Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór taniej zmywarki wolnostojącej

11 Lut 2011 21:54 6496 17
  • Poziom 13  
    Który z poniższych modeli polecacie:
    Siemens SE24N860EU
    posiada:
    - aqua sensor - optyczny czujnik zabrudzenia wody
    - vario speed (skracanie o połowę czasu długich programów)
    - 4 programy: Garnki 70 °C, Auto 55-65 °C, Eco 50 °C, Party 45 °C (przełączane przyciskami)
    - 5 temperatur do wyboru,
    - przepływowy ogrzewacz wody,
    - jakiś 3-częściowy system filtrów ???

Bosch SGS 55E98EU
    - strona nie wspomina czy posiada aqua sensor ???
    - nie posiada vario speed w zamian ma za to half load (jak sądzę zbędna funkcja)
    - 2x5 programów (co kolwiek oznacza to "2"): Garnki 70 °C, Normalny 65 °C, Eco 50 °C, Skrócony 45 °C, i mycie wstępne, którego nie ma ww siemens,
    - 4 temperatury do wyboru zamiast 5-ciu,
    - system samoczyszczących filtrów ???,

Siemens SE25E851EU - jak sądzę to jest to samo co ww bosch - może ktoś zaglądał do wnętrzności i może to potwierdzić bo specyfikacje nieco się różnią - np wspomniano o przepływowym podgrzewaczu o którym u boscha milczą więc nie wiem czy bosch go ma, a nie ma słowa o tych "samoczyszczących filtrach" ?

Reszta specyfikacji jest taka sama dla wszystkich zmywarek, wnętrza, obudowa itd - wszystko wygląda tak samo, różnią się panelami sterowania - pierwsza na klawiszach, pozostałe mają przełączniki obrotowe - 5 pozycji + reset.

Ceny wszystkich oscylują w zakresie 1150 - 1500 w zależności od sklepu - najdroższy bosch.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 20  
    No to popatrz jeszcze na te: ZWE-9176X lub ZWE-9277X. Masz je teraz w programie 60 dni na próbę. Jak Ci się nie spodobają to oddasz, a jak Ci się spodobają to dokup gwarancję na 5 lat za 150 zł na stronie producenta i ciesz sie spokojem. Do tego, cichsze i oszczędniejsze.
  • Poziom 20  
    Zdecydowanie weź Siemensa ,którego wymieniłeś
  • SterControlSterControl
  • Poziom 13  
    He, ale którego bo wymieniłem 2 modele.
    Ten pierwszy mnie ciekawi - mało opinii w necie (w odróżnieniu od pozostałych wymienionych) - mało ciekawy jest też ten panel na klawiszach i brak wstępnego mycia, mam wrażenie, że to jakiś schodzący z rynku model za to cena w pobliskim markecie od ręki 1250pln - bosch w tym samym miejscu 1500 do negocjacji może na 1350.

Bosch z kolei nie ma funkcji skracania mycia ale w instrukcji wspomniano, że najkrótszy program to 30minut czyli tak jak ten siemens ze standardowym programem + klawisz skracania.

Bebechy mam wrażenie są bliźniacze - wyglądają w środku identycznie pod każdym, widocznym gołym okiem względem, jedyny wyjątek poza panelem to przycisk w "klamce" w drzwiach, w Boschu - siemens nie ma takiego zabezpieczenia - ciągniesz i otwierasz.

