Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SE Vivaz U5i wyrwane gniazdo usb, przeróbka gniazda słuch

09 Feb 2011 16:48 3468 1
 • Level 10  
  Witam,
  Mam problem z tym telefonem SE Vivaz U5i - wyrwane gniazdo microusb. Ponieważ praktycznie nie używam słuchawek oraz połączenia do komputera przez kabel usb postanowiłem przerobić gniazdo słuchawkowe tak by służyło do ładowania telefonu, za takim rozwiązaniem przemawia bliskość tych gniazd oraz zdecydowanie większa trwałość gniazda słuchawkowego. Najpierw usunąłem tasiemkę łączącą gniazdo słuchawkowe z resztą telefonu a później wykorzystałem jeden kanał z słuchawek jako zasilanie a masę z gniazda połączyłem z masą telefonu. Lutowałem bezpośrednio do padów TP3013(+5V) oraz TP3012(GND) (zgodnie z schematem) znajdujących się zaraz pod gniazdem słuchawkowym (na schematach widać dokładnie ).
  SE Vivaz U5i wyrwane gniazdo usb, przeróbka gniazda słuch SE Vivaz U5i wyrwane gniazdo usb, przeróbka gniazda słuch
  Niestety nie działa, to znaczy po podłączeniu ładowarki (przerobionej, z końcówką minijacka stereo) nie ładuje baterii,
  - nie zawsze chce załączyć się ładowanie telefonu
  - jak już widzi ładowanie i na ekranie widać baterię, która się ładuje to … dalej nie ładuje baterii, nawet po całej nocy bateria jest nienaładowana,
  - nieraz telefon widzi połączenie z komputerem przez kabel usb a nie ładowanie.
  W czym może być problem? Czy ładowarka w jakiś sposób sygnalizuje że to ona a nic innego, np. prócz podawania 5V na VBUS podaje też stałe 5V na D+ i D-?
 • Level 32  
  Z detekcją ładowarki usb jest różnie - zależnie od typu urządzenia - pin4 (ID) podłączony do masy, czasami też przez jakiś rezystor. W niektórych typach ładowarek piny d+ oraz d- są zwarte. Niestety nie wiem jak jest w SE - musisz sprawdzić doświadczalnie.