Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie 4-rech kolumn wzmacniacz HOLLYWOOD Impact 2000

11 Lut 2011 16:39 4695 11
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 28  
  Napisz jakie to kolumny. Nie powinno się łączyć nadstawek i basów w taki sposób. Musisz mieć dwie końcówki i crossover. Jeszcze jakby końcówka byłaby wyższych lotów to można popróbować, ale nie w tym przypadku. Jest to bardzo awaryjny sprzęt.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Może to nie w kwestii tematu ale w tym przypadku ani wzmacniacz ani basy nie powalają jakością a także moc jest na pewno zawyżona. Kolego do basów wypadałoby zastosować osobna końcówkę mocy, ponieważ na tym Holliwoodzie to nie pogra zbyt długo. Sprzęt należy do awaryjnych a i Bass (o ile można to tak nazwać) będzie strasznie "słaby". Właściwie to nie wyobrażam sobie żeby wzmacniacz ten mógł napędzić wystarczająco dwa takie basy (bez nadstawek) i zapewnić pełną kontrolę nad głośnikiem.

  Jeśli już masz tego hollywooda to niech będą z nim połączone nadstawki (za żadne skarby nie przekrocz minimalnej wartości impedancji zestawów głośnikowych, bo wówczas zdecydowanie długo nie pociągnie taki zestawik). Końcówki mocy to już będzie problem. Zdecydowanie jakieś używane i do tego crossover. Nie przypuszczam żeby było cię stać na ADS-a 1100 itp.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Hmm to dodam od siebie tylko tyle, że:

  -DX-y charczą niekoniecznie dlatego że podajesz na nie za dużo mocy lecz dlatego że ten wzmacniacz nie napędza ich w stopniu wystarczającym. Mam tutaj na myśli że wydajność prądowa wzmacniacza nie jest wystarczająca.
  -Jeśli chcesz podpiąć DX-y razem z basami tak jak to wyżej opisałeś czyli "prawy kanał DX-2522 + bas " itd to na głośniki basowe pójdzie całe pasmo tzn identyczne jak na DX-y, co oznacza że te subbasy przestaną spełniać w zestawie swoją rolę a ty obciążysz wzmacniacz niepotrzebnie mogąc zamiast tego zastosować Crossover i całą moc przenieść na wykorzystanie dolnego pasma.
  -Ten wzmacniacz nigdy nie widział 2x450W przy 4 Omach. Z pomiarów wynika że średnio oddaje on po 120W na kanał przy 4 Omach i to przy "dobrych wiatrach". Poza tym na estradzie waty nie maja tak wielkiego znaczenia.
  -W dobrych serwisach zajmujących się rozpatrywaniem gwarancji a także naprawami pogwarancyjnymi osoby dokonujące oględzin mogą wykazać że wina leży po Twojej stronie i z Twojej winy kolumny lub wzmacniacz uległy uszkodzeniu, więc co do gwarancji nie byłbym taki pewny siebie na Twoim miejscu.
  -Ten wzmacniacz grzeje się dość mocno, poza tym sam taki obsługiwałem na kilku imprezach-nie jest to dobry sprzęt. W skali od 1 do 10 daje mu tylko 3.

  Jeśli masz zamiar nagłaśniać imprezy i chcesz zająć się tym na poważnie to zainwestuj w sprzęt sprawdzony renomowanych marek. Do czasu podoba Ci się ta praca z Hollywoodem ale wyobraź sobie co będzie kiedy pewnej nocy koniec mocy pójdzie z dymem a 70 osób będzie na Ciebie patrzyło, bo wszystko to będzie Twoją winą...Odechce Ci się grania i spoglądania w kierunku nagłośnienia. Dlatego dobrym sposobem byłby zakup osobnej końcówki mocy do basów wówczas podczas awarii można końcówkę z basów podpiąć pod DX-y i jakoś doprowadzić tą imprezę do końca nie tracąc znacząco na reputacji.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Kolego "DJPIECZYWO"- czy kolega przed zakupem sprzętu zapoznał się z tematem "Czego należy się wystrzegać przy zakupie sprzętu" który na elektrodzie jest bardzo rzadko odwiedzany? Pociąga to za sobą spore konsekwencje jak widzimy w tym przypadku...Nie chce być złośliwy, chce tylko nakierować kolegę na właściwą drogę do sukcesu (jestem pewny że chce kolega w końcu nazwać się prawdziwym DJ-em i zarazem specjalistą do spraw nagłośnienia i akustyki).

