Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiwa u128 , ludzi z serwisu zatkalo moje pytanie. pomocy!!

10 Lut 2011 17:12 1314 4
  • Poziom 2  
    Witam. Stawiam skrzynke piwa za pomoc. Posiadam przenosny dysk ktory chodzi na NTFS. Sprawa oczywista jest ze po podlaczeniu do USB wiwa nie czyta tego systemu plikow. Zatem uzywajac partition master 6... podzielilem dysk na 2 partycje , z czego jednej przypisalem NTFS , a drugiej FAT32(specjalnie na potrzeby DVD). I nadal nie widzi plikow. Nawet w wyzej wymienionym programie owa partycje FAT32 zrobil jako podstawowa , bo gdzies wyczytalem ze wiwa prawdopodobnie czyta partycje podstawowe. Zadzwonilem do serwisu , na co pracownik po chwili milczenia powiedzial ze jest mu glupio ale mi nie pomoze. Pracuje tam 4 lata i nigdy nikt nie zadzwonil z takim pytaniem i ze jak sie odwiem to mam ich poinfromowac:). Nie interesuja mnie opcje typu caly dysk zrob na FAT32. Chce miec czesc NTFS i czesc FAT32 zeby wiwa czytala. Szukalem na wsyztskich forach i tylko natknalem sie na wpisy osob ktore pislay ze tak sobie wlasnie zrobily i smiga elegancko. niestety osoby te juz nie naleza do forum , nie mozna sie z nimi skontaktoweac. Nisko chyle głowe przed osoba ktora mi pomoze.Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    W niektórych odtwarzaczach nie mogą być zbyt duże partycje. Zrób partycję podstawową FAT32 która ma w przybliżeniu 36GB. Powinno odczytać.
  • Poziom 2  
    Próbowalem i partycji FAT32 o rozmiarze 1GB nie widzi. Mimo to dziekuję za chęci. Czekam na kolejne pomysły.
  • Poziom 15  
    A sprobuj sformatowac caly dysk pod exFAT. To takie polaczenie FAT z NTFS. Mozna zapisywac duze pliki a zachowuje sie jak partycja fat.
    W WinXP trzeba dograc driver ze strony Microsoftu.
  • Poziom 2  
    juz ogarnalem. w programie partition magic , oczywiscie po uprzednim formacie , ustawilem ze fat bedzie pierwsza partycja , a ntfs druga.