Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do określania zawartości koloru

luki-remi 10 Lut 2011 17:18 2373 2
  • #1 10 Lut 2011 17:18
    luki-remi
    Poziom 9  

Witam

z góry przepraszam jeśli w złym dziale ale nie wiedziałem gdzie wcisnąć mój problem. mam pytanko, czy zna ktoś może jakiś program dzięki któremu będę mógł określić zawartość danego koloru w całym obrazie? Chodzi mi o to żeby program automatycznie wyliczył że dany obraz CMYK składa się np z: C-20%, M-10%, Y-5% i K-30%? Jeśli zna ktoś coś takiego to będę wdzięczny za pomoc.

0 2
  • #2 10 Lut 2011 22:32
    oskar777

Poziom 25  

Photoshop to ma w histogramie ale nie wiem czy o to Ci chodzi odkładnie
    Program do określania zawartości koloru
    i opis z helpa

Średnia Przeciętna wartość intensywności.

Odchylenie standardowe (Std Dev) Informuje, w jakim stopniu konkretne wartości odbiegają od średniej.

Mediana Środkowa wartość zakresu intensywności.

Piksele Łączna liczba pikseli użyta do sporządzenia histogramu.

Poziom Poziom intensywności w obszarze pod kursorem.

Liczba Całkowita liczba pikseli odpowiadająca intensywności pod kursorem.

Procentowo Skumulowana liczba pikseli o intensywności mniejszej bądź równej intensywności pod kursorem. Jest to pewien procent wszystkich pikseli obrazu, od 0% po lewej stronie do 100% po prawej stronie.

0
  • #3 11 Lut 2011 15:29
    luki-remi
    Poziom 9  

no nie do końca o to mi chodziło. Może bliżej wyjaśnię, potrzebuje wyliczyć w przybliżeniu ile wydrukuje ulotek z jednego tonera jeśli producent podaje ze przy 5% pokryciu wydrukuje np 20000 str. Dlatego muszę wyliczyć ile % danego koloru zawiera obraz żeby wiedzieć orientacyjnie ile takich kartek uda mi się wydrukować. Ktoś ma jakiś inny pomysł?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo