Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Streaming'owe wyświetlanie pliku PDF na stronie www

09 Lut 2011 21:30 5048 8
  • Poziom 9  
    Witam, niedawno skończyłem moją pierwszą stronę. Niestety pojawił się problem, którego nie potrafię rozwiązać. Po kliknięciu w link do pliku pdf otwiera się nowa karta w przeglądarce - niestety pdf wyświetla się dopiero po załadowaniu całego pliku, wcześniej, przez dłuższą chwilę wyświetla się biała karta. Chciałbym zapytać jak zrobić, żeby po kliknięciu w link, pdf otwierał się od razu w nowej karcie, tak żeby było możliwe wstępne przeglądanie zawartości dokumentu pomimo tego, że nie jest w pełni pobrany, a w prawym dolnym rogu dokumentu pdf był wyświetlany pasek pobierania. Takie rozwiązanie występuje m.in. na stronach hipermaketów (gazetki), lub producentów samochodów (katalogi).

Podaję przykład:
    http://www.fiat.pl/katalogi/fiat/Punto_Evo/Punto_Evo_katalog_ogolny.pdf

Dokument pdf jest sporych rozmiarów i boję się, że niedoświadczony użytkownik komputera może zinterpretować 20 sekundowe oczekiwanie jako błąd, lub zawieszenie przeglądarki, a to oznacza stratę klienta.

Uprzejmie proszę o wskazanie rozwiązania.
  • Poziom 9  
    oskar777 napisał:

Dotarłem wcześniej do tego, ale z tego co zrozumiałem tam jest opis jak wyświetlić napis "downloading" na środku ekranu. Mnie interesowałoby rozwiązanie takie jak w podanym przykładzie. I jeszcze jedna rzecz - jestem początkujący i nie bardzo wiem jak połączyć te skrypty java z linkiem do pliku. Czy mógłbyś podać prosty przykład jak to ma być połączone - skrypt + link w który się klika. Po prostu nie wiem czy ten link a href... ma być gdzieś w tym skrypcie, czy całkiem w innej części kodu. Dziękuję za pomoc.

• Poziom 26  
    szybki tutek
    ściągasz jQuery

http://code.jquery.com/jquery-1.5.min.js ... zapisujesz tak jak jest nazwa pliku
    umieszczasz w html zapis w head
    Kod: html4strict
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

I to w zasadzie wszystko, powinno dzialać, tzn otwierać w nowym oknie pdf.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    oskar777 napisał:
    szybki tutek
    ściągasz jQuery

http://code.jquery.com/jquery-1.5.min.js ... zapisujesz tak jak jest nazwa pliku
    umieszczasz w html zapis w head
    Kod: html4strict
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

I to w zasadzie wszystko, powinno dzialać, tzn otwierać w nowym oknie pdf.
    pozdrawiam

Zrobiłem tak jak napisałeś i efekt jest taki sam jak po zastosowaniu polecenia target blank, tzn w przeglądarce otwiera się nowa biała karta a w niej po ok. 20 sekundach otwiera się cały pdf.
    Mnie natomiast interesuje taki rezultat jak w podanym przykładowym linku w moim pierwszym poście. Czyli po kliknięciu w odnośnik do pliku PDF, który ma przykładowo 50Mb, otwiera się w przeglądarce nowa karta, a w niej od razu otwiera się pierwsza strona dokumentu, natomiast w prawym dolnym rogu pojawia się pasek postępu pobierania tegoż dokumentu. Nie trzeba czekać, na pobranie całego pliku do przeglądarki, żeby rozpocząć jesgo przeglądanie. Czyli taki streaming, jak np Youtube. Można oglądać taki fragment PDF'a, który już został pobrany, pomimo faktu, że cały plik jeszcze nie został pobrany. Proszę kliknąć w podany przeze mnie link i zwrócić uwagę na niebieski pasek postępu w Reader'ze (nie ten na którym pokazany jest postęp ładowania strony) żeby zobaczyć o co mi chodzi.
  • Poziom 30  
    Poczytaj o AIR i HTMLLoader.
  • Poziom 17  
    U mnie strony wczytują się po kolei - na dole pojawia się pasek ładowania dokumentu - mogę oglądać zanim załaduje się całość.
    Może zależne jest to od prędkości internetu?
  • Poziom 9  
    Doktorsky napisał:
    U mnie strony wczytują się po kolei - na dole pojawia się pasek ładowania dokumentu - mogę oglądać zanim załaduje się całość.

U mnie też - pytanie jak to zrobić?
  • Poziom 17  
    Chyba nie masz wpływu na prędkość internetu :)
    Ja bym to olał... ale umieściłbym przy odsyłaczu, że plik jest duży i może się długo wczytywać.