Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS50C550 plama na ekranie

artur252 11 Lut 2011 22:38 5576 6
  • #1 11 Lut 2011 22:38
    artur252
    Poziom 8  

Witam!
    Zakupiłem dzisiaj nowy telewizor plazmowy Samsung PS50C550. Przy pierwszym uruchomieniu zauważyłem na ekranie ciemną plamkę średnicy ok. 2 cm. Plamka ta jest widoczna tylko na ciemnym tle.
    Zauważyłem też, że w środku plamki znajdują się 2 ciemne piksele. Po włączeniu filmu, po zbliżeniu się do TV, widać, że te 2 piksele świecą innym kolorem niż powinny, np. jeśli powienien być w tym miejscu kolor niebieski, jeden piksel świeci na zielono, drugi na żółto.

Dołączam zdjęcia:

Czym takie zjawisko może być spowodowane? Czy jest to wada telewizora, mogę go reklamować?

Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 11 Lut 2011 23:05
    mirex
    Poziom 43  

Reklamować. W sklepie.
    Trzeba było oglądać przed odbiorem. Teraz Ci zarzucą, że sam czymś uderzyłeś.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 6. Popraw lub zostaną usunięte. Regulamin pkt 8.3.
    W działach serwisowych nie zajmujemy się problemami ze sprzętem objętym gwarancją i rękojmią.

0
  • #3 11 Lut 2011 23:26
    artur252
    Poziom 8  

No to mnie zmartwiłeś... Jutro spróbuje reklamować w sklepie. A to na pewno powstało w wyniku uderzenia? Czy jest możliwość, że z innego powodu?

EDIT:
    Dzwoniłem dzisiaj do sklepu i pracownik powiedział, że mogą to być wypalone piksele. Ale mnie niepokoi ta ciemna plamka wokół nich. Na ekranie nie ma żadnych śladów po jakimkolwiek uderzeniu... Do sklepu mam z telewizorem przyjechać we wtorek lub środę. Może spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2011 19:01
    AxelNext
    Poziom 38  

Plazma to nie LCD i od uderzenia w "szybę" nie powstałaby taka plama.
    Według mnie jest to wada fabryczna matrycy.

0
  • #5 12 Lut 2011 22:13
    artur252
    Poziom 8  

Podczas oglądania w dzień ta plama jest praktycznie niezauważalna. Wieczorem natomiast, na ciemnym tle widać ją wyraźnie.
    Też mi się wydaje, że to wada matrycy. Zobaczymy co powiedzą w sklepie...

EDIT (17 luty 2011, 20:26):
    Telewizor został wymieniony na nowy. Nie jestem pewny do końca co to tak na prawdę było, ale Panowie ze sklepu "Mix Electronics" w Nowym Sączu, przyjęli zwrot bez najmniejszych problemów.
    Nowy egzemplarz nie ma już wad.
    Użytkownikowi axelakis dziękuje, bo utwierdził mnie w przkonaniu, że to wada matrycy nie powstała na skutek uderzenia.

Problem zatem rozwiązany, temat do zamknięcia.

0
  • #7 17 Lut 2011 23:08
    artur252
    Poziom 8  

No faktycznie palzma wytrzymała uderzenie kulki. Ja w nią nicznym nie rzucałem więc na pewno nie moja wina ;) Ale najbardziej rozwalił mnie komentarz usera "Szpaner94" do tego filmiku :D

0