Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cios w operatorów telefonii komórkowej - projektblupill.pl

cykada 14 Lut 2011 10:32 5995 59
    100mario
    Poziom 11  
    cykada napisał:
    KONIEC płaczu. Jeśli ktoś chce dostęp, wyślę zaproszenie. NA PW. (potrzebny email i imię)

Wniosek po przeczytaniu tego tematu nasuwa mi się tylko jeden.

Ale przeklinać nie wolno, więc więcej po prostu się nie wypowiem.

Faktycznie, chyba lepiej będzie, jak się nie będziesz wypowiadał...
    Proponujesz temat na forum, które to z zasady służy rozmowie, wyciągasz jakieś tylko sobie znane wnioski i strzelasz focha...
    Jak dziecko.
    Poddaliśmy pod ocenę funkcjonalność, pomysł, działania raczej nie mogliśmy ocenić oraz ryzyko jakie wiąże się z podaniem hasła do portalu operatora (tym samym do wszystkich danych osobowych). Dziwi Cię to?
    Płaczem nazywasz wyrażanie opinii przez forumowiczów, czy może fakt, że Blupill zmienił formę testowania i ograniczył dostęp do portalu, tym samym czyniąc Twój temat nieaktualnym. To powód do płaczu, ale dla Ciebie... (taka cecha wspomnianego dziecka)
    krakarak
    Poziom 39  
    Jeśli masz nadal podrzucać tutaj kukułcze jaja to może i lepiej.
    Ten twój szlagier miał opierać się na założeniu, że znajdzie się spora grupa ludzi pozbawiona samodzielnego myślenia o własnej kasie i powierzy to myślenie cwaniakom z dobrą gadką popartą frazesami o "niezależnych naukowych analizach naukowców i inżynierów". Ileż tego już było ! "Daj nam kasę a my pomnożymy twoje dobra bez zysku dla nas". Jest jeszcze ktoś, kto w to wierzy ?
    Tech mobil

GSM Product Supporter
    Najlepiej to nic nie dawać nikomu i trzymać dla siebie, jak sie ma takie komentarze czytać @krakarak nie pasuje po pierona o tym czytasz i głupio sie wypowiadasz ( chyba ze koliduje ta usługa z twoimi interesami :) ) masa ludzi korzysta i jest zadowolona tylko ty jakies beznadziejne komentarze dopisujesz .
    MaRciNoOs
    Poziom 20  
    Cykada sam wrzucił ten link zapraszając wszystkich do testów, po czym wypowiedziałem się na forum, podobnie jak kilka osób stąd i to już nie nasza wina jako użytkowników, że niektórzy są niezadowoleni ale osób, które stworzyły blupill. Zarazem nie da się dogodzić każdemu ale po tym wszystkim tekst "koniec płaczu" po opiniach forumowiczów jest trochę żałosny... no i zastanawia mnie fakt dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi na prośbę o usunięcie moich wszystkich danych z projektu.
    krakarak
    Poziom 39  
    Tech mobil napisał:
    Najlepiej to nic nie dawać nikomu i trzymać dla siebie, jak sie ma takie komentarze czytać @krakarak nie pasuje po pierona o tym czytasz i głupio sie wypowiadasz ( chyba ze koliduje ta usługa z twoimi interesami :) ) masa ludzi korzysta i jest zadowolona tylko ty jakies beznadziejne komentarze dopisujesz .

Tak, trzymaj to dla siebie. I impertynenckie uwagi też. A czytam, bo jest napisane. Piszę co myślę na temat dojenia kasy z ludzi pod pozorem szeroko pojętego "doradztwa w ich interesie". Z moimi interesami nie koliduje, ja nie mam w podpisie "GSM". Jeśli w tym temacie nie powinna toczyć się dyskusja lub obowiązuje zakaz swobodnej wypowiedzi, należało zamknąć temat zaraz po podaniu go jako newsa.
    gsm_vip
    Poziom 10  
    Watpie, aby kiedykolwiek taka aplikacja rzeczywiscie pomoglo w prawidlowym doborze planu taryfowego. Ten program nie wzial jednego z wazniejszych czynnikow pod uwage (przynajmniej moim zdaniem) dostepnego modelu telefonu!
    Placac przez okres umowy ok 2000 mozna dostac telefon za 300zl a u innego operatora za 1000zl .Tego juz ten Was program sie nie sprawdza! A to ma istotny wplyw na opłacalnosc wyboru taryfy. Takze fajna "zabawka". Ale nic nie zastapi wlasnego rozumu. I nie oszukujmy sie jaki jest cel projektu. Ma przyniesc zyski tworcom. A byc beta testerem takiego projektu wcale nie jest takie wyroznienie.
    Najwazniejsze aby narobic szumu, darmowej reklamy.Jak widac krytyka nie jest mile widziana.
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Ja tez nie rozumiem biadolenia - chce to testuje, nie chce nie testuje ale po co docinki - czy ktos stoi z kijem nad glowa i kaze wam sie przylaczac do projektu..... tymbardziej ze za darmo - opisane jest wszystko na jakich zasadach i co mozna uzyskac..... Dasz cos komus za darmo - czyli prace włozona w projekt to niedobrze, nie dasz tez niedobrze .... to taka moja mala dygresja po przeczytaniu kilku ostatnich wypowiedzi w temacie ....
    ChrisM
    Poziom 2  
    Ja powiem tyle, za projektem stoi konkretna firma, o której szczegółowy raport można ściągnąć z oficjalnego serwisu KRS-u. Więc nie jest prawdą to, co niektórzy z Was sugerują, że to jakaś impreza cwaniaczków, których było wiele... (tamte serwisy bazują na dziwnych serwerach, w dziwnych krajach i wymagają wysyłania SMSów po 1zł czyli.. 30 zł najczęściej na jakieś numery 9xxx). Tu tego nie ma.

