Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie efektów wokalowych

09 Lut 2011 07:48 2672 6
  • Poziom 14  
    Witam,
    Jest już taki temat, ale zamknięty i który prawdę mówiąc nic nie wnosi, ale myślę że warto rozwinąć wątek, bo jest tego niewiele tutaj. A sprawa wydaje się być raczej na czasie cały czas.
    Moje nagłośnienie:
    Kolumny Ldm PDP-612, ADS LX 1100, Mackie MKII CFX12, NAW SBR1000, Phonic 2500+, Shure beta 58, Sennheiser e845. Nagłośnienie służy mi do imprez okolicznościowych - zespół na żywo, wszyscy podłączeni w mix, łącznie z perkusją. Nie powiem, bo wiele osób pochwaliło za jakość dźwięku, ale moim zdanie wokal brzmi tak, że coś by można dorzucić.
    Chcę zakupić efekt do wokalu. Ale myślę zakupić coś stałego do racka, a nie podłogowy, bo wokalistka zanim to opanuje to szkoda się męczyć. Rzecz w tym że Mackie CFX 12, który nie posiada reverbu, compresora itp. Zresztą mikser w sumie ma tylko zmiksować wejścia i "puścić" sygnał dalej. :) Jeśli chodzi o wokal, w sumie większych zastrzeżeń nie mam, tyle że jak słyszałem na you tubie jak działają procesory wokalowe, również harmonizery, to szczęka opada! Natomiast, jak to będzie się sprawować w rzeczywistości? I jeszcze jedno. Można podpiąć taki efekt tylko pod Insert czy można go wpiąć w pętlę efektów? (Mackie posiada swój własny + można podpiąć dodatkowy i sterować dwoma pętlami na raz, tak wynika z instrukcji) Tylko czy tak się da to zrobić w rzeczywistości, bo chodzi mi o sterowanie min 2-3 wokale.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 12  
    Cześć.Podlogowy jest prosty do obslugi zalezy od konkretnego modelu.Posiadam dwa efekty vocalowe prosty i trudny w obsludze ale polecam je w 100% bo sa swietne , efekty mozliwosci obu sa ogromne.

1.BOSS VE-20 dość tani jak na swoje mozliwosci i bardzo prosty w obsludze.
    2.TC Helicon VoiceLive 2 cena wysoka ale możliwosci bardzo ogromne , do tej pory nie moge rozkminic tego urzadzenia :/ masa funkcji , mozliwosci efektowych vocalowych.

Polecam oby dwa Boss maly i prosty oraz poreczny i ma takze duze mozliwosci Tworcze zas TC Helicon 2 profesjonalny Efekt vocalowy :)
  • Poziom 14  
    No nie wiem w końcu co robić. Zamiar kupienia dopiero mam w kwietniu, także nie spieszę się z tym, ale zanim kupię muszę zapoznać się z rynkiem tych produktów. Ten boss ve-20 brzmi obiecująco w sumie.
    A w sumie to zapomniałem o najważniejszym - taka zabawka ma sterować 2 do 3 mikrofonów i być wpięta w pętlę efektów w mikser.
  • Poziom 12  
    Po co chcesz to wpinac w petle ? jak na takim efekcie masz juz wszystko ?:)A co do podlaczenia 2-3 mikrofonow to nie wiem jak to wyglada bo nie probowalem:) Ale zawsze mozesz kupic 2szt. BOSS'a :) co do bossa sprawdza sie takze przy gitarze i saksofonie daje fajne efekty:)
  • Poziom 14  
    No właśnie dlatego chcę wpiąć w pętlę efektów, bo wtedy wokale zasteruję z procesora zewnętrznego, a inne sygnały z procesora miksera. A wydaje mi się że 2 mikrofonów nie da się podpiąć pod efekty podłogowe.
  • Poziom 16  
    Mogę polecić procesory zewnętrzne gdzie wpinasz w tzw .pętlę (AUX,inse)w mikserze ,, i jeszcze pytanie za jaką kwotę chcesz kupić? . Ale do takich dobrych należą Tc. M-one XL , Yamaha SPX990 (stary model ale jary ) i coś z LeXa MX 300 , a nawet MX200 wystarczy ... Ja też szukam procka !!! Miałem Lexicona MPX1 , nie podpasował mi ,,, słyszałem dobre opińje na temat Tc. Helicona TOUCH (1900zł ) ,, tylko o tych Heliconach różnie mówią na temat przyłączy ,,, jedni że można wpiąć w mikser , drudzy że tylko jedna osoba może korzystać (chociaż Ja osobiście nie wierzę )...Jeszcze mam na uwadze Helica voice Works (teraz są tańsze 1100zł)- ale osobiście nie słyszałem tego modelu -- HELICON to bardziej HARMONIZER niż procesor efektów , A Tobie raczej chodzi o dobry pogłosik jakim jest reverb+delay-PRAWDA!! Ale co do poglosów typu reverb najlepsze procki moim zdaniem są ze stajni YAMAHA ,,, oczywiście w cenie do 2 tys..
  • Poziom 14  
    No myślałem się zamknąć w granicach 1 tysia. Ale też rozważam właśnie MX300. Ale to tylko tyle co poczytałem i słyszałem na YTubie. Harmonizer - fajna sprawa, ale trzeba go mieć cały czas pod nogą. Nie da się włączyć i śpiewać całą imprezę z każdą piosenką na wokalizach. Więc, na razie temat wokalizera zostaje, a głównie się chcę skupić na procesrorach efektowych.