Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagrywarka DVD

Gustavo 21 Oct 2004 08:27 1043 7
    Gustavo
    Level 18  
    Widziałem wczoraj w MM nagrywarki DVD LG jednowarstwowe za 289 zł i 2 -warstwowe za ok. 400zł. Kolega mówi, że jak na razie nagrywarki 2 warstwowe nie sa jeszcze dopracowane i nie opłaca się ich kupować. A co Wy doradzicie?
    artip
    Level 13  
    Ja na twoimn miejscu kupiłbym już dwu warstwową, płytki narazie są strasznie drogie, ale za jakiś czas napewno potanieją.
    Nie kupuj w duzych marketach, bo tam jest straszna drozyzna, ja kupiłem taką za 330 PLN.
    Gustavo
    Level 18  
    artip wrote:
    Ja na twoimn miejscu kupiłbym już dwu warstwową, płytki narazie są strasznie drogie, ale za jakiś czas napewno potanieją.
    Nie kupuj w duzych marketach, bo tam jest straszna drozyzna, ja kupiłem taką za 330 PLN.

LG ? I gdzie ?
    hp13
    Level 11  
    GSA 4120B (DL) 340zł - ja kupiłem niedawno ( 4040B miałem przedtem 0,5 roku) obie sa tak samo dobre, tylko że 4120 jest DL :)) i to jest jej PLUS (przyda się na przyszłość) (i jest szybsza, ale tego akurat i tak nie użwam (4X to już nie jest źle a 12X to już przeginka ;) )
    djbodzio
    Level 15  
    ja wczoraj kupilem nagrywarke DVD LITEON SOHW1633 za 300 zl
    gader
    Level 26  
    plyta dl 2.4x smazy sie godzine
    dla mnie to gadzet

PS wedlug przewidywan specyfikacji dvd max dla DL bedzie 4x
    pozatym i tak nie zmiescisz dvd-9 na dvd-r9 braknie miejsca ;(
    Zbynia
    Level 31  
    juz wchodza powoli do produkcji plyty dl x8
    pozatym dvd9 tez nigdy nie jest pelne...
    filmy sa na tym ze wzgledu na piractwo
    gader
    Level 26  
    ano prawda

cdrinfo news:
    22 października 2004

DVD+R DL x8 - Michał Abram 16:14

Grupa DVD+RW Alliance ma zaprezentować w Japonii po raz pierwszy na świecie technologie nagrywania płyt DVD+R DL 8.5 GB z prędkością x8. Prezentacja ma się odbyć podczas trwających targów WPC EXPO.

Prezentacja techniczna opiera się na wynikach badań laboratoryjnych firmy Philips, MKM i Ricoh.

Nagrywając płytę DL z prędkością x8, konsumenci zyskają możliwość tworzenia płyty 8.5 GB w czasie mniejszym niż 16 minut. Dla porównania nagrywanie tego samego nośnika z prędkością x2.4 wymaga aż 47 minut! Nośniki i nagrywarki wspierające prędkość x8 mają się pojawić w pierwszy kwartale przyszłego roku.

"Kiedy chodzi o nagrywanie DVD, szybsze znaczy lepsze", powiedział Frank Simonis, szef DVD+RW Alliance Product Promotions Group. "Indeks x8 dla nośników DVD+R DL skróci czas wymagany do wypalenia płyty o 66%. To się na pewno spodoba konsumentom. Jest to również jeszcze jeden przykład potwierdzający regułę, że formaty DVD+R/+RW są przyszłością i zapewniają najlepsze osiągi".

Źródło: www.dvdrw.com

Komentarze

Biken - 22 Pazdziernik 2004, 17:34:58 -
    Już myślałem że zotanie na stałe +RW x 4 a tu niedawno pyk i jest x 8. Teraz to samo zrobili z +DL. Brawo, żeby jeszcze to nasze nagrywarki wytrzymały.
    Swoją drogą Ci od "-" są zawsze z tyłu, muszą duuuużo nadrobić.
    - DL chyba nam już nie grozi.

Rawi - 22 Pazdziernik 2004, 17:54:29 -
    trzeba poczekac az wszystkie rodzaje plyt DVD beda nagrywane z graniczna predkoscia 16x i wtedy inwestowac :), a narazie wystarczy litek 832. Pozniej sie go sprzeda

Ziele - 22 Pazdziernik 2004, 20:14:31 -
    ciekawe czy LD w litku 1633s bedzie sie dało jakoś przerobić na 4x

Tipros - 23 Pazdziernik 2004, 02:20:21 -
    Ciekawe jaki to będzie miało pobór prądu ... tylko z tego powodu wcześniej nie zostało to rozwijane ... może trzeba będzie to podłączać prosto do tranformatora kolejowego ;-)

nokia_man - 23 Pazdziernik 2004, 20:00:27 -
    Nie ma się czym spalać. Nawet nie ma na rynku płyt DL x4, a co dopiero x8 ...

Tipros - 23 Pazdziernik 2004, 22:55:11 -
    @nokia_man
    1. płyty DL x4 są lub będą lada moment ... x8 także pewnie będą za jakiś czas ... no chyba, że wszyscy posłuchają Ciebie i na złośc światu ich nie wyprodukują...