Myślę, że z krzywdzącymi kogoś ocenami powinniśmy poczekać, aż dany projekt ruszy.

Co do testowania - to faktycznie, każdy z nas testuje albo nie, jeśli ma taką chęć. Nikt przecież nikogo nie szantażuje nożem.

PS.
    Z moich informacji wynika, że Blupill to będzie coś naprawdę ciekawego. W zasadzie czekam na oficjalną premierę, która ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.
    cykada

Spec od GSM
    Dla informacji, już ruszyli, strony w przygotowaniu .
    krakarak
    Poziom 39  
    cykada napisał:
    Dla informacji, już ruszyli, strony w przygotowaniu .

No to super! Informuj na bieżąco.
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Mnie tez to interesuje - szczegolnie ze kiedy klienci pytaja co sie najbardziej oplaca - mozna ich wyslac na strone projektu. Co zaoszczedzi mi 5 minut rozmowy w komisie, razy iles razy dziennie..... Super projekt i naprawde trafiony
    JALA
    Poziom 28  
    a po co odzylac? przyjac profesjonalnie zlecenie za 20zl , i wydrukowac klientowi elegancko podsumowanie ;)
    Zegarion
    Poziom 17  
    Popieram bardzo ciekawy projekt ale to Polska biadolących się nie uniknie... ;)
    Jak ktoś nie chce nie testuje, mi się podoba i na pewno się przyda ...
    Blupill
    Poziom 1  
    Witajcie!
    Piszę w imieniu członków zespołu projektu Blupill. Dopiero co się zarejestrowaliśmy, ponieważ zauważyliśmy dyskusję na temat projektu.
    Bardzo nam zależy byście nie odebrali tego postu jako spam. Jeśli ktoś tak to obiera - przepraszamy.
    Chcielibyśmy Was zaprosić do testu wersji 0.5 (darmowa beta zamknięta).

Dostęp jest specjalnie dla użytkowników tego forum i w godzinach 18:00 - 20:00. Pod tym linkiem:
    http://www.blupill.pl/?token=0dbc19891d6a5d85f272aafd8bdc56a4

Dlaczego takie ograniczenie czasowe?
    Część serwerowa usługi działa na chmurze obliczeniowej. Przy każdej optymalizacji chmura wykonuje skomplikowane rozproszone obliczenia przeliczając bardzo dużą liczbę kombinacji ofert dostępnych na rynku. Każda sekunda wykorzystania chmury kosztuje. Udostępniamy wersję darmową, a my jesteśmy start-upem - nie mamy wielkich zespołów i środków. Dlatego ograniczamy jeszcze liczbę użytkowników usługi.

Pamiętajcie proszę o tym, że:
    - usługa jest darmowa;
    - to jest wersja mocno robocza (0.5 - beta zamknięta). Od strony interfejsu użytkownika bardzo niedoskonała. Ale silnik pod maską jest poważny;
    - to jest wersja dla klientów 4 największych sieci komórkowych, którzy telefon mają telefon na siebie (nie na firmę) i na abonament (post-paid);
    - usługa nie dotyka Waszych prywatnych danych. Na Waszym komputerze, w bezpiecznym środowisku wirtualnej maszyny Java uruchamia się aplikacja, która nie wymaga instalacji i jest odseparowana od serwerów usługi. Aplikacja szyfrowaną transmisją pobiera do pamięci RAM Waszego komputera dane, które przekształca do ciągu anonimowych wzorów matematycznych (anonimowy, matematyczny zapis korzystania przez użytkownika z komórki). Dopiero te wzory, bez danych prywatnych, idą do obliczeń na serwery na chmurze (także szyfrowana transmisja);
    - usługa do swojej pracy wymaga środowiska Java. Większość ma to środowisko zainstalowane w swoim komputerze (najlepsze - wersja Sun/Oracle 1.6.23 - najnowsza aktualizacja 1.6.24 ma błąd, który Oracle poprawia).

