Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odblokowanie zablokowanego dysku WD3200BUDT-62DPZY0

zinedine11 23 Sep 2013 20:06 283423 458
    jatuss
    Level 2  
    Witam.
    Czy udało się już komuś odblokować w jakiś sposób dysk z tego nieszczęsnego dekodera ?
    Ja mam WD5000AUDX63WNHY0 i próbowałem tych sposobów wymienionych w tym temacie i nic, w dalszym ciągu go widzę w systemie,a nie mogę się do niego dostać,albo nie potrafie :/
    Takie informacje uzyskałem za pomocą niektórych programów w tym temacie wymienionych :
    Jak by ktoś znał sposób to był bym wdzięczny za informację :)
    janpas6
    Level 18  
    jatuss
    pokaż smart dysku czy w ogóle warto je odblokowywać (w przenośni bo użycie słowo hasło kwalifikuje post do usunięcia )
    z foto wynika że posiadasz nie tylko jedną sztukę

cristaldiskinfo je zobaczy
    one maja tylko hasła
    nie są zablokowane przecież
    jatuss
    Level 2  
    janpas6 wrote:
    jatuss
    pokaż smart dysku czy w ogóle warto je odblokowywać (w przenośni bo użycie słowo hasło kwalifikuje post do usunięcia )
    z foto wynika że posiadasz nie tylko jedną sztukę

cristaldiskinfo je zobaczy
    one maja tylko hasła
    nie są zablokowane przecież

Czy o to Ci chodzi ? Odblokowanie zablokowanego dysku WD3200BUDT-62DPZY0
    User removed account
    User removed account  
    2Pac_ZGR
    Level 9  
    @trollix

Ściągasz ten program http://www.hddunlock.com/ włączasz go skanuje coś tam i na końcu będzie informacja że aby odblokować dysk należy zapłacić (dobry żart) wyłączasz program (dzięki temu programowi jakimś cudem zainstalowało mi sterownik do dysku WD5000AVDS i system go "widział") po czym wchodzisz w Panel sterowania\Narzędzia administracyjne\Zarządzanie komputerem\Zarządzanie dyskami znajdujesz swój dysk klikasz prawym klawiszem myszki na niego i wybierasz opcje zainicjuj dysk i po kłopocie. :)

Co do dysku WD3200BUDT-62DPZY0 próbował ktoś pobawić się zworkami ? Może to coś da ? Jeśli nikt nie próbował to ja zaraz się pobawię ;P
    xangel
    Level 18  
    Witam
    Mam dysk WD3200BUDT z dekodera Polsatu, a właściwie mam sporo takich dysków i wolałbym sam je odblokować, jeśli ktoś coś podpowie....
    Załączam zgrany firmware z mojego dysku programatorem EZP2010
    Czy może ktoś powiedzieć, co wyedytowć lub podesłać poprawny firmware?

Pozdrawiam
    2Pac_ZGR
    Level 9  
    @xangel

Wątpię, że ktoś Ci wyślę poprawne firmware :)
    Ludzie wiedzą, że można zarobić na takiej usłudze jak odblokowanie dysku więc raczej się nikt nie podzieli swoją wiedzą na ten temat.
    xangel
    Level 18  
    Pewnie masz rację....

Próbowałem cztery wsady z pliku polsyf.rar od wirefree2 - efekt: dysk się kręci ale cały czas postukuje głowicami tak cichutko jak przy inicjalizacji.

Wgrywałem też plik WD3200BUDT.BIN od użytkownika PitD - efekt: dysk nawet się nie kręci...

Lipa panowie.... :)
    2Pac_ZGR
    Level 9  
    Jako, że jestem świeżo upieczonym studentem założę temat w grupie na fejsie może panowie z uczelni coś pomogą :D bo potrzebuję dyski na gwałt do lapka a sam posiadam WD3200BUDT...
    janpas6
    Level 18  
    xangel wrote:
    Pewnie masz rację....

Próbowałem cztery wsady z pliku polsyf.rar od wirefree2 - efekt: dysk się kręci ale cały czas postukuje głowicami tak cichutko jak przy inicjalizacji.

Wgrywałem też plik WD3200BUDT.BIN od użytkownika PitD - efekt: dysk nawet się nie kręci...

nie tędy droga Odblokowanie zablokowanego dysku WD3200BUDT-62DPZY0 przyjrzyj się FW jest takie samo
    tylko zmiany są w SA
    ty zgrałeś zawartość rom
    i dlatego są takie a nie inne skutki
    wirefree2
    Level 13  
    xangel wrote:
    Pewnie masz rację....

No tak bo te wsady są do pamięci eprom na PCB a dysk ma druga polowe danych konfiguracyjnych na dysku i te trzeba zmienić żeby był widoczny jako normalny.
    maziu
    Level 18  
    Cześć !

