Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

router g604t przegrzewanie diody zenera

10 Lut 2011 14:11 1503 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich jestem tu nowy wi璚 prosi豚ym o wyrozumia這嗆.

Mam problem z routerem D-LINK DSL-G604T dosz這 do zwarcia diody Zenera (RL201) na wej軼iu zasilania (dok豉dnie nie wiem kt鏎ej zaznaczone na czerwono na rysunku) co doprowadzi這 do awarii. Ca造 router przesta dzia豉 a po pod陰czeniu zasilania dioda si przegrzewa po niemal 20 sekundach parzy. Problem w tym 瞠 po wy lutowaniu i sprawdzeniu multimetrem wszystkie diody wydaj si by sprawne. 畝dnych widocznych oznak spalenia element闚. W czym mo瞠 by problem czy da si jako postawi router? By豚ym wdzi璚zny za wszelk pomoc.
    router g604t przegrzewanie diody zenera
  • Poziom 21  
    a czy to nie jest mostek diodowy? 4 takie same diody? jakie oznaczenie jest na diodzie zenera?
  • Poziom 2  
    Jest ich 5 (5 jest za kondensatorem) takich samych RL201 (z czego jedna si mocno grzeje) 4 zapewne tworz mostek. Wszystkie sprawdzane miernikiem po wy lutowaniu. Czy jest mo磧iwe 瞠 miernik 幢e wskazuje i te diody s po prostu uszkodzone? Czy to wykluczy i szuka innej przyczyny?
  • Poziom 2  
    Niestety nie uda這 mi si rozwi您a problemu. Prawdopodobnie zosta uszkodzony mikroprocesor. Ju dawno zosta zakupiony nowy router. Temat zamykam i dzi瘯uje wszystkim za porady.