Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z ABS Seat Cordoba Vario 1,9TDi 90km AHL

09 Feb 2011 17:15 4615 19
  • Level 10  
    Witam ...
    Mam problem z ABS-em po wizycie w warsztacie o ile można go tak nazwać gościu podłączył moje auto pod komputer i przypadkiem włączył programowanie ABS u po wciśnięciu pedału hamulca pompa do odepchnęła i w momencie przechodzenia do następnego kroku padł mu laptop. Efekt jest taki ze miga kontrolka od ABS zaraz po włączeniu zapłonu a po przejechaniu kilku metrów zapala się czerwony ostrzegawczy wykrzyknik, błędów żadnych nie pokazuje sprawdzałem kilka razy na komputerze pokazuje kodowanie 00000
    Proszę pomóżcie i napiszcie jak można usunąć ta usterkę.
    Mam kabel do komputera i zainstalowany PolskiVAG 4.9
  • User removed account  
  • Level 10  
    robił to VW tool na systemie Windows 7
  • Level 39  
    Mechanik samochodowy czyli ty pojechał do "mechanika samochodowego" z VW tool i co z tego wyszło. Osobiście nie wierzę że byłeś u mechanika który niby to przypadkiem włączył programowanie ABS i jeszcze naciskał pedał hamulca. Napisz jasno jakie były objawy tego ABS, że trzeba go było diagnozować i co tak naprawdę pogrzebałeś tam.
  • Level 10  
    to jest zwykły garażowy mechanik bylem przy tym jak to popieprzył wiec wiem co zrobił ja tego nie ruszałem, zmienił klocki i zapalił się ABS skasował jakiś błąd i stwierdził ze trzeba zaprogramować ABS rozpoczął go niby programować najpierw wdusił pedał pompa odbiła później zaczął odpowietrzać układ i w tym monecie wysypał mu się laptop ... efekt taki jak opisałem wyżej
  • Moderator on vacation ...
    Teraz musisz się zalogować i zakodować na nowo sterownik i będzie ok. Tylko co było przyczyną zaświecenia się ABS-u po wymianie? Żeby się nie okazało, że masz walnięty któryś z czujników. Jeśli nie masz czym to pojedż do niego jak ZEPSUŁ, to niech naprawia!
  • Level 10  
    czujniki są ok,l rozpiął wtyczkę od czujnika ABS ale to podłączył nie mam już do niego zamiaru jeździć jeszcze popieprzy coś innego dlatego moja prośba do was żebyście podpowiedzieli jak się zalogować i zakodować ten sterownik mam kabel kkl i program polski VAG full
  • Level 10  
    czy może mi ktoś pomóc czy pozostaje mi tylko wizyta w aso ?? jestem po operacji kręgosłupa i codziennie muszę jeździć po 45km na rehabilitacje a te piszczenie jest nie do zniesienia komputer bez problemów łączy się z ABS bylem dzisiaj w jakimś warsztacie powiedzieli mi tam ze usuną to usterkę bez problemu za 250pln a mechanik który to spieprzył ma to gdzieś.
  • Level 39  
    Ale jak mamy ci pomóc.
    Przecież skoro warsztat w którym byłeś oferuje naprawę to w czym problem. Chyba że chodzi o to że tam trzeba zapłacić a na elektrodzie jest free.
  • Level 21  
    PAJAK-78 wrote:
    (...) a mechanik który to spieprzył ma to gdzieś.

jak to ma to gdzieś? niech naprawi albo da Ci te 250pln żeby zrobił to ktoś kto potrafi, nie rozumiem jak można być mechanikiem, skasować za naprawę i jeszcze spartolić robotę a na końcu powiedzieć, że go to nie interesuje?!
    Postrasz go sądem to od razu zmieni zdanie.
  • Level 10  
    szkoda się użerać z debilami, i tak nie zapłaci i tak a sadem nie mam co go straszyć bo nie mam rachunku i nie chce go wystawić dzisiaj stwierdził ze ja u niego tego auta nie naprawiałem także liczę na waszą fachową pomoc
    dane jakie pokazuje vag po połączeniu się z ABS:
    6x0907379 B ABS IE CAN V004
    kodowanie programowe: 0
    WSC warsztatu 30011
  • Level 39  
    Pojechałeś poprzednio do tego "mechanika" bo było tanio?
  • Level 10  
    zmieniłbym klocki sam ale niestety ze względu na problemy zdrowotne musiałem pojechać tam gdzie zrobili by mi to od reki a za wymianę klocków 70pln nie jest tanio

Dodano po 3 [minuty]:

trans-serwis wrote:
    Ale jak mamy ci pomóc.
    Przecież skoro warsztat w którym byłeś oferuje naprawę to w czym problem. Chyba że chodzi o to że tam trzeba zapłacić a na elektrodzie jest free.

Tak chodzi oto ze trzeba zapłacić niestety ale jestem na zwolnieniu lekarskim i do tego po operacji a co za tym idzie trzeba niestety liczyć każdy grosz.
  • Level 39  
    No to jeżeli rzeczywiście po zmianie klocków zepsuli ABS to muszą go naprawić, nie robią żadnej łaski. Masz jakiegoś świadka że tam byłeś i oni robili naprawę? Jeżeli tak to policja i do dzieła. Na przyszłość żądaj faktury za naprawę.

Dodano po 33 [sekundy]:

Dlaczego odebrałeś niesprawne auto od niego?
  • Level 10  
    bylem sam, może mi ktoś podpowie jak zakodować ten sterownik ?
    jak się zalogować i co dalej ... ?

Dodano po 1 [minuty]:

muszę jakoś dojeżdżać na rehabilitacje dlatego odebrałem,nie miałem wyjścia
  • Level 39  
    Słuchaj chłopie do zakodownia sterownika ABS nie wystarczą informacje że to jest Cordoba Vario z silnikiem AHL. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi tego przez internet. TO JEST UKŁAD HAMULCOWY. TWOJE ŻYCIE JEST CHYBA WIĘCEJ WARTE. Dodatkowo moim zdanie jesteś laikiem w temacie i soprzęt jakim dysponujesz nie wróży powodzenia tej operacji. Poszukaj uczciwego fachowca i mu to zleć.
  • Level 21  
    oddanie do "fachowca" który przy wymianie klocków miesza w sterowniku z ABS to już jest samobójstwo. Fajnie by było wystawić mu jakąś opinie zanim komuś się krzywda stanie.
  • Level 39  
    djswirek jaki związek ma moja wypowiedź z tym fachowcem który zepsuł ten samochód, że robisz takie porównanie?
  • Level 21  
    pomyłka :) już poprawiłem :)
    a żeby nie było OT, to dodam, że mimo wszystko bym gnębił gościa, a skoro nie chce dać rachunku to może z "men in black" ze skarbówki chce porozmawiać?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zamykamy, bo tu już różne pomysły się pojawiają.

Trans-serwis napisał jakie jest wyjście.