Czekamy na wszystkie komentarze, podpowiedzi i uwagi. Zostawiajcie je nam, prosimy przez formularz kontaktowy lub kontakt bezpośredni wsparcie(malpa)blupill.pl.
    cykada

Spec od GSM
    Bardzo się cieszę, że zespół zauważył ten temat ;)
    Stokłosy
    Spec od GSM
    ''- usługa nie dotyka Waszych prywatnych danych. Na Waszym komputerze, w bezpiecznym środowisku wirtualnej maszyny Java uruchamia się aplikacja, która nie wymaga instalacji i jest odseparowana od serwerów usługi. Aplikacja szyfrowaną transmisją pobiera do pamięci RAM Waszego komputera dane, które przekształca do ciągu anonimowych wzorów matematycznych (anonimowy, matematyczny zapis korzystania przez użytkownika z komórki). Dopiero te wzory, bez danych prywatnych, idą do obliczeń na serwery na chmurze (także szyfrowana transmisja);''

Myslę że powyższy cytat za Blupill powinien rozjasnic wiele watpliwosci - oraz ukrócic spekulacje na temat prywatnych danych osób testujacych. Bardzo fajnie ze ktos z zespołu te zagadnienia poruszył :))
    jarrypl
    Poziom 10  
    Dziwne te wyniki. Sprawdziłem dla 2 numerów. Na jednym płacę 15zł abonament, na drugim 1zł. W obu abonamentach mieszczę się w ilości minut abonamentowych (nie dopłacam poza abonamentem). Dla obu tych numerów program zaproponował mi najtańszy abonament 69zł u mojego operatora, znacznie powyżej 100zł u pozostałych. Ile to będzie procent wzrostu opłat dla mnie to aż wstyd przytaczać...

z 1zł na 69zł = 6900%, nie wiem jak można taki program nazwać optymalizatorem?

Ale oczywiście trzymam kciuki za projekt, może będzie on przydatny dla osób które mają wybrane oferty dla siebie zupełnie nie trafione i przepłacone. Dla normalnie myślących jak na razie jest to "super-mega-hiper-podrożator" a nie "optymalizator" ;)

j.
    JALA
    Poziom 28  
    a że tak zapytam, ile minut masz w abonamencie za 1zł i gdzie? Biorę od razu...
    cykada

Spec od GSM
    remastering strony, dostępnej pod adresem : http://www.projektblupill.pl/
    lub połączenie szyfrowane: https://www.projektblupill.pl/

gdyby ktoś jeszcze chciał zaproszenie aby przetestować usługę poza tymi godzinami, które dali chłopaki wyżej, to proszęo kontakt na PM.

@jarrypl : Twoje uwagi są cenne, generalnie problem (o ile jest to problem) jest nie w tym, że wyliczany jest koszt jednego numeru telefonu, ale całości Twojej oferty. Czyli głównego abonamentu i pozostałych telefonów oraz także usług internetowych, które w nim posiadasz. Czyli danych dostępnych po zalogowaniu do BOK Twojego dostawcy :)
    jarrypl
    Poziom 10  
    JALA napisał:

nie będę ci psuł radości z własnych poszukiwań :)

ani nie będę reklamował mojego operatora, tym bardziej że nie potrzeba wiele wysiłku aby samemu zrobić mały research w tej kwestii...

w abo za 1zł mam 60min do wszystkich;
    w abo za 15zł (ale przyznaję to akurat firmówka) mam 70min do wszystkich i 2000min wewnątrz sieci oraz na stacjonarne (ten numer, dzięki zaopatrzeniu pozostałych osób kręgu zainteresowania w analogiczne abonamenty, wykonuje kilka-kilkanaście połączeń dziennie, zdarzają się i takie po godzinie nawet)

co do rzetelności programu to pewnie tu leży problem, że ja mam na jednym koncie kilka numerów... wobec tego chyba mój przypadek jak na razie wymyka się z ram działania programu...

j.
    JALA
    Poziom 28  
    i chcesz mi powiedzieć, że na cały okres trwania umowy, czyli np 12 meisiecy, bierzesz sobie kartę z sieci pewnie Play płacisz abo 1pln i masz 60 minut...? Bez przesady - masz pewnie jakiś okres promocyjny, w stylu abonament 10zł ale przez pierwsze X czas abonamenty za 1zł itp itd.

