Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV lcd Panasonic TX-26LE60P chassis GLP21-zły obraz

11 Feb 2011 17:42 2753 3
  • Level 21  
    Witam.Mam taki problem jak tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1619865.html Podstawiłem T-CON, ale bez zmian. Napięcia na moim T-CON są następujące: VGHC-(25V)
    VGH -(26,3V)
    AVDD-(13V) ( powinno być 16V)
    VGL - (-6V)
    VCOM2 (-6V)
    COMF-(5,91V)
    V3D3-(3,3V)
    VZREF1-(2,5V)
    VGMA REF -(12,7V)
    Płytka T-CON to T315XWO1_V5. Napięcia są takie same na obu logikach, niezależnie od tego czy odepnę matrycę czy nie. Myślałem że to napięcie 16V jest wytwarzane na T-conie. Albo ja źle myślę, albo pech chciał że kupiłem tak samo uszkodzony T-con( w co osobiście nie wierzę) Od czego jest zależne to napięcie AVDD ? Pamięć podmieniona, bez efektu. Napięcia zasilania OK.
  • Level 40  
    To napięcie 16V powinno być robione na tcon, sam walczyłem z tcon od matrycy LTA400WH i tam przetwornica z jej kontrolerem dawała wszystkie nap prawidłowe oprócz 16V które miało być robione z 12V, wymieniałem ic, diodę, cewkę, kondensatory, mając aplikację pdf do tego IC nie udało się uzyskać podniesienia tego nap. Tak że sprawa jest dość tajemnicza. Kolega walczy z tcon od T315XW01 do tego typu matrycy były tcon z wyjściem na 4 flexy 50 pin oraz starsza wersja większy tcon na flexy 4 X 45pin, tamte można tcon kupić za grosze a tej starszej wersji nie mogę dokupić.
  • Level 40  
    Czy uszkodzony to trudno powiedzieć jednoznacznie, bo może ta matryca musi dać jakąś informację do przetwornicy aby dała 16V. Ja wymieniłem wszystko i nie uzyskałem nic lepiej a że szkło miałem chyba wadliwe to odpuściłem eksperymenty. Można spróbować zapuścić test automatyczny matrycy przez danie na masę punktu AG MODE na tcon.