Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrolka świec żarowych Opel Kadett za szybko gaśnie.

karo973 11 Feb 2011 16:08 2639 3
    karo973
    Level 9  
    Witam wszystkich, jestem tu nowy,to mój pierwszy post i mam parę pytań:

1.Dlaczego kontrolka świec żarowych w oplu kadecie 1.7 diesel(94 rok,hatchback) po włączeniu zapłonu gaśnie po ok 8 sek, a przekaźnik odłącza świece po ok 17 sekundach?
    2.Czy kontrolka nie powinna się wyłączać razem ze świecami, sygnalizując że skończyły grzać?
    3.Czy można podłączyć kontrolkę świec pod zacisk 87 przekaźnika żeby gasła razem ze świecami?

Zrobiłem też test: podłączyłem żarówkę 12v jeden kabel do masy drugi do szyny zasilającej świece i włączyłem zapłon. Kontrolka na desce zgasła po 8 sek a żarówka podpięta do świec po 17 razem ze świecami.

Przekaźnik świec żarowych:WEHRLE 51216003 Gluhzeit-Releis 12V

Interesuje mnie najbardziej czy mogę tę kontrolkę podpiąć do szyny zasilającej świece lub zacisku 87 w tym przekaźniku(wyjście na świece).

Z góry dziękuję za wyjaśnienie mi dlaczego są takie różnice czasowe w gaśnięciu tej kontrolki a rozłączaniem świec.
    arti2711
    Level 11  
    A kto powiedział ci że świece żarowe mają gasnąć razem z kontrolką na desce,
    świece grzeją jeszcze po odpaleniu silnika przez kilkanaście sekund i tak ma być jak już chcesz coś sprawdzić koniecznie to sprawdź czy któraś z nich lub wszystkie nie są przepalone. Jak to zrobić znajdziesz na forum.
    Pzdr
  • Helpful post
    4jerry
    Level 27  
    Ta różnica wynika z tego, że sterownik świec kontrolką informuje o możliwości odpalenia silnika po zgaśnięciu kontrolki, ale świece są jeszcze grzane w celu spokojnej pracy silnika. Po prostu polepsza to spalanie na zimnym silniku. Takie rozwiązanie jest stosowane w wielu modelach samochodów, m.in. w VW.
    karo973
    Level 9  
    Ok dzięki za pomoc. Sprawa zamknięta.