Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem (przy słuchawkach)

10 Lut 2011 11:13 2194 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam pewien problem.
    Dzisiaj przypadkiem pociągnąłem "słuchawki", aż się przesunął komputer (jednostka centralna). Jest to stary gruchot.

Od tego czasu mam taki problem:
    1.a) Słuchawki działają bez zarzutu tylko wtedy, gdy mikrofon jest odłączony, lub wyciszony/bardzo ściszony w opcjach głośności.
    1.b) Gdy jest podłączony mikrofon, to słuchawki "trzeszczą". Np. gdy nie mam włączonego żadnego dźwięku (sam pulpit), to słyszę takie jakby piski, "fale".

2.a) Gdy np. podłącze zamiast słuchawek głośniki, a mikrofon też będzie podłączony, to głośniki za to "nie chwarszczą" (jak w przypadku ze słuchawkami), ale za to mikrofon i tak nie działa.

3. Ogólnie - mikrofon nie działa nigdy, więc zapewne wina w kablach,
    - w połączeniu ze słuchawkami słychać trzaski, piski, itd.
    - w połączeniu z głośnikami - wszystko słychać poprawnie (oczywiście mic nadal nie działa).

Mam więc pytanie:

1. Czy jest to może wina w moim komputerze (od tego "przesunięcia mogło coś się zepsuć, źle przestawić w karcie dźwiękowej).
    2. Jeżeli nie punkt pierwszy, to czy naprawiłby mi to jakiś elektronik ?
    (3 - czy nie da się już nic zrobić? :<)

Bardzo proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    @up. Dzięki wielkie, też tak sądzę.
    Ale czy myślisz, że naprawi to jakiś elektronik? Czyli np. otworzy kable i np. sklei taśmą izolacyjną ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki. Dałbym Ci SOG'a, jakbym miał napisane 10 postów.

Co do tej taśmy - nie pomyślałem o innym rozwiązaniu (z ucięciem kabla i nowej wtyczce) tylko tak palnąłem :)

//Edit: Tylko, że nie mam w pobliżu elektronika. Czy więc elektryk też by potrafił to zrobić ? I czy znajdzie akurat to miejsce, w którym przerwały się przewody ?

@down. Oby dał radę. Za pomoc wielkie dzięki.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto