Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E66-nie działająca klawiatura & bluetooth

praciakb 09 Feb 2011 16:53 2319 2
    praciakb
    Level 1  
    Witam, mam nokię E66 która wpadła do morza.Telefon został wyłączony i odstawiony do serwisu (nie do serwisu Nokii), tam naprawili wyswietlacz natomiast nie bylo juz czasu i telefon musialem odebrac.Powiedziano mi że aby działała klawiatura to muszą zostać wymienione glasy klawiatury. Jeśli się orientujecie to powiedzcie jaki jest koszt naprawy tych elementów i czy wogóle da sie to tak naprawić aby dobrze działało bo w jednym serwisie powiedziano mi że mogą spróbować ale jak popsują to nie ponoszą odpowiedzialności:/ Tak jak pisałem nie działa kilka klawiszy klawiatury zarówno górnej jak i dolnej, gdy próbuję włączyć bluetooth pojawia się informacja niedostępne, a ostatnio zauważyłem że jak rozmawiam z kimś przesz telefon to ludzie skarżą się że bardzo słabo mnie słychać. Czy jest sens ratować ten telefon? Dzięki i pozdrawiam
    Bartek
    slayerr6662
    Level 12  
    Jeśli w tamtym serwisie goście byli pewni, że trzeba wymienić glassy to naprawa może być nieopłacalna. Glassy od klawiatury są 2. W serwisach wymiana jednego kosztuje średnio 50 zł. Także już 100 do tyłu. Mikrofony cyfrowe też lubią się psuć po kąpielach także też do wymiany. 30-50 zł. Co do bluetooth to prawdopodobnie kwestia wygrzania n6000 co już powinni Ci za darmo policzyć:D Sam określ czy Ci się będzie opłacało i przedewszystkim idź do takiego serwisu, w którym znają się dobrze na lutowanie bga i smd. W Lublinie nie pownieneś mieć problemu ze znalezieniem takiego.
    ego3000n
    Level 15  
    slayerr6662 wrote:
    Jeśli w tamtym serwisie goście byli pewni, że trzeba wymienić glassy to naprawa może być nieopłacalna. Glassy od klawiatury są 2. W serwisach wymiana jednego kosztuje średnio 50 zł. Także już 100 do tyłu. Mikrofony cyfrowe też lubią się psuć po kąpielach także też do wymiany. 30-50 zł. Co do bluetooth to prawdopodobnie kwestia wygrzania n6000 co już powinni Ci za darmo policzyć:D .

Zgadza sie - ale napewno jest ryzyko lutowania płyty po cieczy - jak powiedzieli że jest ryzyko że tel. może sie nie włączyć po lutowaniu - to nie dlatego że może sie zepsuć :) on już jest zepsuty :) a jego stan może sie pogorszyć :) to raczej profesjalizm - sam tak ostrzegam klientów. Kiedyś mi ktoś zarzucił że jak przyniósł to "jeszcze działał" - bo załączał sie na biało wyświetlacz a po sekundzie gasł :). A po próbie naprawy już nie :).