Ja nie poszukuje operatora, ale tknęła mnie Twoja wypowiedź... :)
    jarrypl
    Poziom 10  
    JALA napisał:
    i chcesz mi powiedzieć, że na cały okres trwania umowy, czyli np 12 meisiecy, bierzesz sobie kartę z sieci pewnie Play płacisz abo 1pln i masz 60 minut...? Bez przesady - masz pewnie jakiś okres promocyjny, w stylu abonament 10zł ale przez pierwsze X czas abonamenty za 1zł itp itd.

Ja nie poszukuje operatora, ale tknęła mnie Twoja wypowiedź... :)

i dobrze kombinujesz i źle;

prawda jest taka, że jeśli myślisz (a jestem pewien że tak jest :) ), to nie tylko przez dowolnie długi okres (czytaj: dopóki operator ma ten abo w ofercie) płacisz 1zł i ani grosza więcej, ale też co pewien okres dostajesz bonus 5zł co w praktyce sprowadza koszt utrzymania tego numeru do ZERA, ale w sumie co za różnica czy płacisz miesięcznie 1zł czy ZERO zł? no chyba że ktoś opłaca rachunek na poczcie czy przelewem w okienku bankowym, wtedy oczywiście musi do 1zł doliczyć nawet i 5,99zł za przelew, ale jak to mówią :) "Bogatemu wszystko wolno"

j.
    zdzislaw_g
    Poziom 18  
    JALA napisał:

Umowa na czas nieokreślony w Play. Przez pierwsze 6 m-cy w ramach abonamentu 1PLN masz do wyboru 60 min. do wszystkich sieci lub nieograniczone połączenia w Play. Warunek-faktura wysyłana jest na maila a nie drogą pocztową (na papierze) i trzeba przenieść numer od innego operatora (może być pre-paid).
    ZG
    staś pytalski
    Poziom 31  
    Ale zaznaczone jest, że projekt testowy dotyczy osób, które mają abonament na siebie, nie na firmę...
    A swoją drogą, jak koledze zaproponowano najniższy abonament za 69zł, to może jest wymagany jakiś minimalny staż w sieci, by móc wygenerować w miarę rozsądną ofertę ?
    archi3
    Poziom 31  
    Cytat:
    Rozwiązanie umowy za wzięcie "niebieskiej pigułki"?
    2011-03-24 08:20 Drukuj RSS Newsletter

Niebezpieczny Blupill. Grupa TP poinformowała, że udostępnianie osobom trzecim kodu abonenckiego stanowi naruszenie regulaminu i może być podstawą do rozwiązania przez operatora umowy, ze wszystkimi tego konsekwencjami - czytamy w Rzeczpospolitej.

Projekt Blupill to aplikacja JAVA działająca w pamięci RAM komputera, która w oparciu o dane bilingowe proponuje lepszą, bardziej zoptymalizowaną ofertę. Jak zapewniają autorzy projektu, żadne dane użytkownika nie są wysyłane z komputera.

Tym zapewnieniom nie do końca ufają operatorzy - na stronie brakuje regulaminu świadczenia usług, brakuje informacji na temat tego co dzieje się np. ze wpisanym hasłem abonenckim, a problemy sprawiają już same certyfikaty bezpieczeństwa.

Rzeczpospolita poprosiła biura prasowe operatorów o komentarz na temat projektu. Oficjalnie wypowiedziała się tylko Grupa TP, która podkreśla, że hasło abonenckie jest kluczem do zarządzania kontem klienta i stanowi jeden z najważniejszych elementów zabezpieczenia klienta przed nadużyciami czy nawet przejęciem konta.

Jak uznali prawnicy spółki, udostępnianie kodu abonenckiego osobom trzecim to już wystarczający powód dla operatora by rozwiązać umowę z winy użytkownika - z naliczeniem kary umownej.

(LuiN)

źródło: Rzeczpospolita

Link

Wiec jak narazie proponuje wstrzymac sie z korzystaniem gdyz moze to byc kosztowne...
    Ps Wydaje mi sie ze jest duza szansa na odwolanie sie od tej "decyzji" ale dmucham na zimne.
    Zegarion
    Poziom 17  
    E tam oczywiście że im nie w smak bo będzie problem wszystkie haczyki i inne będą porównane i Orange akurat nigdy chyba nie wypada dobrze pod kontem abo ...
    cykada

Spec od GSM
    Przecież hasło jest wpisywane do programu, który jest lokalnie na Twoim komputerze, i nie jest NIGDZIE wysyłane ... To tak samo, jakbyś wpisał w przeglądarkę swoje hasło i do Microsoftu się zgłosił z pozwem, o odszkodowanie, bo Twoje hasło zostało udostępnione ... Paranoja jakaś, niedorzecznik TP powinien sprawdzić najpierw z czym ma do czynienia, a nie pierdzielić farmazony ...

Polecam wszystkim blog blupilla :

http://blupill.wordpress.com/

tam już prościej się tego wyjaśnić nie da ..