Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tris-307p telewizja kablowa Vectra, podział sygnału tv

mazzoll 11 Lut 2011 22:31 11299 4
  • #1 11 Lut 2011 22:31
    mazzoll
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Mieszkanie w remoncie wiec kładę siec tv/internet.
    Od „instalatora” telewizji kablowej Vectra dostałem rozdzielacz TRIS-307P (jedno wejście, jedno wyjście TV, dwa wyjścia DATA, oznaczenia: 5-65/87.5-1000MHz 4.5/8.2dB oraz 87.5-1000MHz 4.2dB). Nie wszystko dla mnie jednak jest jasne w tym rozdzielaczu, mianowicie:
    1. do jednego wyjścia DATA podłączam modem,
    2. do czego służy drugie wyjście DATA?
    3. do wyjścia RTV telewizje analogowa,
    Podejrzewam, że wyjście nr 2 służy do telewizji HD, czy tak?

Proszę jeszcze o pomoc w sprawie, jakim rozgałęźnikiem najlepiej podzielić sygnał telewizyjny, który wychodzi z pozycji nr 3 (docelowo na dwa gniazda – dwa odbiorniki TV).
    Czy jeżeli podzielę telewizję rozgałęźnikiem, będę miał możliwość przy użyciu kolejnych rozgałęźników w gniazdkach telewizyjno-radiowych wyodrębnić sygnał telewizyjny oraz radiowy?

Mam nadzieję, że problem opisałem w mirę przystępnie, oczywiście odpiszę na wszelkie wątpliwości, pytania.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.

1 4
  • #2 12 Lut 2011 08:44
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mazzoll napisał:
    Mieszkanie w remoncie wiec kładę siec tv/internet.

Jeżeli "kładziesz" nową sieć TVK to dobrze byłoby zrobić tak, aby wszystkie kable koncentryczne gniazd ze wszystkich pokoi (tam gdzie mają być) RTV i DATA - znalazły się w jednym miejscu - razem z sygnałem (kablem) z zewnątrz.
    Będziesz wtedy mógł konfigurować system w dowolny sposób.

Cytat:
    ... (docelowo na dwa gniazda – dwa odbiorniki TV).

Dowolnym o jednym wejściu i dwóch wyjściach.

Cytat:
    Czy jeżeli podzielę telewizję rozgałęźnikiem, będę miał możliwość przy użyciu kolejnych rozgałęźników w gniazdkach telewizyjno-radiowych wyodrębnić sygnał telewizyjny oraz radiowy?

Oczywiście , że TAK.

Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Lut 2011 10:04
    mazzoll
    Poziom 10  

Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Chcę zrobić tak jak piszesz - wszystkie kable koncentryczne z gniazd RTV i DATA ze wszystkich pokoi umieścić w jednym miejscu.
    Chciałbym jeszcze zapytać, do czego w rozgałęźniku TRIS-307P, który dostałem od vectry, służy drugie wyjście DATA. Zastanawiam się czy może gniazdo te jest wykorzystywane do telewizji HD, czy też może do podłączenia drugiego modemu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0
  • #4 05 Maj 2011 22:03
    Tomatos
    Poziom 17  

Ten model ma dwa wyjścia na modem i jedno rtv. Pasmo telewizyjno-radiowe zaczyna się od 88 do 860 MHz, natomiast kanał zwrotny do pracy modemów ma zakres 5-65 MHz. Gdy podłączysz modem do wyjścia rtv to się po prostu nie zaloguje bo pasmo kanału zwrotnego jest silnie tłumione. Zabieg ten jest stosowany w celu eliminacji wszelkich zakłóceń które mogły by się dostać do kanału zwrotnego i zdestabilizować pracę modemów. Telewizja cyfrowa działa na wydzielonych kanałach pasma telewizyjnego czyli na wyjściu rtv.

0
  • #5 06 Maj 2011 21:52
    zetdeel
    Poziom 38  

Podłączasz, jak w temacie Pytanie o instalację abonencką kablówki, z tą różnicą, że drugie wyjście Data zamykasz rezystorem obciążeniowym 75Ω. Zalecam stosowanie dobrego rozgałęźnika małostratnego.

0