Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica Mazilliego, PNW 57E

11 Lut 2011 00:50 3592 1
  • Poziom 15  
    Witam szanowne grono,
    Mam dla znajomego wykonać przeróbkę elektroniki wyżej wymienionego noktowizora. W internecie można znaleźć już gotowe, z tą uwagą iż są one jednak poza naszym zasięgiem finansowym. Koszt elektroniki waha się od 400 do 500zł. Prośba jest taka, aby całość była zasilana kompletem baterii. Myślałem tutaj o użyciu przetwornicy Mazilliego + transformatora WN z monitora CRT. Mam w związku z tym parę pytań:
    -czy zakres napięć jest ściśle określony dla tego typu noktowizora? 'Firmowa' przetwornica daje około 11kV.
    -czy ta przetwornica w ogóle nada się do tego celu?
    -w jaki sposób powinny być dokładnie podłączone wyjścia uzwojenia wtórnego transformatora? W oryginalnej przetwornicy nie widać tego zbyt dobrze, po rozkręceniu wtyczki jest tylko '''sygnał''. Czy w takim wypadku, noktowizor jest połączony elektrycznie z masą (stalowa obudowa) ?
    Dziękuję z góry za rozwianie moich wątpliwości.
  • Poziom 10  
    Bezproblemowo działa na bateryjce 9V, można przerobić przy tej elektronice, ja tak mam przerobione, styłu dokręcany pojemniczek na 2 bateryjki 9v połączone równolegle przez diody, żeby nawzajem się nie rozładywały, działa idealnie na jednej dziewięcio-woltówce.. Wymagane napięcie to 19,5 KV, co do reszty to nie wiem myślę, że można rozkręcić i zobaczyć