Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spadła łapa od linki sprzęgła TRANSIT 2.5D 96r.

lukss07ns 10 Feb 2011 15:25 6362 7
    lukss07ns
    Level 19  
    Witam jak w temacie. Silnik po wymianie, po wielu dniach wkońcu odpalił, ale podczas zakładania linki sprzęgła na łapę (wyskoczyła łapa) CO ROBIĆ?
    Nie mam zamiaru teraz ściągać skrzyni, bo gdy widzę to auto mam dość !

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Jakieś propozycje ?
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    lukss07ns wrote:
    Witam jak w temacie. Silnik po wymianie, po wielu dniach wkońcu odpalił, ale podczas zakładania linki sprzęgła na łapę (wyskoczyła łapa) CO ROBIĆ?
    Nie mam zamiaru teraz ściągać skrzyni, bo gdy widzę to auto mam dość !

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Jakieś propozycje ?

Spróbuj ściągnąć tą gumę/osłonę tej dżwigni i latarka (lusterko?) w rękę i może się uda. Jeśli nie to podtrzymam Cię na duchu i powiem (pewnie wiesz), że w tym przypadku to "parę minut" i skrzynia na dole. Nie załamuj się, odpocznij ze dwa dni i zadziałaj - dasz radę hehe- pozdrawiam ;)
    lukss07ns
    Level 19  
    Taka jak na zdjęciu i ma gumę w drugiej strony.
    lukss07ns
    Level 19  
    Dzisiaj na to wszystko patrzyłem swoim amatorskim okiem i po ściągnięciu gumy można bez problemu włożyć tam całą rekę i świecić drugą lampką. Troche starań i powinno być dobrze, ale to sprawa na jutro. Narazie szukam gdzie mi się układ zapowietrza :(
    lukss07ns
    Level 19  
    Oka mówię więc jak jest.

Łapa trochę siły i wpycha się na zatrzask, potem wkładam na nią łożysko wyciskowe i wszystko pięknie ładnie trzyma tylko jak dociskam łapę (tak jakbym wpychał na maxa na blokadę) bo takto siedzi ale przy mocniejszym szarpaniu zeskakuje. Trzeba mieć jakiś sposób aby to docisnąć albo coś ? W książce wyczytałem i widzę na obrazku że jest na końcu jakaś blokada (ale całkiem jest poza miejscem trzymania dźwigni z łożyskiem)

Za dobrą podpowiedź STAWIAM FLASZKĘ. (oczywiście nie mówię tu o ściąganiu skrzyni...)

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Łapa wciśka się jakby w górę na taki zatrzask.
    Łożysko jak zakładam na łapę to trzyma ale słabo, dopiero jak dociskam łapę rękami na siłę w góre to trzyma prawidłowo, ale sama od siebie dźwignia tak nie dociska aby trzymała wysprzęglik.
    wojciechjanusz
    Level 27  
    Jak wejdziesz w linka i powiększysz zdjęcie łożyska
    http://ford.sklep.pl/pl,product,320319,lozysko,sprzegla,luk,2,5d.html
    to zobaczysz, że kiedy włożysz łożysko w otwór w łapie, to powinno trzymać się na dwóch widocznych jobkach podparta w łapie na dwóch klinowatych podporach... Nie powinno wypadać, myślę, że u ciebie one już słabo trzymają.
    Dopóki łożysko siedzi w łapie, łapa się nie wysunie z mocowania (podparcia).
    Ale nawet tak jak jest - jeżeli założysz linkę na łapę i linka będzie miała prawidłowy luz, to jest szansa, że łożysko nie wypadnie z łapy, bo słoneczko docisku nie pozwoli...
    U ciebie będzie tylko problem, że łożysko wysuwając się troszkę z łapy może dotykać słoneczka cały czas i hałasować...
    Jeżeli będzie za duży luz na lince, sytuacja się powtórzy - łożysko wypadnie z łapy i łapa od wibracji silnika wyleci z podparcia.
    lukss07ns
    Level 19  
    Niestety udało mi się wpaść na pomysł przed wypowedzią.

Wsadziłem łapę na swoje miejsce. Potem wysprzęglik wchodził lekko ale słabo trzymał, więc tata w dziurze gdzie masz tą gumę wsadził breche od podnośnika i dociskał ,a ja z całej siły ciagłem linke od sprzęgła i założyłem na łapę. W momencie jak puścił tata breche linka sama od siebię ciągnie łapa co powoduje że wszystko się trzyma.