Co do mastercooca - jakoś nie ma przekonania, choć może nie słusznie. Brałem pod uwagę jeszcze Elektroluxy ale tu mnie znowu design nie specjalnie przekonał - bosch/siemens mają estetyczne, płaskie, minimalistyczne fronty z "rysowanej" blachy inox :). Hehe, gadam prawie jak baba.
  • Poziom 20  
    Przepraszam ,ale nie zauważyłem.
    Polecam tą pierwszą Siemens SE24N860EU
  • Poziom 13  
    Ok, dzięki.
    Jeszcze pytanie do wspomnianych mastercook-ów - jak jest z awaryjnością tego sprzętu. WW modele wydają się ciekawe, design też niezły.
    Boscha/siemensa chwalą we wszystkich sklepach jako najbardziej niezawodny sprzęt, co do mastercooka jakoś ciężko coś wydusić ze sprzedawców :)

Jeszcze jedno pytanie - są jakieś przeciwwskazania do lania ciepłej wody do wszystkich spośród ww modeli ? Powiedzmy tak do 60st - wyższe modele mają taką możliwość wpisaną w specyfikację, te nie.
  • Poziom 20  
    bpawel, co do awaryjności to trudno powiedziec, bo to całkiem nowa linia produkcyjna, ale kostrukcja sprawdzona i ciekawa. Jest pare ciekawych rozwiązań i parametry też są ciekawe. Ze sprzedawców nie wiele wydusisz, bo i pewnie mało wiedzą. Oni sprzedają to, co im każą. Bosch/Siemens sprzedają bardzo dużo zmywarek (w zasadzie co drugą w polsce) i są one z pewnością sprawdzone i dobre. Mastercooka masz w programie 60 dni na próbę, więc jak ci się nie spodoba to oddasz. Jak będziesz zadowolony to dokup gwarancję na 5 lat i już. Przy takiej opcji możesz sprawdzić sobie sam ile warta jest ta ich nowa linia. Nic tu nie ryzykujesz.
  • Poziom 9  
    Proponuję Bosch SMS58M98EU, 6,5litra wody, 0.93kw. Bardzo ważne oprócz funkcji jakie posiada - moim zdaniem jest suszenie dodatkowe.Mam taką i polecam.
  • Poziom 10  
    Ja też zwróciłbym się w stronę Simensa. Na stancji mamy z kolegą model SF25M856. Zaletą tego modelu jest to, że jest malutki i do każdej kuchni się zmieści. Ma raczej standardowe dane techniczne, ale w tej cenie jest dość dobry:
    (Poj. 8 kompletów naczyń•Temperatury zmywania 45/50/65/70°C •5 programów zmywaniamin.: normalny,intensywny, szybki •Klasa energetyczna „A”0)
    http://www.promoceny.pl/detail/siemens-zmywarka-sf25m856-50954/
  • Poziom 13  
    45-ka odpada, mam miejsce na 60-kę i tylko takie biorę pod uwagę.
    SMS58M98EU to już inna kategoria cenowa - boscha z pierwszego postu znalazłem nawet za 1150pln w sklepie w okolicy, ten to już 1800pln.
    Mastercook ciekawy z powodu taniej możliwości dokupienia 3 lat gwarancji producenta, na razie wstrzymuję się z wyborem dopóki nie uda mi się obejrzeć na żywca mastercooka - póki co po obleceniu okolicznych sklepów AGD brak tego modelu.
  • Poziom 13  
    A czy ktoś może coś powiedzieć o Amica ZWA 628 I ?
    Topowy model Amica z możliwością podłączenia ciepłej wody czego chyba nie ma w powyższych modelach, przepływowym ogrzewaczem, czujnikiem zabrudzenia wody i cichą pracą, i do tego jak na inox i niezły dizajn tania ~1250pln. Jest również możliwość dokupienia 3 lat gwarancji za 150pln.
    Z mastercookiem jest ten problem, że nigdzie nie mogę go zobaczyć, nawet na zamówienie jest problem z zakupem bo "nie ma u dostawców", boschom się przyjrzałem i chyba z dziesiątce innych modeli i okazuje się, że bosche i siemensy to chyba jedyne zmywarki z plastikowym dnem i ramą.

