Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGL 12 240 - problem z ogrzewaniem i regulacja lusterka.

recovery_691 09 Lut 2011 21:56 2986 5
  • #1 09 Lut 2011 21:56
    recovery_691
    Poziom 2  

Jestem w posiadaniu pojazdu MAN TGL 12.240 i mam problem z lusterkiem lewym górnym i tylko z tym lusterkiem i w tym samym również ogrzewanie lusterka mi nie działa czy ktoś może się spotkał z takim objawem?Sprawdzałem bezpieczniki są wszystkie dobre i połączenia przewodów w samym lusterku pod pokrywą tylną lusterka i tez są wszystkie w kostkach połączone.Proszę o pomoc jeśli ktoś się na tym zna.Jak jeszcze można sprawdzić przyczynę usterki?

0 5
  • #2 09 Lut 2011 22:24
    jannaszek
    Poziom 39  

Podłączenia są dobre, ale pytanie czy przychodzi tam napięcie?(silnik ma pracować w tym czasie)
    Jeśli tak to mata grzejna do wymiany.
    Jeśli nie dochodzi, trzeba sprawdzić przewody zasilające w przepustach.

1
  • #3 10 Lut 2011 10:52
    svavecone
    Poziom 25  

Obawiam sie ,ze nic nie zrobisz ,jak dolne lusterko Ci chodzi to nie sprawdzalbym przewodow .Sa tam tylko 3 przewody do obydwu luster .Zasilanie + - i sygnal sterujacy. Przewody sa rozdzielone przy wiekszym lustrze . Jak dolne lustro chodzi to okablowanie jest w porzadku.
    W kazdym lustrze jest komputerek ,ktory steruje jego praca .Moim zdaniem glupota rozwoju technologi ,zaoszczedzili na kilku przewodach ,ale wstawili lustro ze sterownikiem 10 razy drozsze od tradycyjnego . Coz ... postep techniczny.

Jak juz bardzo chcesz byc pewien to zdemontuj lewe lustro i sprobuj podlaczyc pod prawe sterowanie.

0
  • #4 10 Lut 2011 20:13
    recovery_691
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo za rady jakie uzyskałem.Sprawdzę przepusty a jeśli to mi nie pomoże to przepnę lewe lusterko pod sterowanie do prawego.

0