Dodam swoje 5 gr do tematu. Wypróbowałem wszystkie metody o których mowa w google i kicha.
    Ciekawostka jaka chciałem się podzielić (rozmiar dysku):
    Instalator XP dochodzi do momentu
    I ciska BS po kliknięciu ENTER.
    Dysk trafił na półkę a ja będę tu zaglądał :) może kiedyś się uda ...
    janpas6
    Level 18  
    maziu przecież możesz gdzieś wysłać i ci odblokują nie jest to takie drogie aż
    dla tego nie ma odpowiedzi i nie będzie prędko podejrzewam
    choć kilka osób tu piszących wie jak to zrobić
    kristo 1971
    Level 10  
    Witam.
    Mam prośbę do janpas6 , jak masz namiary na kogoś kto usuwa blokadę to zapodaj - chętnie skorzystam (może być na PW)
    zymbion
    Level 10  
    Ja tylko dodam że podmiana elektroniki z identycznego dysku nic nie daje.
    janpas6
    Level 18  
    kristo 1971
    w sieci jest kilka ofert
    zymbion a co wspólnego ma elektronika
    identycznego napisałeś ale odblokowanego ?
    przecież to w modułach SA jest na platerze
    zgrać moduły
    zmodyfikować i wgrać z powrotem i ok
    proste czyż nie
    zymbion
    Level 10  
    Sory pomyliłem wątki miałem otwarte dwie zakładki. Chodziło o zabezpieczone dyski polsatu.
    mrtip
    Level 14  
    Witam Was....
    Chciałbym dołożyć swoje 3 grosze i posunąć sprawę do przodu.
    Pokazuję obszar Identify Drive z twardych dysków.
    Mam dyski Hitachi i Western Digital w parach zablokowany i odblokowany.
    Dostałem je by zhackować te zablokowane i opracować swoją metodę, ale nie mam siły na dalsze prowadzenie łamania blokady.
    Jedyne rozwiązanie jakie widzę to podłączanie się przez JTAGa i programowanie obszarów jak Identify Drive bez ruszania danych głowic, ustawień i pozycji ścieżek. Sądzę, że nawet firmware jest nieruszane, ale to tylko moje domysły.

Zachowanie dysków (zablokowanych) jest różne:
    * Hitachi - jest widoczny z poziomu MAC OS X, Windows 7, XP, Linuxa jako logiczny dysk gotowy do formatowania. Ale jakiekolwiek operacje kończą się błędem.
    * WD - jest widoczny tylko z niskiego poziomu w BIOSie, potem żaden z systemów go nie rozpoznaje.

Oczywiście dyski nie mają haseł.

W kwestii łamania blokady wszędzie spotykam się ze ścianą i ofertą zakupu PC3000.
    Z moich dociekań przy odblokowywaniu przez "mega-mózgowców" wynika, iż wystarczy wysłać tylko samą PCB z zaznaczeniem jakiej firmy jest dysk.
    Dołączam biny z dysków oraz obrazek z porównaniem różnic.

Szczerze powiem, że jak sam dojdę do rozwiązania to opublikuję je na elektrodzie. Zrobię własne urządzenie lub napiszę program (jak oczywiście znajdę czas). Jeśli ktoś mi pomoże to uszanuję wolę pomagającego w decyzji czy opublikować rozwiązanie.

Temat zbliżyłem przez pakiet programów z: Hiren's.BootCD.15.2.PL.Keyboard.iso spreparowany poprzez Universal-USB-Installer-1.9.5.2.exe na pendrive.

Pozdrawiam MrTip

Attachments:
    janpas6
    Level 18  
    dzięki PC3000 bezpośrednio również się nie dostaniesz do dysku ku zdziwieniu to tak dla wiedzy innych
    a co do publikacji wiesz dobrze że połowa tu piszących wie jak to zrobić ale to kura znoszące jajka jakie sam wiesz chyba
    mrtip
    Level 14  
    janpas6:

Dysponujesz tą wiedzą. Mieścisz się w połowie tych co wiedzą? :D

Ja mam proste rozwiązanie, ale nie mam tej wiedzy w całości tylko w postaci rozporoszonej.

- STM32F407/429 z USB OTG (Pendrive) z terminalem przez RS232, połączony poprzez bridge IDE SPIF223a (SPIF225) do SATA HDD
    Jestem w stanie napisać program obsługujący HDD od strony sprzętowej na takim rozwiązaniu i odblokowywanie jednym klawiszem. Mobilna stacja odblokowywująco naprawiająca z akumulatorami LiOn 7.2 V.
    Potrzebuję tylko procedur dla HDD w celu zmiany firmware, parametrów itp.

Gorzej jeśli operację odblokowywania można wykonać podłączając się pod piny testowe na HDD.
    W obecnej chwili temat odłożyłem na półkę, będę czekał na ruch w temacie.

Pozdrawiam .....
    urwisk44
    Level 1  
    hohoho witam panów :) Ogólnie śledzę temat i cały czas byłem pewny że to temat odkopany, a tu ostatni post z wczoraj. Super, powiedzcie mi bo mam dysk WD z CP ale jest to dysk WD3200AVVS GreenPower - czy z tym dyskiem również jest taki meksyk jak z dyskami w.w ? W biosie jest niewykrywalny tzn jest ale w liście dysków jest jako puste pole, po wciśnięciu DEL również puste pole. Jak przestawiam go na Master to też jest jako puste pole... a teraz taki oto screen Odblokowanie zablokowanego dysku WD3200BUDT-62DPZY0

edit.
    udało mi się go "wykryć" za pomocą HDAT2 i teraz w programie HDD Unlock Wizard, widzi dysk ale pokazuje status LOCKED. W Panelu Sterowania w narzędziach administratora, nie mogę ustawić partycji w Mój Komputer też nie widzi. Erase Unit - ID Master - PACE FRANCE Master Security PWD2 też nie działa. nie wiem co robić
    leptuss
    Level 10  
    Dwa lata temu też miałem taki zablokowany dysk, konkretnie Hitachi HCC545050B9A300 (500gb). Dużo próbowałem na swoją rękę i nic nie zdziałałem. Miało go też wielu znajomych amatorów i też nic. W końcu postanowiłem oddać go do serwisu komputerowego, właściciel zarzekał się że odblokuje go bez problemu, on także się przeliczył. Był we wszystkich serwisach w mieście, w każdym nic poza 20 PLN za diagnostykę. W końcu znalazłem (w internecie) osobę która to zrobiła. Dysk nadałem kurierem i po dokonaniu przelewu o dziwo wrócił. Po podłączeniu do komputera za prawdę działał. używam go do dziś. Dysk był zapełniony nagranymi materiałami w 2/3 podczas diagnostyki w programie Mhdd miejsce zapisane świeciło na czerwono jako bad sectors. Wszyscy twierdzili że dysk jest śmieć i nic się nie da z nim zrobić, a jednak. Jedynie mogę przedstawić info odblokowanego dysku, jeśli komuś się przydadzą te informacje.

mrtip
    Level 14  
    leptuss:
    Wiesz ale kurcze, nie wnosisz nic nowego.....

Jeśli ktoś z Was wie jak dobrać się do DCO twardego dysku tak by można było edytować dane w nim zawarte to bardzo proszę o te informacje.

W Linuxie w bardzo prosty sposób można operować na twardym dysku poprzez program hdparm.
    W Debianie - apt-get install hdparm :D
    Można wywnioskować po odpowiedziach z HDD, że w DCO jest zrobiony miszung z cylindrami i sektorami, także wielkość jest tam źle opisana, bądź nawet zerowa.

W Windowsie nie dobrałem się do dysku od tej strony. Działa tylko S.M.A.R.T. Jakakolwiek próba zerowania nic nie daje.

W DOS z programików typu MHDD nic nie działa jak należy.

Muszę się dobrać na siłę do tych HDD bo mam ich 30 sztuk. Proszę o sensowną współpracę, oraz rady które coś wniosą.
    donek_20
    Level 1  
    Dysk Wd3200BUDT ma naklejona naklejke firmy ELSIL z Francji z numerem 253383333 na wszystkich dyskach ,znalazlem ja w necie jest to firma ktora wedlug ogloszenia programuje rozne urzadzenia i tu wlasnie trzeba szukac w jaki sposob dysk zostal zablokowany, cos musi byc na dysku bo pusty dysk pokazuje 1 czy 3 % ,mi sie wydaje ze ci co rozpracowali te dyski w jakis sposob usuwaja to i po problemie
    locarno
    Level 15  
    Witam. Też posiadam dysk WD3200BUDT z CP. Żadne narzędzie do dysków go nie ruszy jak wiadomo. Ale czy wgranie przez programator ROM'u do dysku rozwiąże problem ? Mam na myśli czysty ROM ze sprawnego dysku ?
    User removed account
    User removed account  
    locarno
    Level 15  
    Łatwo nie będzie.
    Są ludzie którzy rozpracowali te dyski jak wiadomo. Ale oni pewnie mają do tego narzędzia.

Co trzeba zrobić, aby dostać się do modułów SA ?. JTAG ? PC3000 (lub jakiś inny interfejs ?)
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    locarno wrote:
    Co trzeba zrobić, aby dostać się do modułów SA ?. JTAG ? PC3000 (lub jakiś inny interfejs)

Z tego co pamiętam wystarczy MHDD i tryb SUPERON.

Tylko co potem?