Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSi FX600, WIN7PROF 32BIT i tryb oszczędzania energii

x X x 11 Lut 2011 12:54 1193 4
  • #1 11 Lut 2011 12:54
    x X x
    Poziom 13  

Witam. W temacie po krótce podałem specyfikację. Mam mały, ale irytujący problem z trybem oszczędzania energi w swoim lapku. Jeśli używam oszczędzania, to używam tego z trybów MSi, czyli Turbo Baterry. Czy są jakieś różnice między systemowym trybem oszczędzania energii - nie wiem, ale tak jest mi wygodniej. Mniejsza o to...

Otóż w trybie tym wiadomo domyślne ustawienia niwelowały zużycie energii do minimum przez modyfikacje dostarczania zasilania wszystkim komponentom komputera. Miałem tutaj też tak, że tryb TB wyłączał przezroczystość okien systemu Windows. U mnie przechodziło to na paskudny biały kolor, dlatego chciałem aby tak zostało lecz z mniej rażącym kolorem. Zmieniałem ustawenia tam, gdzie można to zrobić i teraz mam tak, że w trybie TB przezroczystość nadal jest aktywna. Nie pomogło odinstalowywanie oprogramowania MSi, nie znalazłem również tejże opcji w ustawieniach trybów w Windowsie.

Jak uaktywnić spowrotem tą opcję?

Tak BTW mile widziane są sprawdzone przez Was i korzystne dla komputera ustawienia trybu oszczędzania energii na baterii.

0 4
  • #2 11 Lut 2011 13:14
    helmud7543
    Poziom 42  

MSI-VR 630, na pasku są skróty do kilku własnych konfiguracji (można zrobić plik bat).
    Jak to wygląda?
    Najpierw tworzysz/ustawiasz własne schematy zasilania.
    Potem w cmd wpisując "powercfg - l" sprawdzasz jaki mają identyfikator dane schematy. Potem w notatniku tworzysz: "powercfg -s 8fadd91a-afed-44ed-9c1f-5546ae54904b" gdzie "8fadd91a-afed-44ed-9c1f-5546ae54904b" to identyfikator danego schematu do którego tworzysz skrót. Zapisz jako typ: wszystkie pliki, jako nazwę zapisujesz "cokolwiek.bat" przy czym "cokolwiek" nie może być zastąpione "powercfg" bo to już jest w samym pliku. Od tego bat możesz sobie zrobić skrót, którego uruchomienie skutkuje wybraniem danego trybu zasilania.
    A sam możesz sobie stworzyć schemat który jeszcze bardziej oszczędza energię niż turbo battery.

0
  • #3 11 Lut 2011 14:41
    x X x
    Poziom 13  

Nie rozumiem do czego prowadzi to postępowanie. Ja nie chcę tworzyć nowych trybów, chcę zedytować do domyśnych ustawień ten, który już istnieje. Nic więcej przy tym nie robiłem, zmieniłem tylko ustawienia zasilania ekranu i tyle. Teraz potrzebuję tylko tej nieprzezroczystości tylko w trybie Turbo Baterry, chociaż tak naprawdę nie wiem czy będzie różnia w wydajności z przezroczystością i bez niej.

BTW tego o czym pisałeś po wpisaniu komendy powercfg -l wyświetlają mi się tylko 3 standardowe tryby Windowsa.

0
  • #4 11 Lut 2011 15:42
    helmud7543
    Poziom 42  

1. Napisałeś, że przez skrót Ci łatwiej więc poinstruowałem jak samemu sobie zrobić skróty własnych schematów.
    2. Napisałem właśnie, że ta przezroczystość niewiele wpływa i że samemu można zrobić tryb jeszcze bardziej oszczędny.
    3. Nie wiem jak udało Ci się to wyłączyć - może spróbuj tak:
    a) Odinstaluj System Control Manager.
    b) Restart.
    c) Zainstaluj.
    d) Restart.
    e) Włącz Turbo Battery, odłącz zasilacz (tylko wtedy wyłączy się przezroczystość).
    f) Jeśli nie działa - ręcznie wyłącz Aero gdy jesteś w tym schemacie i pracujesz na baterii i sprawdź włączając i wyłączając zasilacz oraz przełączając schematy czy zapamiętał ustawienie.

0
  • #5 11 Lut 2011 18:36
    x X x
    Poziom 13  

Chciałbym uniknąć tworzenia nowych profili, bo jest mi to nie potrzebne. W System Control Manager (chyba wiesz co to jest) przełączanie trybów wygląda tak, że od ECO Mode OFF przechodzi się naciskając FN+F5: Gaming Mode, Movie Mode, Presentation Mode, Office Mode, Turbo Baterry Mode, więc chyba nie dało by się żadnego skrótu do tego przypisać.

Nie napisałem, że nie ma różnicy międz przezroczystościa a nieprzez. - napisałem, że nie wiem, bo nie sprawdzałem tego, ale chciałbym do tego wrócić, tylko zmienić kolor okien (chyba że jest to zależne od aktywnego motywu).

Spróbuję jeszcze coś pokombinować dziś, ale komentując jeszcze Twoją listę to-do z tego co pamiętam przezroczystość była wyłączana również gdy zasilanie było podłączone.

//Edytka:

Rozgryzłem mój problem :) Twoje działania nie pomogły. Natomiast problem siedział w aktualnym motywie :) Zmieniłem spowrotem na bazowy motyw i ustawienie to powróciło - fakt, wyłącznie na baterii. Czyli ustawienia te siedzą bezpośrednio w motywie, co za tym idzie powinien być sposób ustawienia tego własnoręcznie. Chciałbym dojść dla świętego spokoju jeszcze jak to zrobić i temat można zamknąć ;)

0