Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T630 - brudzi papier po wymianie zasypki

10 Lut 2011 08:12 3029 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Myślę, że użyłeś niewłaściwego tonnera (Proszku). Jeśli tak musisz wysypać proszek, wyczyścić maszynę i zasypać tonner oryginalny lub jego odpowiednik. Powodzenia.
  • Specjalista - kserokopiarki
    prawdopodobnie coś żle złozyłeś. Jest to typowe jak listwa czyszczaca wraz z calą śmietniczką żle dolega do bębna. Proponuję całość rozebrać i dobrze się przyjrzeć. sprawdz czy przybadkiem nie podwinęła ci się listwa zgarniająca - ta cieńka folia na zespole śmietniczki
  • Poziom 26  
    Rozumiem że wcześniej już sypałeś ten toner i było OK? Oczywiście był kupiony w większej ilości i ty go co jakiś czas dosypujesz? Odpowiedz dokładnie na te pytania a ja wtedy powiem co jest nie tak.
  • Poziom 26  
    Rozumiem że na drugie pytanie odpowiedź brzmi NIE. W takim razie są dwie możliwości jedna mniej prawdopodobna, to taka że producent toneru zmienił skład (też miałem taki przypadek właśnie w tonerze do Lexmark T630 i na 100% w moim przypadku producent zmienił skład sprawdziłem to dość dokładnie, nowy proszek nie mieszał się ze starym proszkiem, i na nowym tonerze były problemy z utrwalaniem na niektórych teflonach, dodam że stary toner na tym samym teflonie utrwalał się dobrze, to tyle minusów ale ogólnie producent zmianami osiągnął mimo wszystko więcej plusów o których nie będę pisał), ja mimo wszystko stawiam na wyrobiony otwór w którym znajduje się ośka od bębna, miałem kilkanaście takich przypadków i na oko nic nie zobaczysz, bo wyrobienie jest niewielkie, lecz powoduje nieprecyzyjne przyleganie listwy czyszczącej do bębna (zresztą wcześniej kolega janusz.p słusznie zwrócił uwagę że winna może być listwa). Musisz rozebrać moduł bębna tzn rozpołowić i część w której zamocowany jest bęben wymienić na inną dobrą część i powinno hulać. Proszek o którym ja piszę ma nazwę IPM myślę że ty kupujesz ten sam proszek tylko z nazwą się pomyliłeś, więc prawdopodobne są dwie przyczyny o których pisałem wyżej.
  • Poziom 26  
    Niestety w praktyce nie odpada, bo sam też tak myślałem i długo nie mogłem dojść co jest nie tak. A zrób tak, włącz drukarkę, otwórz klapę od podajnika ręcznego, puść jakiś duży plik do drukowania i jednocześnie skieruj gorącym strumieniem z suszarki w środek drukarki (oczywiście nie grzej w jednym miejscu bo wypaczysz plastiki). Napisz jaki jest efekt podczas dmuchania i jaki efekt gdy przestaniesz dmuchać gorącym powietrzem. Jeżeli jakość wydruku (w czasie grzania) zdecydowanie się nie polepszyła to stawiam na wyrobioną ośkę.
  • Poziom 26  
    Jeżeli jakość druku się polepszyła to winny jest toner, jeżeli zaś jakość wydruku jest taka sama to winny jest otwór na ośkę od bębna (ewentualnie sama listwa czyszcząca), z tego co napisałeś to sam nie wiesz bo wyskoczył komunikat i nie mogłeś dość długo przetestować. Co do chipów to nie są takie drogie, o sposobie resetowania chipa nie słyszałem, zapewne takowego nie ma.
  • Poziom 26  
    Ja po prostu wymieniam zużytą część na dobrą używaną. A i nie zużyta jest ośka tylko otwór w który wchodzi ośka (ośka jest metalowa a obudowa modułu bębna jest z plastiku i właśnie plastik się wyrabia).
  • Poziom 26  
    Nie wałek. Jak wymieniasz wałek OPC (bęben światłoczuły) to on obraca się na metalowej oście która to ośka zablokowana jest z obu stron metalowymi zapinkami aby bęben z ośką nie wysunął się podczas pracy z obudowy modułu. Wałek OPC na tej ośce obraca się na jednej z dwóch części modułu bębna i właśnie tą jedną część modułu bębna należy wymienić (tą część modułu z listwą czyszczącą, druga część to pojemnik w który sypiesz toner). Nic tu nie zrobisz bez drugiego modułu.
  • Poziom 26  
    Musisz kupić używany bęben ewentualnie całą drukarkę na części, taka jest smutna prawda, Lexmarki to bardzo fajne urządzenia, ale nowe oryginalne części do nich kosztują krocie, a zamienniki nie zawsze działają tak jak powinny.