Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria wkrętarki "makita"

11 Lut 2011 06:42 2847 4
 • Poziom 9  
  Witam !!!
  Mam już wiele lat wkrętarkę "makita" o mocy 570 W. Sprzęt zapewne jest wysłużony i nie wiem czy warto naprawiać. Usterka polega na tym, że wkrętarka działa w pozycji poziomej, natomiast w pozycji pionowej nie. Jeżeli na chwilę ruszy w pozycji poziomej to przez moment działa w innej pozycji. Sprawdziłem szczotki, są w porządku. Nie znam się ale podejrzewam, że może jest już wyrobiony wirnik, chociaż nie stwierdziłem widocznych luzów. Czy warto zawracać sobie głowę naprawą, czy to już jest złom ???
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Sprawdź czy szczotki doże dolegają do wirnika do styków i sprawdź przewody czy któryś nie jest przypalony,luźny.Sprawdź luty na przełączniku tam gdzie dochodzą przewody ja stawiam na szczotki.Stary sprzęt jest bardziej niezawodny jak teraz produkowane te nowe wkrętarki i bardziej wytrzymałe.
 • Pomocny post
  Moderator Elektrotechnika
  Wymien przewód zasilający
 • Poziom 9  
  Dzięki za informacje, będę próbował
 • Poziom 9  
  Dziś sprawdziłem i faktycznie był złamany kabel. Po skróceniu wkrętarka działa i nie mam zamiaru już kupować drugiej. Ponadto sprawdziłem zepsutą od dwóch lat wiertarkę udarową BOSHa i przyczyna była identyczna. Teraz będę miał dwie wiertarki, gdyż zdążyłem kupić nową, ale od przybytku głowa nie boli. Serdeczne dzięki za radę, aż się dziwię, że sam na to nie wpadłem.