Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 400 awaria centralnego smarowania

11 Feb 2011 18:10 4333 3
  • Level 19  
    Witam!
    Mam problem jak w temacie. Sprawdziłem elektrozawór i czujnik przy zbiorniku (są Ok), na krótko podałem napięcie na elektrozawór - smar nie idzie.
    Tylko dalej nie wiem co steruje interwałem?
    Gdzie jest sterownik?
    Proszę o pomoc koledzy.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 39  
    Sterownik jest wewnątrz obudowy centralnego smarowania (dolna plastikowa część) jest tam z boku korek, który się odkręca, i widać przyciski, nastawniki, diody led, jest też przycisk wymuszający kilkuminutowy cykl, jednak zapomniałem co liczy ten sterownik, czy wciśnięcia sprzęgła, czy tylko czas włączonego zapłonu.
    Widziałem też wersje z sterownikiem schowanym pod bezpiecznikami ( lewa część panelu). Taka wersja ma kontrolkę pracy na desce.
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 19  
    Rok produkcji 2002 . Przy zbiorniku nie ma nic oprócz czujnika i elektro zaworu podającego sprężone powietrze. Kontrolka żadna też się nie świeci chyba że przepalona jest żarówka. Ale nie w tym problem, tylko jak to działa, a w zasadzie nie działa.
  • Level 19  
    Z tematów śledzonych na forach zorientowałem się że występują różne rodzaje układów centr. smarowania.
    Jedne sterowane silnikiem elektr. inne pneumatyką.
    Kwestia zdiagnozowania systemu i dalej dociekliwość.
    Przy odrobinie cierpliwości można sobie z tym poradzić.
    Pozdro!