Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor przemysłowy CRT w tokarce - jak szukać zamiennika ?

09 Lut 2011 09:51 3198 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    po 6 godzinach spędzonych wczoraj na forum chciałbym zadać pytanie:tokarka niemiecka Weiler ze sterowaniem Sinumerik 805 padł monitor rok prod 1994.Myślałem,że uda mi się jak to zrobiłem z niemiecką frezarką Deckel wsadzić mały wyświetlacz LCD do kamery cofania z All.... ale tu miałem sterownik Multiform synchronizację SOG częstotliwość H 15,62kHz V50Hz rodzaj sygnału analog RGB.Natomiast o simensie nic nie znalazłem i podaje to co ustaliłem z prośbą o dalszą pomoc.Dzięki lekturze Forum zmierzyłem oscyloskopem częstotliwość H 31,47 kHz wyjście jest RGB pod G jest sygnał synchronizacji tak sądzę bo pod nim był podłączony oryginał CRT monochromatyczny.Po podłączeniu monitorka z frezarki mam przesunięty obraz w poziomie.
    Może z tych informacji ktoś już wie jaki mam rodzaj sygnału np.Analog RGB czy TTL-synchronizację SOG,H+V?
    Kupiłem stary monitor od kamer przemysłowych i jest tak samo jak w przy LCD S-video tzn przesunięty obraz w poziomie.
    Aha oczywiście na początku myślałem,że wystarczy kupić przejściówkę D-sub na BNC i podłączyć monitor VGA. ha ha no to się rozczarowałem i wyszedłem na głupka teraz po lekturze Forum,a że temat mnie nurtuje i oczywiście chciałbym zaoszczędzić złotówki a nie dorabiać nimiecki serwis no to się zasępiłem wg."Polak potrafi" i brnę dalej być może ślepo?
    Przeglądając net natknąłem się na konwerter który dokonuje konwersji z VGA na różne formaty wideo,jak kompozytowy S-video,Y.Cb.Cr (Component) oraz wideo RGB w systemie PAL i NTSC i drugi konwerter w odwrotnym kierunku.
    Pytanie czy się sprawdzi- bo nie jest tani i nie wiem czy można będzie go zwrócić .
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Witam ponownie
    chciałbym sie podzielić jak rozwiązałem temat:
    kupiłem wspomniany konweter z CGA/EGA/YUW na VGA model GBS 8200 (od jednego z kolegów który też na tym forum szukał pomocy) i konwerter zadziałał.
    Dla kolegi który odpowiedział na mój post dzięki i info ,że podpinając nie najnowszy Monitor LCD Nec'a obsłużył mi synchronizację 31,47kHz bez konwertera (nie przemieszczając i nie zawijając obrazu) i dostępna była na G(zilelonym) tzw.SOG (RGsB)a nie osobno RGBHV czy RGBH+V (RGBs)
    Na koniec
    "Konia z rzędem "temu kto opisze i pozbiera w przejrzystą całość sygnały telewizyjne.Z mojego doświadczenia wiem że trzeba najpierw ustalić jaki sygnał wychodzi jego poziom itd.
    Pozdrawiam