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,zmywarka-wolnostojaca-60-cm,zwa-628-i,453,2.html
  • Poziom 1  
    Jestem na etapie wyboru zmywarki wolnostojącej, raczej Boscha... pierwszy wybór padł na SGS 55E 92. Co o tym sądzicie??
  • Poziom 13  
    To jest zdaje się odpowiednik podanego na początku modelu SGS 55E98EU w kolorze białym a więc również plastikowe dno i nie tylko.

Nabyłem w końcu zmywarkę Amica ZWA628I i póki co po kilku dniach jestem zadowolony.
    Pracuje dość cicho, design ok, ergonomia mogła by być nieco lepsza (zbyt mały przycisk start/stop) ale to rzecz gustu.

Miałem nadzieję, że panel sterowania będzie z inoxu jak w tańszych Amicach 636 - jest jednak z tworzywa napytalny na srebrno jak w Boschu i innych markach.

W środku 2 ramiona myjące i zraszacz od góry (co nie jest regułą), całe wnętrze z inoxu (w odróżnieniu od tanich Bosch/Siemens gdzie dół jest z plastiku czy tańszych Mastercook-ów, gdzie góra jest plastikowa) możliwość podłączenia ciepłej wody (w instrukcji mowa o 60st, na aquastopie napis 70st), składane elementy koszów i różne podpórki i półeczki na sztućce, kieliszki itp.

Tak, że na razie mogę polecić...
    Dodatkowo za 150 zł można dokupić 3 lata gwarancji...
  • Poziom 27  
    Tylko Bosch/Siemens. Mam 6 lat, białą, wolnostojącą 45-tkę, z 3 programami, sterowaną elektronicznie (przyciski), ale bez bajerów typu: czujnik zmętnienia wody. Chwalę średnio. Jest w klasach AAB. Naczynia, jeśli ustawi się na max dozowanie nabłyszczacza, są zawsze suche a woda pojawia się tylko w zagłębieniach. Myje dobrze, aczkolwiek nie domywa mocno zabrudzonych garów np. po rosole :x (zostają szumowiny), a przypieczone patelnie trzeba "podczyścić" ręcznie przed włożeniem do zmywarki. Nie podoba mi się ilość pary i ciepło pozostające we wnętrzu po zakończeniu cyklu. Być może w tych najnowszych modelach Boscha (Active Water i Active Water Eco - 6.5-7l wody na cykl) z systemem suszenia z odzyskiwaniem ciepła (wymiennik), czy pochłanianiem wilgoci ten problem nie występuje. Mój model (już nie dostępny w sprzedaży) zużywa 13 l wody i 0.8kWh energii, gdzie wśród dzisiejszych modeli tyle zużywają nie-super-energooszczedne (czyt. zwykłe) zmywarki o szer. 60cm. Zmywarki Boscha o szer. 45cm zużywają z tego co wiem 11l wody a prądu chyba dalej 0.8kWh.
  • Poziom 13  
    Wspomniana Amica - program krótki 30 minut - 10,2l wody + 0,75kWh - 60-ka.
    Po załączeniu funkcji 1/2 wsadu jeszcze mniej a w pełni załadowaną zmywarkę w optymalnym programie 60min (z suszeniem - 10,2l / 1,24kWh) w trybie 1/2 wsadu zmywa bez problemu.
  • Poziom 27  
    No to Bosch dalej górą! Woda 6,5l a prąd 0,87kW (0,7kWh przy wodzie grzanej z solarów) :D
  • Poziom 13  
    Hehe, no górą, do tej amici też można napuszczać wodę do 70st więc to zużycie prądu drastycznie spada, jednak firma się nie chwali poborem energii w tym przypadku jak i poborem wody z 1/2 wsadu więc to jest niewiadoma.
    Jest jeszcze jedna drobna różnica - amica 1250pln, bosch o którym piszesz zapewne sporo więcej niż 2000pln - gdyby ceny były porównywalne to zawsze niemiecka technika lepsza od tureckiej i wybór sprzętu, również mój byłby inny.
  • Poziom 1