Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepsze podłączenie miksera xenyx 802

09 Lut 2011 17:10 4543 4
  • Poziom 1  
    Witam mam mały problem z jak najlepszym ustawieniem miksera xenyx 802. Posiadam mikrofon behringer c-1. Chodzi mi o najlepsze parametry i ustawienie miksera przy nagrywaniu wokalu nakładając go na podkład muzyczny. Jak najlepiej bedzie zsynchronizować ten mikser z laptopem posiadającym karte muzyczną Intel High Definition Audio . Do tej pory próbuje nagrywać w programie Cool Edit Pro 2.0 podłączając słuchawki pod laptopa i mikser słyszę siebie w słuchawkach oraz podkład, nagrywa mi się fajnie w osobnych kanałach i przy odsłuchu też nie jest najgorzej ale po podłączeniu słuchawek do miksera słychać wokal ale już bez bitu, prosze mi doradzić co by było najlepsze w tym przypadku, żeby uzyskać jak najlepszy efekt jak to wszystko ze sobą popodłanczać chodzi mi o konkretne ustawienie miksera, laptopa tzn, jak by było najlepiej i jakby pan to zrobił
  • Poziom 31  
    Witam! Możliwości generalnie dwie: albo zmiksowanie podkładu i wokalu w mikserze albo poprzez łączenie ścieżek w komputerze. W zależności od wyboru albo wysyłamy z komputera sygnał podkładu do miksera np. na wejścia 5/6, miksujemy z wokalem i zabieramy z powrotem do komputera przez main lub tape out albo nagrywamy w komputerze tylko wokal z miksera - aby w tle słyszalny był podkład odtwarzany z komputera trzeba go podłączyć (w przypadku tego miksera) do wejścia CD/Tape input, sygnał do komputera wyprowadzić z CD/Tape Output przy wciśniętym CD/Tape to Ctrl Room - w ten sposób podkład podany na Tape In. nie będzie wysyłany z powrotem do komputera a będzie słyszany w słuchawkach.
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem i chciałem się dopytać. Jeżeli podłączę mikrofon i słuchawki do miksera, mikser z komputerem wejściami CD/TAPE i wcisnę przycisk CD/TAPE to CTRL ROOM to wtedy owszem słyszę podkład z komputera ale nie słyszę tego co mówię do mikrofonu.
    Czy istnieje jakieś połączenie, które zapewni odsłuch podkładu i wokalu przez mikser i jednocześnie zapis tylko wokalu?
  • Poziom 31  
    Najlepiej to rozwiązać chyba poprzez podanie podkładu na wejścia Line (np. 3/4), mikrofon na wejście MIC (np. 1) a następnie ustawić "gałką" wysyłkę mikrofonu na FX i do komputera przesłać sygnał mikrofonu z gniazda FX Send. Jeśli dla wejścia Line skręcisz FX na minimum to podkład nie będzie wysyłany więc z wyjścia FX Send komputer nagra tylko sygnał z mikrofonu a jednocześnie w mikserze na MAIN będziesz słyszał sumę mikrofonu i podkładu w proporcjach jakie sobie ustawisz potencjometrami Level.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że na behringerze 502 który nie posiada takowego wejścia nie można ustawić takiego połączenia?