Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER DEH-P7700MP - przestały działać przyciski

11 Lut 2011 10:07 3576 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Od kilku lat posiadam PIONEER DEH-P7700MP , były chyba 2 wersje, mam taki model:

Działało bez zarzutu aż do wczoraj. Po wyłączeniu radia, nie mogę go włączyć ponownie przyciskiem na panelu. Jedyny sposób aby włączyć sprzęt to włożyć płytę cd/mp3, wtedy się włącza i gra muzyka ;) Niestety działa tylko pokrętło głośności, nie reaguje na żaden przycisk na panelu, nie reaguje również na pilota.
    Czy uszkodzone jest samo radio czy panel ? Panel nie jest na taśmie jak stare modele, a na złączu które obejrzałem i wygląda ok. Ktoś się spotkał z taką usterką może ?
  • Poziom 26  
    Prawdopodobnie jeden z najczęściej używanych przycisków
    zatrzymał się w pozycji ON.
    To powoduje brak działania innych klawiszy.
  • Poziom 9  
    panel rozebrałem wszystkie wyglądają i klikają normalnie
    jakiś pomysł jak sprawdzić ich działanie ? wylutować to się tych maleństw chyba nie da
  • Moderator
    Weź miernik, a wylutować się da - jak się zechce i jest potrzeba.
  • Poziom 9  
    Ok, sprawdziłem miernikiem.
    Podejrzany przycisk (on/off) najczęściej używany, między pinem 1 a 2 ma przejście. Reszta takich samych przycisków na płytce, między tymi pinami jest otwarta, dopiero po wciśnięciu jest przejście. Czyli wniosek że to ten przycisk.
    Jak widać na obrazku jest to takie maleństwo, że nawet nie wiem jak się do tego zabrać i chyba odpuszcze i poszukam zakładu który będzie posiadał taką małą lutownice.

Nawet jeśli uda mi się to wylutować to taka część jest do dostania ? Opcja awaryjna to wylutować 1 pin żeby przycisk nie był zwarty i będę korzystał z pilota, ale to słaba opcja ;)
  • Poziom 9  
    ok, dzięki za pomoc
    będę walczył
  • Poziom 9  
    IceMan75, udało Ci sie to ogarnac?? pytam bo moj szwagier ma identyczny problem w tym samym modelu. pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Udało się to ogarnąć. Po wylutowaniu uszkodzonego przycisku, zacząłem używać pilota do włączania radia :) Ale dość szybko mi się to znudziło. Poszedłem do zakładu który naprawia telefony komórkowe i tam przelutowano przycisk który nie jest używany na codzień (przycisk "band") w miejsce tego uszkodzonego. Wylutowanie odbyło się poprzez podgrzanie laminatu od spodu. I wszystko teraz działa.