  Zacznijmy odpowiadać na Pana pytania/tezy.

  1.Dodatkowy/Zapasowy wzmacniacz do bardzo dobre posunięcie.
  2.Szanowny Kolego-Impact 600 oddaje ok 60W przy 8 Ohmach-w przypadku tej firmy i wielu jej podobnych istnieje szara strefa zakłamania a chińczyki mierzą moce szczytowe po czym nazywają to RMS:/
  3.Za 650zł można było kupić nowego T.Amp E800 który jest uniwersalnym wzmacniaczem dobrej firmy o przyzwoitych parametrach-co najważniejsze jest prawie niezawodny.
  4."dj-MatyAS" ma rację-konstrukcja tego wzmacniacza to pomyłka, wentylator chłodzi wnętrze a nie radiator, jaki to ma sens to nie bardzo udało się określić nawet specjalistom.
  5.Za takie otwieranie obudowy podczas imprez żeby ochłodzić grozi nawet wyrok, oczywiście w przypadku gdy ktoś zostanie porażony prądem. Kiedy po wypadku przychodzi inspekcja wpływ na pozytywne rozpatrzenie winy ma nawet zastosowany przedłużacz np z wtykiem PE lub bez.
  6.Czemu uczepiłeś się wzmacniaczy i sprzętu takich firm. Musisz zrozumieć że nikt nie zaproponuje Ci za 500zł prawdziwych 500W i gwarancji bezawaryjności.
  7.Kolega nie rozumie, że kolumny które posiada są oferowane w zestawie z tym wzmacniaczem;/ I podpięcie jeszcze jednej pary kolumn niewiele da-ewentualnie może zwiększyć się "ilość sopranu" lecz bass pozostanie na 80% bez zmian a być może nawet efektywność wykorzystania dolnego pasma zmniejszy się.


  Moja rada: używane elmuzy, używane grany itd. Osobna końcówka to jest rozwiązanie które znajduje największe poparcie w tej chwili i sytuacji.

  Co do podpięcia tych dodatkowych kolumn 2-way bądź 3-way rozwiązanie wydaje sie tylko o tyle lepsze że nie musimy stosować crossovera i wykorzystamy pełne pasmo zgodnie z przeznaczeniem kolumny dx 2222.

  Kolego kolumny też są słabej jakości i efektywności i również nie widziały mocy jakie podaje producent, dlatego również kolumny powinien kolega w przyszłości wymienić chociażby na jakieś DIY z rodziny STX PA-600.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Zdecydowanie w pierwszej kolejności wzmacniacz. Tylko może na początku nie wymieniaj a dokup jeszcze jeden, tego hollywooda będzie ciężko sprzedać;D Interes się kręci ale do czasu, w końcu ktoś kiedyś poprosi cię o zagranie w remizie na sylwestra, nie spytasz czy opłacili Zaiks i klapa. Dostaniesz po d*pie może nie za sam ZAIKS ale na pewno za Tantiemy bo jak 80% społeczeństwa grasz z piratów;D Uważaj gdzie grasz i z kim współpracujesz, kiedy ktoś zaczyna Cię olewać, ty olej go 2 razy mocniej.

  O dziwo może granie na imprezach jest przyjemne ale czasami może okazać się bardzo kosztowne.

  Aha-jest taka opcja jak "Pomógł" ;D Bo jestem pewny że dowiedziałeś się tutaj wielu przydatnych informacji;D Może nie były one dla Ciebie miłe ale jednak kosztowały nas trochę wysiłku...Klikasz "Pomógł" i wszyscy happy;D

  Moderowany przez dj-MatyAS:


  Żebractwo.
  Regulamin p.16
  Ostrzeżenie.