Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus K70ID Klawiatura przestaje reagować

kefffir 10 Feb 2011 22:58 2174 9
    kefffir
    Level 9  
    Witam, na początku chciałem zaznaczyć iż jest to mój pierwszy temat i bardzo proszę o wyrozumiałość.
    Problem polega na tym iż po chwili bezczynności, włącza się wygaszacz, po kilku minutach gaśnie ekran i przestaje działać klawiatura (nawet po wciśnięciu Caps Locka nie zapala się dioda). Wentylator wtedy chodzi dość głośno i jedyne co mogę zrobić to zrestartować komputer. Jedyny przycisk który odpowiada to ten którym uruchamiam kompa. Zamknięcie laptopa niczego nie zmienia, wentylator nadal głośno pracuje, komputer nie wyłącza się ani nie "usypia". Jeśli pracuje na komputerze nie ma żadnych problemów. "Zawiesza się" dopiero po dłuższej bezczynności. Po reinstalacji system problem nadal się pojawia. Zamknięcie laptopa niczego nie zmienia wentylator nadal głośno pracuje. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
    TelBit GSM
    Level 14  
    Problem może być po stronie oprogramowania.
    Komputer ma problemy z przejściem do stanu gotowości , hibernacji.
    Sprawdź dostępne aktualne sterowniki do tego sprzętu. Zaktualizuj sterownik "NVIDIA MCP79D"
    d3zynh
    Level 21  
    Problemem jest zarządzanie energią przez ACPI. Jaki masz system operacyjny? Kompilacja nowego jądra może pomóc (linux), choć wyczytałem, że zawiesza się właśnie na tym systemie.
    Producent na stronie informuje wytłuszczonym tekstem ASUS recommends Windows 7 (pewnie tylko reklama), choć sprzedaje go z Vistą.
    kefffir
    Level 9  
    Korzystam z Win7, w jaki sposób można rozwiązać problem z zarządzaniem energią? Co mam zrobić, żeby doprowadzić lapka do "normalności"?
    kefffir
    Level 9  
    Niestety instalacja nowego sterownika nie pomogła :( Po resecie dużo głośniej pracuje wentylator.
    d3zynh
    Level 21  
    Jeżeli nie pomogło wgranie sterowników do chipset'u to może być wada w BIOS ale nie mam na ten temat informacji jeśli chodzi o Windows.
    A spróbuj wyłączyć we Właściwościach Systemu urządzenie czytnika kart sd, zresetuj i zobacz czy coś dało.
    kefffir
    Level 9  
    Niestety nie wiem gdzie tego szukać. Menadżer urządzeń? Zaawansowane ustawienia systemu?
    d3zynh
    Level 21  
    Chyba menadźer urządzeń. Nie pamiętam dokładnie ale Mój komputer > Panel sterowania > System > Trzecia zakładka > i w pierwszym obszarze powinno być coś takiego.
    kefffir
    Level 9  
    Wiem jak wejść do menadżera, natomiast nie mam pojęcia gdzie znajdę ten czytnik. Pod jaką nazwą może być bo jako czytnik kart pamięci nie ma.