Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II czujnik spalania detonacyjnego

21 Paź 2004 15:36 4470 5
  • Poziom 38  
    Astra rocznik 98 silnik X16SZ. Po przegonieniu auta zaświeca się kontolka silnika. Komputer pokazuje błąd czujnika spalania detonacyjnego. Po wymianie rzeczonego czujnika (195 PLN) dalej to samo. Kablologia w porządku. Po rozruchu kontrolka nie świeci, zapala sie przy wyższych prędkościach auta. Co może być przyczyną. Właściciel twierdzi, że zrobiła się trochę słabsza.
  • Poziom 24  
    W samochodach z czujnikiem detonacji należy stosować benzynę o odpowiedniej liczbie oktanowej.
    Jaką używasz, czy zgodnie z instrukcją?
    UWAGA:
    benzyna kupowana w tanich stacjach nie trzyma liczby oktanowej!
  • Poziom 11  
    blad czujnika stukowego wskakuje tylko w momencie kiedy temp silnika ma conajmniej 80 st C i predkosc obrotowa powyzej 3000. sprawdz jeszcze raz dokladnie okablowanie najlepiej od komputera do czujnika. Mialem kiedys podobny przypadek ... problem sie sam rozwiazal jak skrecilem dobrze wydech widocznie dzwonil troche a komp wykryl spalanie detonacyjne. w innym wypadku pozostaje tylko komp w samochodzi :(
  • Poziom 12  
    Witam ,własnie mam ten poblem , czujnik mozna łatwo sprawdzić podłączyć do voltomierza i naciskająć wytwarza o niewielkie napiecie .
    Mam pytanie czy ktoś zlokalizował z polączenie czujnika z ECU -sterownik astry 1,4 zwany komputerem , a dokładnie z jakim układem współpracuje . Niestety nie mogłem znaleźć galwaicznego połoczenia konektora czujnika z elementami w sterowniku . Jedna koncówka jest na masie ale druga idzie w niebieskim wielowtyku sterownika i gdzies w ścieżkach zanika. Jaki układ w ECU jest odpowiedzialny za to . Pozdrawiam adat2(malpa)wp.pl
  • Poziom 32  
    Spalanie stukowe moze byc zwiazane z przedwczesnym zaplonem z tym ze w tej ASTRZE jest to sterowane poprzez cerntralke , a moze spróbowac zmierzyc czujnik zaplonu na wale ?