Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znów matryca. Czy będą kompatybilne?

11 Feb 2011 21:25 1714 9
  • Level 9  
    Chcę kupić Toshibę C660 i oddzielnie matrycę AU Optronics B156RW01 V.1 (m. in. z modelu HP 8540w) i złożyć to w całość. W obu najprawdopodobniej złącza są 40 pin, z tym że w jednej po lewej , a w drugiej po drugiej stronie. Czy to ma szansę zadziałać? Jeżeli nie, dlaczego?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OxomiOxomi
  • Level 29  
    Taśmy które są w komputerach przenośnych w dzisiejszych czasach nie dają się wyginać - są sztywne , można by dorobić przedłużkę , ale trzeba dobrze zaizolować .
    Pozostaje jedynie pytanie czy rozprowadzenie przewodów sygnałowych jest takie samo , jeśli jest to do roboty .
  • OxomiOxomi
  • Level 9  
    Link

Tu jest recenzja lapka z tą matrycą, warto się pobawić moim zdaniem..a skąd wziąć przedłużacz?
  • Level 29  
    Skąd wziąć przedłużacz , samemu kupić taśmę LCD , oraz dodatkowe gniazdo .
    Lub rozciąć starą taśmę i dolutować ( przedłużenie ) kabelki , muszą zostać dobrze zaizolowane .
    Najpierw musisz sprawdzić czy rozkład dostarczanych do obu matryc sygnałów jest jednakowa , jeśli tak to już wiesz .
    Moim zdaniem powinno się to jak najbardziej udać .
  • Level 9  
    Znalazłem taką samą, z gniazdem po "dobrej" stronie:)
  • User removed account  
  • Level 21  
    jak już brać matrycę ekstra to proponuję z maksymalną dostępną na taki rozmiar czyli FullHD dopłacisz niewiele więcej a komfort pozostanie do końca B156HW01 również matówka
    Code:
    http://www.recomit.pl/index.php/action,product,nr,302,id,87,sub,95.html

pytanie do czego będziesz wykorzystywał sprzęt.....

PS.B156RW01 nieźle "świeci" :]
  • Level 9  
    No fakt 1920x1080 to jest to;) Zainstalowałbym ją w Inspironie 15R, GMA HD wogole da radę takiemu wyświetlaczowi? Jak jest z gwarancją? Pewnie ją tracę:/ ew zastanawiam się czy po prostu nie kupić Dell XPS L501x i dać sobie spokój z przerobkami...chociaż 1920x1080 kusi
  • Level 21  
    hehe
    powinieneś założyć nowy temat na temat kupna
    co do gwarancji pisz dzwoń do przedstawiciela w polsce pewność 100%
    Jak pisałem nie powiedziałeś do czego będziesz jego wykorzystywał, po co przepłacać skoro tak czy siak nie wykorzystasz tego.

Masz racje Dell to maszynka, informuje że dell występuje również z FullHD matrycą, po prostu wszystko mający (no prawie) bo brak klawiatury numerycznej, replikatora portów czy możliwości wpięcia dodatkowej baterii no i ciekawa cena 4 tyśiaki i odrazu się zainteresuj większą pojemnościowo baterią gdyż ta może nie wystarczyć na dłuższe odcięcia od sieci.

15R tylko który model bo sporo jest wersji i to co zaliczam do wad to brak ExpressCard dzięki temu złączu byś możliwość wpięcia czego chcesz usb3.0 czy karty telewizyjnej, czy nośnika pamięci

osobiście mam HP 6550b WD705EA, sprzęcik OK i z systemem W7 Pro (zależało mi również na nim), choć ma małą wadę brak usb3.0 w standardzie (a ma esata :] wystarcza w zupełności), choć mało się z nim naraźie spotykam i w ostateczności wykorzystam właśnie ExpressCard do zażegnania tego problemu, a co do DisplayPort przejściówka na HDMI i wszystko hula razem z dźwiękiem

PS. Jeśli będziesz pracował w domu w dużej mierze to do laptopa podpiszesz monitor po HDMI i pracujesz jak na stacjonarce (mysz klawiatura dodatkowo bezprzewodowa (odbiornik usb przy laptopie wystaje 0,5 cm) i wygoda 100%
    Osobiście uważam że rozdzielczość 1366 to za mało na 15 cali (wymyślili akurat taki standard HD :/) przestrzeń robocza jest mała zbyt mała jak na niej pracować w excelu czy wygodnie przeglądać strony www. Pewnie poczęci kwesta przyzwyczajenia pracy na większej rozdzielczości. Też ciekawy patent jest, dzięki temu masz 2 wyświetlacze i przestrzeń robocza się zwiększa i masz wiele zastosowań.

się rozpisałem :D
  • Level 9  
    Laptop do internetu, CAD, później 3ds max jak się wyprowadzę z domu i zabiorę go bratu. Gry-bez ciśnienia, raczej nie, chociaż nie obraziłbym się gdyby była przyzwoita grafika, bo kiedyś może będę mail ochotę zagrać w Starcrafta/Diablo. Mam dziwne wrażenie że laptopy poniżej 3k są adresowane do ludzi o niskim IQ, sam się czuję jak idiota patrząc na te beznadziejne monitorki i odpustowy design:/ Znowu jak ktoś chce IPS 1080p to od razu musi być "grafik" "profesjonalista" potrzebujący do życia "workstation" oszczędzający sekundy na Quadzie/Quadro.
    Temat w sumie można zawiesić do następnego tygodnia, do premiery Sandy Bridge, myślę że poczekam jeszcze trochę i zobaczę co się pojawi w sklepach:)