY.
    Dziwi mnie czemu w wątkach o tych kolumnach oraz innych najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy ich nie słuchali.
    Sądzę również, że w kwocie 3tys na kolumny stereo znalazło by się coś lepszego niż fx-300.

0
  • #24 12 Lut 2011 00:17
    zukzukzuk
    Poziom 20  

zukzukzuk napisał:
    [/quote_]

A może, wreszcie ich posłuchasz?.
    Bo na razie to kolejny temat w którym ktoś podaje propozycję tych kolumn lub monitorów mx-140 stanowczo odradzasz oraz masz najwięcej do powiedzenia o kolumnach które widziałeś jedynie na oczy na zdjęciach.
    Przykro mi , że nie każdy chce się zachwycać kolumnami infinity.
    Nie ma znaczenia czy lubię blues , jazz , house, electro.
    Czy lubię ogromne zejście, czy cofnięty bas a wysunięta średnice, twoje lekarstwo na problemy ludzi jest jedno INFINITY.
    Dziwi mnie czemu w wątkach o tych kolumnach oraz innych najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy ich nie słuchali.
    Sądzę również, że w kwocie 3tys na kolumny stereo znalazło by się coś lepszego niż fx-300.[/quote]

Pozwalasz sobie na nadmierną nadinterpretację tego, co napisałem. Nie było słowa nt. propozycji konkretnej firmy.
    Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego - polecam odwiedzić odpowiedniego specjalistę...

Sęk w tym, że powinieneś posłuchać czegoś lepszego niż STX, czy super hiper DIY, albo hihi-end Visaton:)

Akurat mam dość często mam okazję posłuchać dużo lepszych kolumn i zestawień niż moje, dlatego nie muszę słuchać gorszych, żeby wiedzieć że takie są...

Na koniec.
    Nie rość sobie prawa do aneksowania jakichkolwiek wątków dla polecania STX, czy innych hihi-endów za 2-3 kzł nowe.
    Przeczytaj ponownie tytuł. Jeśli masz kłopoty ze zrozumieniem tego, co napisał autor - wróć do pierwszych wersów mojej wypowiedzi. Tam jest instruktaż - co zrobić:)

Najlepszego!

0
  • #25 12 Lut 2011 11:59
    Marios221
    Poziom 20  

Kolega globus1987 jak widać neguje wszystkie kolumny a sam zadawala sie skreconymi w szopie diy coś w tym jest:D.
    I dalej uważam ze 2x18cm midoofery w 20m2 to za mało jak dla takich kolumn dodajac to że to nie jest pusty pokój odsłuchowy w którym jest tylko kanapa i stolik rtv ja proponuje autorowi tematu posłuchać Monitor Audio BX5 pod dobrym wzmaczniaczem np Advance Acoustic MPP202 + MAA 402 + dobre CD wziaść własne płyty i odsłuchać.

0
  • #26 12 Lut 2011 20:38
    globus1987
    Poziom 29  

Marios221 napisał:

Marios221 napisał:

I dalej uważam ze 2x18cm midoofery w 20m2 to za mało jak dla takich kolumn dodajac to że to nie jest pusty pokój odsłuchowy.

Tak już motasz, że z tego co napisałeś ciężko cię zrozumieć.
    Bo to troche wygląda jakbys sam sobie zaprzeczał.
    W ogóle sam twierdziłeś , że ich nie słuchałeś więc skąd możesz wiedzieć jak zagrają w takim pomieszczeniu. Nie słuchałeś ani kolumn a co dopiero mówić w pomieszczeniu jakim dysponuje autor. Nie wiem czym się kierujesz.
    Ja mogę ci powiedzieć, że jednen 18cm midwoofer mowa o Stx Awx czy np. Usher 8945P najlepiej z czego zauważyłem wypadł w pomieszczeniach do 15m2 max 17m2 . Powyżej już jest kiepsko więc przydało by się właśnie np. 2,5 drogi .

0
  • #27 14 Lut 2011 11:35
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja proponuję podjechać do któregoś z salonów Audiofast i posłuchać kilku zestawów stereo. Usher produkuje na prawdę wyśmienite głośniki, tak więc bez problemu coś dla siebie znajdziesz.
    Ja też radzę zainwestować w sprzęt stereo. Tak jak ktoś wspomniał. Będąc na koncercie nie siedzisz pośród muzyków, więc jeśli to miałby być powód, dla którego chcesz KD, to raczej jest nie trafiony.

Jeśli zdecydował byś się na samodzielne wykonanie obudów wg projektów, to tu masz firmy, gdzie zakupisz zwrotnice i głośniki:

Akustyk
    Loudspeakershop.eu

0
  Szukaj w 5mln produktów